Tellurium Q - opinie i odczucia

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
zbigu
Posty: 63
Rejestracja: 05 sty 2019, 15:07
Gramofon: Micro seiki,Braun
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#16

Post autor: zbigu »

O kablach głośnikowych Tellurium blue to już kiedyś pisałem .Ogólnie to o kablach to ja wiem niewiele bo wcześniej używałem Melodiki, ale po zmianie przeżyłem szok bo moje monitory B&W 706 zagrały świetnie.
Gdyby nie znaczny wydatek bo potrzebuje 2×5 m to w cimno nabył bym bardziej wyraziste black 2,ale pozostawie to mojej wyobraźni. W sprzęt już nie będę inwestować bo mam jak na moje uszy dobrze spasowany.Dzisiaj to już tylko słucham muzy,ale dla tych co poszukują to bardzo polecam,pozdrawiam :)
lenart
Posty: 41
Rejestracja: 02 sty 2022, 23:53
Gramofon: Thorens 166 + SME
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#17

Post autor: lenart »

Ceny tych Tellurium są niestety absurdalne. Jeśli wymienimy marketowy kabel to poprawa na pewno będzie, ale za taką cenę to można sobie wymienić wkładkę na znacznie lepszą.
Polecam spróbować kabli Solid Core Audio z okolic Łodzi.
Sporo znajomych korzysta w różnych miejscach system i można wypożyczyć praktycznie od ręki... można się mocno zdziwić jaki można uzyskać progres za ułamek wartości przewodów zagranicznych producentów.
Thorens 166mk2, SME 3009, Ortofon MC30 super
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#18

Post autor: Frey »

Z ciekawości zajrzałem na stronę polecanej przez Ciebie firmy. Najtańsze interconnecty 1200 zł, najtańsze głośnikowe 2400 zł. Do czego konkretnie porównujesz, że mówisz o ułamku ceny przewodów zagranicznych producentów?
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1654
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#19

Post autor: Martynka »

lenart pisze:
07 lis 2022, 13:31
Polecam spróbować kabli Solid Core Audio z okolic Łodzi
Miałem w systemie wpięte Solid Core RCA Interkonekt. Kabelek już był wygrzany, przywieziony z zestawem na testy do CLS. Sprzęt podłączyliśmy przez chińskiego mcintosha za 100 zł i dopiero pokazała sie średnica. Kolega gra teraz na tych makach a interkonekt Solid Core Audio trafił do szafy.
lenart pisze:
07 lis 2022, 13:31
za ułamek wartości przewodów zagranicznych producentów.
Solid Core Audio XLR coś około 1500 zł kosztował. Solid Core Audio nr 2 do głośników około 3 metra to wydatek 1000 zł. Solid Core Audio nr 1 to już wydatek od 2500 do 7 tyś zł.

Szczerze. Założę się o mój kabel że Tellurium Black II za 1500 zł zagra lepiej niż Solid Core Audio nr 1 za 2500 zł. Skąd ta pewność ?? Bo to zwykła miedź 6N. MIałem na próbę wiele kabli 6N i dlatego zostawałem do tej pory przy zwykłej OFC bo oprócz zmiany sygnatury, raz wyżej, raz środek, nie zmieniały nic w ustawieniu i precyzji na scenie.
lenart pisze:
07 lis 2022, 13:31
ale za taką cenę to można sobie wymienić wkładkę na znacznie lepszą.
A jak się juz ma wkładkę znacznie lepszą i wzmacniacz i głośniki i dalej stoimy w miejscu ?? Powiem tak, kable za parę tysi na pewno nie są do systemów za parę tysi. Nie bronię nikomu i nie chcę tu jechać snobizmem ale każdy sprzęt ma swoje granice których nie przeskoczysz. To nie kable grają ale są połączeniem wzmacniacza z głośnikiem i jeżeli oba z nich potrafią dużo to progres usłyszysz dopiero przy pewnym poziomie kabla bo kabel je ogranicza. Jezeli sprzęt jest na przeciętnym poziomie to progres usłszysz zmieniając kabel z gniazdka po lampce na miedź OFC ale potem będzie to już strata pieniędzy i powiesz, że kable nic nie dają.

