Problem z szumem na wejściu Phono

Jak to wszystko połączyć?
Voltan
Posty: 27
Rejestracja: 28 kwie 2015, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Problem z szumem na wejściu Phono

#31

Post autor: Voltan »

Stawiałbym na laptopa, zasilacze impulsowe lubią tak siać. Sprawdź, czy syczy również, kiedy laptop pracuje na baterii. Ja miałem podobny problem ze swoim starym interfejsem FireWire.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z szumem na wejściu Phono

#32

Post autor: Wojtek »

Też bym tak obstawiał :) Drogą eliminacji można szybko dojść. Jednakże telewizor to też "wdzięczny" kandydat :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
tony_starks
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2015, 13:34

Problem z szumem na wejściu Phono

#33

Post autor: tony_starks »

te od telewizora, to metr. od laptopa 3 metry. wystarczy podłączyć jeden z nich, od razu głośniki zaczynają syczeć. co do laptopa, to cinche wkładam w przejściówkę i później wejście słuchawkowe. nie wiem czy długość albo rodzaj sprzętu ma znaczenie, bo oba kable powoduję takie same zakłócenia. jeśli coś leci po masie wzmacniacza, to nie mam pojęcia jak to sprawdzić:(
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z szumem na wejściu Phono

#34

Post autor: Wojtek »

Przenoszę temat bo to bardziej kwestia połączeniowa aniżeli problem z wzmacniaczem czy gramofonem.
tony_starks pisze:co do laptopa, to cinche wkładam w przejściówkę i później wejście słuchawkowe.
Wyjście słuchawkowe nie ma takich samych parametrów co wyjście liniowe, stąd traktuj taki "wypust" jako ostateczność, a nie dobry pomysł.
Polecam zewnętrzne karty dźwiękowe na USB.
tony_starks pisze:bo oba kable powoduję takie same zakłócenia.
A co to za kabelki tak w ogóle? Takie najcieńsze z hipermarketu?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Problem z szumem na wejściu Phono

#35

Post autor: chudy_b »

Ja nie podejrzewałbym "łapania" śmieci prze kabel. Kable rózne, długości różne a zakłócenie takie samo.

Zasilacz impulsowy ( a takie występują w laptopach i współczesnych telewizorach) ma tę wadę, że wychodzące z niego napięcie nie jest galwanicznie odseparowane od sieci. Jeśli w domu pracuje jakieś urządzenie generujące takie zakłócenie (szum), to ono może przedostawać się przez zasilacz do wzmacniacza. Sam zasilacz impulsowy także może być źródłem zakłóceń, ale to byłby raczej pisk niż szum.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z szumem na wejściu Phono

#36

Post autor: Wojtek »

Czy telewizor ma wyjście liniowe czy z tej strony sygnał również jest wyprowadzany przez wyjście słuchawkowe? :)

Czy telewizor, zasilacz laptopa i wzmacniacz są wpięte do tej samej listwy sieciowej?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
tony_starks
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2015, 13:34

Problem z szumem na wejściu Phono

#37

Post autor: tony_starks »

telewizor podłączony jest do wzmacniacza kablem cinch - cinch. i teraz tak: telewizor i wzmacniacz są w tej samej listwie, natomiast laptop nie. próbowałem w różnych konfiguracjach podłączać do różnych listw i głośniki wciąż syczą jak podłączę tv albo laptop. sam gramofon nie powoduje żadnych zakłóceń. jestem zdesperowany.
tony_starks
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2015, 13:34

Problem z szumem na wejściu Phono

#38

Post autor: tony_starks »

i tak, kable są zwykłe z saturna. jak wcześniej pisałem, że głośniki szumią tylko na phono, to jednak syczą też na innych kanałach.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z szumem na wejściu Phono

#39

Post autor: Wojtek »

Pomóc może zmiana kabli na coś lepszego/grubszego (Prolink?) albo dopiero zmiana wzmacniacza coś da :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Problem z szumem na wejściu Phono

#40

Post autor: caveas »

Raczej są pourywane ekrany we wtyczkach cinch. Obciąć i polutować nowe (te są chyba zalewane fabrycznie.
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z szumem na wejściu Phono

#41

Post autor: pan_winyl »

Witajcie, mam problem.

Okazało się że po wypięciu kabli z wejścia Phono w moim wzmacniaczy i podkręceniu gałki głośności na maks słyszę szum. Szumu brak na innych kanałach. Szum nie jest jakiś olbrzymi, ale słyszalny (na maksymalnym podgłośnieniu).

Dręczy mnie więc pytanie- czy mam uszkodzony przedwzmacniacz w moim kenwoodzie, czy też to normalne?

Jako że w ubiegły weekend padł mi tuner, mocno rozważam wymianę kenwooda na amplituner pioneera, generalnie na przerzucenie się z obecnego zestawu na zestaw złożony z ampli Pioneer + CD pioneer.
Niemniej nim zacznę kupować, zastanawiam się co mogę poprawić lub ew zmienić w zestawie obecnym.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Problem z szumem na wejściu Phono

#42

Post autor: zbyszek1982 »

pan_winyl pisze:Okazało się że po wypięciu kabli z wejścia Phono w moim wzmacniaczy i podkręceniu gałki głośności na maks słyszę szum. Szumu brak na innych kanałach. Szum nie jest jakiś olbrzymi, ale słyszalny (na maksymalnym podgłośnieniu).

Dręczy mnie więc pytanie- czy mam uszkodzony przedwzmacniacz w moim kenwoodzie, czy też to normalne?
Normalne.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Problem z szumem na wejściu Phono

#43

Post autor: pan_winyl »

Czyli kupuję sam tuner :P Dzięki zbyszek1982, :D
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
ODPOWIEDZ