Problem z szumem na wejściu Phono

Jak to wszystko połączyć?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z szumem na wejściu Phono

#16

Post autor: Wojtek »

Jeśli nie jesteś pewien bolca GND na tyłach wzmacniacza to możesz wykonać jeszcze drugi test... mocując kabelek uziemienia do jednej ze śrubek obudowy wzmacniacza. Lekko odkręć, zahacz drut na śrubie, dokręć.

Jeśli i w tym przypadku problem będzie nadal występował to nie będzie za ciekawie.
vidus pisze:Co ciekawe gdy podłącze komputer do wejścia AUX szum znika i wszystko wraca do porzku.
W sensie że jak przełączysz wzmacniacz na AUX? Wolę się upewnić, bo podłączenie kabla, a przełączenie źródła sygnału wzmacniacza to oddzielna sprawa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
vidus
Posty: 26
Rejestracja: 07 wrz 2011, 14:54

Problem z szumem na wejściu Phono

#17

Post autor: vidus »

No więc jest tak że szum występuje tylko wtedy gdy gramofon jest podłączony. Gdy wzmacniacz połączę z komputerem przez wyjście aux lub gdy gramofon jest odłączony nic nie szumi. Wychodzi na to że jest to wina gramofonu.

Próbowałem uziemienie przymocować do śrubki wzmacniacza, ale nic nie zmieniło.

Co radzicie?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z szumem na wejściu Phono

#18

Post autor: Wojtek »

No to w takim razie mamy problem z okablowaniem :) Raczej nic innego. Trzeba będzie zajrzeć do środka.
vidus pisze:Mianowicie gdy dotykam obudowy gramofonu, np przy wciskaniu przycisków opuszczających ramie, sygnał się zmienia. Szum jest inny jakby mocniejszy. Czy to możliwe że gramofon ma przebicie?
Tak to brzmi :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
vidus
Posty: 26
Rejestracja: 07 wrz 2011, 14:54

Problem z szumem na wejściu Phono

#19

Post autor: vidus »

No wiec problem był z kablami. Były uszkodzone. Wymienione i w końcu można się delektować brzmieniem.
tony_starks
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2015, 13:34

Re: Problem z szumem na wejściu Phono

#20

Post autor: tony_starks »

witam. ja mam dokładnie ten sam problem. głośniki szumią, czy syczą na phono i to nawet jak pokrętło głośności ustawione jest na 0. uziemienie mam podłączone poprawnie do wzmacniacza. sprawdzałem na dwóch gramofonach, na każdym jest to samo. wydaje mi się, że zaczęło szumieć jak wyczyściłem środek wzmacniacza płynem CONTACT i przedmuchałem sprężonym gazem. czy może jest jakieś przebicie? jak to sprawdzić. wzmacniacz to pioneer a-225. co robić?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Problem z szumem na wejściu Phono

#21

Post autor: chudy_b »

Szum jest tak samo głośny bez względu na regulację głośności???
tony_starks
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2015, 13:34

Problem z szumem na wejściu Phono

#22

Post autor: tony_starks »

nie, jak robię głośniej, to jest głośniejszy.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Problem z szumem na wejściu Phono

#23

Post autor: chudy_b »

A jeśli odłączysz przewody gramofonowe to szumi nadal? Rozumiem, że wzmacniacz szumi tylko gdy jest przełączony na PHONO. Na innych źródłach szumu nie ma?
tony_starks
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2015, 13:34

Problem z szumem na wejściu Phono

#24

Post autor: tony_starks »

wygląda to tak:
- wzmacniacz szumi tylko na PHONO. pozostałe kanały są ok. mam podłączony pod niego jeszcze TV i laptop.
- z gramofonu wychodzą dwa CINCHE i uziemienie, po podłączeniu słychać szum nawet na głośności zero, z tym, że to taki bardziej syk a nie szum. jak odłączę gramofon, na gołym PHONO słychać tylko głośny SZUM, coś jak szum morza. podłączam CINCHE i przechodzi w syk. na obu gramofonach to samo. nie ważne, czy gramofon jest podłączony do prądu czy nie.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Problem z szumem na wejściu Phono

#25

Post autor: zbyszek1982 »

Odepnij gramofon, zewrzyj wejścia sygnałowe Phono do masy i sprawdź czy dalej szumi wzmacniacz. Jak będzie cisza, to problem z gramofonem.
tony_starks
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2015, 13:34

Problem z szumem na wejściu Phono

#26

Post autor: tony_starks »

a mógłbyś mi wytłumaczyć łopatologicznie jak mam to zrobić? bo szczerze, to jestem zielony w tym temacie.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Problem z szumem na wejściu Phono

#27

Post autor: zbyszek1982 »

Weź kawałek drutu (może być spinacz), wsadź jeden koniec w gniazdo wejściowe phono, a drugi przytknij do tej kryzy okalającej gniazdo. Musi być styk wnętrza gniazda z częścią zewnętrzną. W takiej konfiguracji powinna być cisza w tym kanale, w którym włożysz drut. Pamiętaj tylko żeby mocno to trzymać żeby był styk, i nie podkręcaj zbyt głośno, bo może huknąć jak poruszysz drutem.

Najlepiej do takich eksperymentów jest mieć starą wtyczkę cinch w której są zlutowane razem masa z sygnałem, albo stary interkonekt, w którym skręcisz ze sobą wszystkie przewody sygnałowe z ekranem (po uprzednim odcięciu jednego końca).
tony_starks pisze:wyczyściłem środek wzmacniacza płynem CONTACT
Którym?
tony_starks
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2015, 13:34

Problem z szumem na wejściu Phono

#28

Post autor: tony_starks »

ten płyn to contactx do elektroniki. ale już wiem gdzie leży problem. otóż jak podłączę sam gramofon, wszystko jest ok, natomiast gdy dodatkowo wetknę cinche od laptopa i tv do sąsiednich kanałów, głośniki zaczynają syczeć. czy w takim razie to wina przewodów tych od laptopa i tv? powinny być ekranowane?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Problem z szumem na wejściu Phono

#29

Post autor: chudy_b »

tony_starks pisze:powinny być ekranowane?
Raczej są ekranowane. Lepiej lub gorzej, ale są. Zasilacze TV i laptopów nie słyną z dobrego filtrowania. Coś musi lecieć po masie do wzmacniacza.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z szumem na wejściu Phono

#30

Post autor: Wojtek »

Jak długie są te przewody sygnałowe od TV i laptopa?
Czy laptop ma w ogóle wyjście liniowe czy wpinasz kabel w wyjście słuchawkowe? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