W każdym razie ja zapraszam na odsłuch, ze swoim kablem i będziemy wtedy rozmawiać co warto a co nie.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#20

Post autor: Wojtek »

Martynka pisze:
07 lis 2022, 14:00
W każdym razie ja zapraszam na odsłuch, ze swoim kablem i będziemy wtedy rozmawiać co warto a co nie.
"Dzisiaj przychodzą do mnie koledzy z kablami..." :morda:

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1654
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#21

Post autor: Martynka »

Wojtek pisze:
07 lis 2022, 14:05
"Dzisiaj przychodzą do mnie koledzy z kablami..."
O coś w ten deseń :)
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
lenart
Posty: 41
Rejestracja: 02 sty 2022, 23:53
Gramofon: Thorens 166 + SME
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#22

Post autor: lenart »

Martynka pisze:
07 lis 2022, 14:00
Miałem w systemie wpięte Solid Core RCA Interkonekt. Kabelek już był wygrzany, przywieziony z zestawem na testy do CLS. Sprzęt podłączyliśmy przez chińskiego mcintosha za 100 zł i dopiero pokazała sie średnica. Kolega gra teraz na tych makach a interkonekt Solid Core Audio trafił do szafy.
Ale ja nie napisałem nigdzie, że to najlepsze kable na świecie i pasuja do wszystkiego. Są równe i bardzo uniwersalne. Neutralne - tj niczego nie psują. Akurat kolega też ma (chyba) tego samego McIntosha i kabelek Solid Core u mniego fajnei wszystko poukładał i był znacznie mniej krzykliwy. Także jeśli cena byłaby dobra to bym chętnie taki interkonekt sobie z tej szafy odkupił...
Martynka pisze:
07 lis 2022, 14:00
Szczerze. Założę się o mój kabel że Tellurium Black II za 1500 zł zagra lepiej niż Solid Core Audio nr 1 za 2500 zł. Skąd ta pewność ?? Bo to zwykła miedź 6N. MIałem na próbę wiele kabli 6N i dlatego zostawałem do tej pory przy zwykłej OFC bo oprócz zmiany sygnatury, raz wyżej, raz środek, nie zmieniały nic w ustawieniu i precyzji na scenie.
I kto będzie sędzią tego zakładu?
Osłuchiwaliśmy taki czarny telurium za wówczas katalogowe 8000zł. Jego właściciel pobladł jak wpiął tego Solida za 2500zł i jeszcze w tym samym tygodniu wystawił Tellurium na sprzedaż.

Kable sa jak przyprawy i oczywiscie nie można bez konca kupować lepszych komponentów pomijać ten aspekt. Nie zawsze dana sygnatura się sprawdzi, ale jeśli założymy w miarę neutralny system to Solidy nic nie psują. Nie wypychają, nie chowająą, nie zaokrąglają i wg mnie przewód powinien mieć z założenia takie cechy.
Thorens 166mk2, SME 3009, Ortofon MC30 super
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1654
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#23

Post autor: Martynka »

lenart pisze:
07 lis 2022, 14:10
I kto będzie sędzią tego zakładu?
Ty już wydałeś wyrok że nie warto kupować kabli zagranicznych. A obrazowanie można łatwo ocenić, to nie dzwięk który może pasować albo nie. Wiesz w czym mam największą różnicę w odbiorze. Na Black II 4 osoby zamykną oczy i na prośbę o wskazanie źródła instrumentu każda wskaże to samo. Na innych 6N i 6N ze srebrem i 6N cynowanej i na OFC tego nie miałem. To dla mnie powód dla którego warto. A jeżeli na Ultra Black II za 8 to zostaje a dodaje jeszcze więcej to jest to dla mnie powód żeby wydac 8 a nie 2,4.

XLR jest do oddania za 1500 ( nowy 1800zł kosztuje ) jest na niego papier i gwarancja. Zapraszam na priv dam kontakt.

W muzyce najlepszy jest subiektywizm odbioru choć trudno tu o tym mówić gdy nie masz a znasz tylko kogoś kto ma, nie sprawdzałeś ale wiesz że u Ciebie nie warto.
lenart pisze:
07 lis 2022, 14:10
Nie zawsze dana sygnatura się sprawdzi, ale jeśli założymy w miarę neutralny system to Solidy nic nie psują.
Oczywiście masz rację, dlatego w ofercie TQ masz Blue Black i całkiem neutralne Silver, mogą mieś inną sygnaturę ale każdy ma zachowane umieszczenie dzwięku w przestrzeni. Nie ma systemu przeźroczystego w 100 % inaczej nie było by tylu producentów i różnic w cenie skoro każdy neutralny głośnik grał by na prawdę neutralnie.

