Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd RCA

Jak to wszystko połączyć?
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#31

Post autor: ahaja »

Nie ma żadnych przeciwwskazań.
To ogólnie kabel koncentryczny a dalej ze wskazaniem na użycie do video - właśnie ze względu na budowę ma niską pojemność +-50...60pF/m. Jak wpiszesz sam 'kabel koncentryczny' to wyskoczy dodatkowo mnóstwo kabli antenowych podobnie zbudowanych, ale nie mają aż tak niskiej pojemności. Wielu renomowanych (nie tych z butiku) producentów kabli ma takie w ofercie.

Zerknij sobie np:
- Sommer Vector
- Sommer Vector Plus
- Van Damme Silver Session Lo Cap 55

Ja akurat uważam je za świetnie wykonane z rewelacyjnym patentem chowającej się masy - przy wpinaniu kabla masa łączy się jako pierwsza (potem sygnał) a przy wypinaniu jako ostatnia (a najpierw odcina sygnał). Nie ma wtedy wycia w głośnikach spowodowanych przerwaniem masy między dwoma klockami.
Są zdecydowanie warte swojej ceny.
Chcesz sobie powybierać z innych to wejdź np na https://www.audiophonics.fr/en/rca-conn ... derway=asc

Np do gramofonu: 2 wtyki to +-95zł. Do tego 2m kabla to jakieś 25zł (np Vector).
Jasne, do gramofonu za 200zł czy wkładki w podobnej może nie ma sensu, ale już w poważniejszych systemach warto.
Kabel nie poprawi i cudów nie uczyni ... ale może mniej popsuć. ;-) Czyli jeśli mam możliwość podnieść jakość za +-120-150zł to to robię ... bo to najtańszy upgrade.
Awatar użytkownika
JackNigga
Posty: 48
Rejestracja: 18 kwie 2012, 23:23
Lokalizacja: ŁDZ, Polska

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#32

Post autor: JackNigga »

Mam jeszcze takie pytanie - czy jakość audio osiągnięta przy pomocy długiego przewodu sygnałowego, ale o niskiej pojemności, będzie współmierna do jakości audio przewodu krótkiego, ale o wyższej pojemności? Póki co 150cm może być wystarczające, ale zastanawiam się jaki wpływ na jakość miałoby np te 20-30cm więcej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#33

Post autor: Wojtek »

Przelicz sobie ile to będzie pF więcej to będziesz wiedział ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#34

Post autor: Bacek »

JackNigga pisze:
08 mar 2023, 20:50
Mam jeszcze takie pytanie - czy jakość audio osiągnięta przy pomocy długiego przewodu sygnałowego, ale o niskiej pojemności, będzie współmierna do jakości audio przewodu krótkiego, ale o wyższej pojemności? Póki co 150cm może być wystarczające, ale zastanawiam się jaki wpływ na jakość miałoby np te 20-30cm więcej.
Masz pre osobne czy we wzmacniaczu? Bo kabelek pomiędzy pre a wzmacniaczem może spokojnie być dłuższy.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#35

Post autor: Wojtek »

Z tego co rozumiem z wątku to kolega cały czas jeszcze się zastanawia jaki kabel phono przylutować do Fonici.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#36

Post autor: Bacek »

Oj tam oj tam. Ja do dawna zastanawiam się jaki kabelek dać na uziemienie żeby nie był cienki ale jednak elastyczny i jakoś ciągle nie mam odpowiedzi.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#37

Post autor: Wojtek »

Mówisz że grubszy drut GND robi różnicę :shock:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#38

Post autor: Bacek »

Poza optyczną i tym że się nie będzie plątał żadnej. Poza tym wszystkie widełki które mają jakąś tam jakość są na grubsze przewody.
Samochodowe są zazwyczaj lipne, głośnikowe zbyt potężne. ostatnio widziałem jakieś fajne do barterii/akumulatorów ale przekrój 12mm2 także nic z tego.
Ale pod kątem elektrycznym/dźwiękowym oczywiście żadnej różnicy to nie robi. Ot taki objaw nerwicy natręctw, coś jak nie deptanie na połączenia płyt chodnikowych.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1355
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#39

Post autor: Jozi »

Bacek pisze:
09 mar 2023, 13:34
Poza optyczną i tym że się nie będzie plątał żadnej. Poza tym wszystkie widełki które mają jakąś tam jakość są na grubsze przewody.
Samochodowe są zazwyczaj lipne, głośnikowe zbyt potężne.
Ale pod kątem elektrycznym/dźwiękowym oczywiście żadnej różnicy to nie robi. Ot taki objaw nerwicy natręctw, coś jak nie deptanie na połączenia płyt chodnikowych.
Mówisz, że nie ma to jak sobie życie skomplikować :lol: :lol: :lol: .
To tak jak ja, podłączyć przedwzmacniacz do wejścia phono :D :D :D :D .
Jak tylko o tym pomyślę to mnie krew zalewa ( dzisiaj oddałem w Tarnowie wzmaka do naprawy).
Ale nie ma tego złego, bo wywaliłem chińczyka i podłączyłem telefunkena do wygrzanych indianek 550X.
Ależ to razem pięknie brzmi, takie trochę jakby słodkie lampowe granie, nawet i mocy jakby miało więcej od ostatnich odsłuchów, bo puszczone przez przyzwoitsze e kable głośnikowe ( 4mm2), jest naprawdę dobrze. Trochę na gramofonie mocy mało, ale na CD jest super.
Co prawda tylko 30W mocy na kanał, ale na uczciwym trafo nie jakiejś popierdółce impulsowej, więc tego prądu styka do rozbujania papieru w głośnikach. Wymienione główne kondensatory (drugi ampli od dzisiaj zmierza do Kolegi z forum-myślę że będzie zadowolony, bo nie musi szukać przedwzmacniacza i od razu wzmacniacz załatwiony).
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#40

Post autor: Bacek »

No i zrobiłem z tego co było pod ręką, ale tak patrzę i już wiem że alikwoty będą do duszy.
IMG_20230309_190434.jpg
Ale jak by ktoś wiedział gdzie takie widełki dostać to porzućcie jakieś info.
IMG_20230309_190512.jpg
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#41

Post autor: mrcnoos »

Bacek pisze:
09 mar 2023, 19:06
Ale jak by ktoś wiedział gdzie takie widełki dostać to porzućcie jakieś info.
A próbowałeś oczkowe końcówki docięte kombinerkami? Oszlifowałem ostre krawędzie i gra. Ja sobie tak zrobiłem.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#42

Post autor: Bacek »

Funkcjonalnie ten pierwszy jest ok. Ten drugi to kaprys, grubszy, opływowy i cały złocony. Sam takiego nie zrobię.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1355
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#43

Post autor: Jozi »

Tylko takie znalazłem ale M5 to duży.
https://allegro.pl/oferta/konektor-oczk ... 1914126004
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#44

Post autor: Bacek »

Orginalne bywają nawet M6. Te moje są M5 i bardzo podobne.

Raczej coś takiego tylko na drobniejszy przewód
p-sge-zkw8-6-5r-widelki-zlocone-pod-m6-oslonka-czerwona-601817.jpg
p-sge-zkw8-6-5r-widelki-zlocone-pod-m6-oslonka-czerwona-601817.jpg (7.87 KiB) Przejrzano 505 razy
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

#45

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