Podłączenie sprzętu do Trawiata 311d

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Domino
Posty: 15
Rejestracja: 21 lut 2021, 23:08

Podłączenie sprzętu do Trawiata 311d

#1

Post autor: Domino »

Cześć,
Zacznę od tego, że próbowałem znaleźć pokrewne tematy, ale żaden niestety w całości nie odpowiadał na moje pytania, więc zakładam osobny wątek.
Dopiero zaczynam się orientować w temacie. Staram się znaleźć odpowiedzi w dostępnych, bogatych materiałach, ale niestety póki co nie wszystko jest dla mnie jasne.
Do rzeczy. Chcę zmontować ubogi zestaw stereo. Kupiłem Unitrę Trawiata 311d (4 wejścia DIN-5 - MAGNET, GRAMOFON, TUNER I UNIWERSAL) i Faust 211d.
Do wzmacniacza przez DAC, przejściówkę RCA - DIN-5, do gniazda UNIWERSAL wpiąłem kompa.
Do gniazda TUNER podłączę Fausta (muszę go najpierw przestroić).
I teraz zaczynają się schody. Również przejściówką RCA - DIN-5 chciałbym podłączyć odtwarzacz CD do wejścia MAGNET. Czy to będzie działać?
Sprawa druga - wejście GRAMOFON wykorzystam do podpięcia, a jakże, gramofonu, ale nie wiem, czy mogę każdy. Czy w tym przypadku ma znaczenie jakiego rodzaju jest wkładka? Akurat na stanie mam (o zgrozo) GWS 122 Cyryla z wkładką piezo, ale pewnie niebawem zamienię go na coś sensownego. Czy mogę wpiąć dowolny gramofon?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Podłączenie sprzętu do Trawiata 311d

#2

Post autor: chudy_b »

Albo jesteś trolem, albo nie przeczytałeś nic na tym forum.
Domino pisze:
06 mar 2021, 01:06
Kupiłem Unitrę Trawiata 311d
No trudno
Domino pisze:
06 mar 2021, 01:06
odtwarzacz CD do wejścia MAGNET. Czy to będzie działać?
Jeżeli MAGNET to magnetofon (wybacz, nie chce mi się szukać), to tak.
Domino pisze:
06 mar 2021, 01:06
Czy w tym przypadku ma znaczenie jakiego rodzaju jest wkładka?
Ma, jak zawsze.
Domino pisze:
06 mar 2021, 01:06
Czy mogę wpiąć dowolny gramofon?
Nie. Poszukaj instrukcji obsługi od tej Traviaty (ma też inne nazwy) i sprawdź co to za wejście. Obstawiam wkładkę magnetyczną, ale PRL zna różne cuda, więc hgw jak mawiają górale.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Podłączenie sprzętu do Trawiata 311d

#3

Post autor: Tarkus »

Tu masz trochę danych.
https://unitraklub.pl/opis/286
Na wejściu gramofonowym wkładka piezo zdecydowanie odpada, zresztą szkoda płyt.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Domino
Posty: 15
Rejestracja: 21 lut 2021, 23:08

Re: Podłączenie sprzętu do Trawiata 311d

#4

Post autor: Domino »

chudy_b pisze:
06 mar 2021, 03:32
Albo jesteś trolem, albo nie przeczytałeś nic na tym forum.
Nie i tak, przeczytałem, choć pewnie masz rację, dałoby się znalezione odpowiedzi zastosować, ale nie dotyczyły one konkretnie tego sprzętu - chciałem się upewnić.
chudy_b pisze:
06 mar 2021, 03:32
No trudno
Bez przesady! Nie ma dramatu (Reduktor Szumu polecał w filmie o tanich zestawach stereo).
Wiem, że są lepsze, ale trzeba byłoby zaraz dołożyć tyle, albo tyle, a tutaj wyłożyłem trochę ponad stówkę i mam. ;)
chudy_b pisze:
06 mar 2021, 03:32
Nie. Poszukaj instrukcji obsługi od tej Traviaty (ma też inne nazwy) i sprawdź co to za wejście. Obstawiam wkładkę magnetyczną, ale PRL zna różne cuda, więc hgw jak mawiają górale.
Tak, racja, jest na magnetyczną.
No cóż, może to i dobrze. Zamiast kombinować jak tu wykorzystać tego Cyryla, odstawię go we właściwe miejsce, czyli na dno szafy i zaopatrzę się w coś konkretnego.

Dzięki!
ODPOWIEDZ