EDIT: I najważniejsze tutaj, ja wciąż mówię o "budżetowym" kablu TQ który można dostać nawet za 1200 zł a nie o kablu za 2400 czy 8000 zł.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
lenart
Posty: 41
Rejestracja: 02 sty 2022, 23:53
Gramofon: Thorens 166 + SME
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#24

Post autor: lenart »

Martynka pisze:
07 lis 2022, 14:29
Ty już wydałeś wyrok że nie warto kupować kabli zagranicznych. A obrazowanie można łatwo ocenić, to nie dzwięk który może pasować albo nie. Wiesz w czym mam największą różnicę w odbiorze. Na Black II 4 osoby zamykną oczy i na prośbę o wskazanie źródła instrumentu każda wskaże to samo. Na innych 6N i 6N ze srebrem i 6N cynowanej i na OFC tego nie miałem. To dla mnie powód dla którego warto. A jeżeli na Ultra Black II za 8 to zostaje a dodaje jeszcze więcej to jest to dla mnie powód żeby wydac 8 a nie 2,4.
Proszę mi nie wkładać w usta nie moich słów. Nigdzie nie powiedziałem, że nie warto kupować kabli zagranicznych, tylko że Tellurium są niewarte tych pieniedzy.
Grałem swego czasu na Tellurium niebieskich i pozbycie się ich z systemu było prawdziwą ulgą. Straszliwie przymulały dźwięk. jeszcze nie sądzilem wtedy że kable maja jakiekolwiek większe znaczenie. Pewien sklep z Pabianic namiętnie te kable wciskał mnie i znajomym i miałem styczność ze sporą ilością tych przewodów - zarówno w systemach lampowych jak i tranzystorowych.
Martynka pisze:
07 lis 2022, 14:29
Martynka pisze:
07 lis 2022, 14:29
EDIT: I najważniejsze tutaj, ja wciąż mówię o "budżetowym" kablu TQ który można dostać nawet za 1200 zł a nie o kablu za 2400 czy 8000 zł.
A ja mówię, że wybieram kabel za katalogowe 2400, na ktory można dostać rabat i w 90% systemów zagra lepiej od dużo droższych przewodów Equilibirum, Telurium, Chord, Duelund, Wireword itd W tym Tellurium za 8000zł, ktory zakładam że logicznie powinien byc znacznie lepszy niż Tellurium za 1500zł...
Thorens 166mk2, SME 3009, Ortofon MC30 super
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#25

Post autor: Mawis »

Frey pisze:
07 lis 2022, 13:56
Z ciekawości zajrzałem na stronę polecanej przez Ciebie firmy. Najtańsze interconnecty 1200 zł, najtańsze głośnikowe 2400 zł. Do czego konkretnie porównujesz, że mówisz o ułamku ceny przewodów zagranicznych producentów?
No właśnie ja tez zajrzałem...i nie bardzo rozumiem porównania do Tellurium Q które są znacznie tańsze :think:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
lenart
Posty: 41
Rejestracja: 02 sty 2022, 23:53
Gramofon: Thorens 166 + SME
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#26

Post autor: lenart »

Martynka pisze:
07 lis 2022, 14:29
XLR jest do oddania za 1500 ( nowy 1800zł kosztuje ) jest na niego papier i gwarancja. Zapraszam na priv dam kontakt.
Nie mam w systemie XLR. 1800zł kosztuje na stronie, po 3 minutach rozmowy można uzyskac na nowy niższą cenę niż na tego z szafy. Także dziekuję za takie oferty serdecznie.
Mawis pisze:
07 lis 2022, 15:10
No właśnie ja tez zajrzałem...i nie bardzo rozumiem porównania do Tellurium Q które są znacznie tańsze
Właśnie widzę, że panuje tu jakaś plaga nieumiejętności czytania ze zrozumieniem, także daruję sobie uczestnictwo w dalszej dyskusji. Wszak każdy ma prawo zmarnować swoje pieniążki zgodnie z własnym życzeniem.
Thorens 166mk2, SME 3009, Ortofon MC30 super
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1654
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#27

Post autor: Martynka »

lenart pisze:
07 lis 2022, 15:04
A ja mówię, że wybieram kabel za katalogowe 2400
I masz do tego prawo.

Ja napisałem do Solid Core Audio i będę miał porównaie bezpośrednio u siebie w systemie jak zagrają "Speaker No 1" , mam nadzieję że już wkrótce. Jak nie tak szybko to kupię je i zwrócę po odsłuchu bo takie prawo mi daje zakup przez interenet. Zobacz że za każdym razem podkreślam, że mam "specyficzny" system i dopiero TQ mi się sprawdziło.

6N, 6N ze srebrem, 6N cynowane w rozpiętości cenowej od 900 do 6000 zł nie dały tego co mam teraz przy TQ Black II za połowę ceny kabla 6N o jakim mówisz. Powiem jeszcze dalej, przy kablach 6N występuje problem z przeniesieniem basu z bardzo mocnego wzmacniacza na prądożerne kolumny. A zgadnij przy czym problem zniknął.

Ja nie kładę nacisku w tym co piszę że mi fajnie czy nie bo rózne są gusta tylko o tym co zauważalne jak pozycjonowanie dzwięku i teraz dodałem kontrolę i przekazanie basu. U Ciebie się nie sprawdziło ale znam wielu ludzi którzy rwą sobie włosy z głowy żeby uzyskać bas równie dobry jak góra na wstędze a nie potrafią. Wiem, że Solid Core Audio też przy Re90 próbowali bezskutecznie. Znam kabel który problem rozwiązał.
lenart pisze:
07 lis 2022, 13:31
można się mocno zdziwić jaki można uzyskać progres za ułamek wartości przewodów zagranicznych producentów.
To nie Twoje słowa ??
lenart pisze:
07 lis 2022, 15:24
Nie mam w systemie XLR. 1800zł kosztuje na stronie, po 3 minutach rozmowy można uzyskac na nowy niższą cenę niż na tego z szafy. Także dziekuję za takie oferty serdecznie.
Powiedziałem dam namiar, pewnie kupisz za 1000
lenart pisze:
07 lis 2022, 15:24
Wszak każdy ma prawo zmarnować swoje pieniążki zgodnie z własnym życzeniem.
Dlatego zamówiłem właśnie SCA aby się przekonać.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2332
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#28

Post autor: Peliks »

Na wstępie sprzęt towarzyszący kablom ;)
Pre Rotel RC-990 BX dwa mono bloki RB-980 BX
CD Rotel RCD-955 AX (zlampizowany)
Gramofon z wkładkami Nakamichi MC1000 oraz Denon DL-103D
Sut Entre ET-100 Pre Missowy AN oraz Nuda Dual Mono
Interkonekty Van Den Hul The Second oraz M&B Audio Aurora i Eccose The Conductor
Kolumny ATL HD312
Do tej pory grałem na kablach głośnikowych Monster Cable M1.2S i do nich w sumie jest to porównanie.

To co się zmieniło ?
Po pierwsze bas. Nie że jest go więcej, lecz to jest inna jakość. Bardziej w punkt, miękko i dużo większa rozdzielczość a co za tym idzie więcej informacji na dole pasma.
Po drugie przestrzeń. Ale nie na szerokość, bo ta już była na maxa, ale do przodu a w szczególności do tyłu sceny. To co teraz słychać daleko za kolumnami to jest największa magia tych kabli...niby dźwięki te same ale podane w inny niesamowicie przestrzenny sposób.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1918
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#29

Post autor: kukiz 30 »

A jak z górą pasma. Czy coś się zmieniło? Wiem że Atl potrafią być krzykliwe?
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1654
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#30

Post autor: Martynka »

Peliks pisze:
08 lis 2022, 18:12
Po pierwsze bas. Nie że jest go więcej, lecz to jest inna jakość. Bardziej w punkt, miękko i dużo większa rozdzielczość a co za tym idzie więcej informacji na dole pasma.
Więc nie tylko ja mam te odczucia.

A żeby nie być gołosłownym. Proste spektrum z nagrania tego samego kawałka z taką samą głośnością. Patrzymy na czerwoną linię bo to zapis pików a żółta to chwilowa wartość.

Tutaj na miedzi OFC 2,5mm
Screenshot_20221026-185152_Spectroid (1).jpg
a tutaj na Tellurium Q Black II 1mm
Screenshot_20221108-174046_Spectroid.jpg
jak widać w przedziale 20hz do 40hz jest mnóstwo decybeli których nie było na wcześniejszych kablach.

Myślę, że to samo "widzą" uszy Marka. Stąd to różnicowanie i wybrzmiewanie.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
ODPOWIEDZ