Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd RCA

Jak to wszystko połączyć?
ahaja
Posty: 1172
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Kabel RCA Cinch + kabelek uziemiający do gramofonu zamiast złącza DIN-5 - jakiego szukać i dlaczego lepszy od gniazd

Post autor: ahaja »

Nie ma żadnych przeciwwskazań.
To ogólnie kabel koncentryczny a dalej ze wskazaniem na użycie do video - właśnie ze względu na budowę ma niską pojemność +-50...60pF/m. Jak wpiszesz sam 'kabel koncentryczny' to wyskoczy dodatkowo mnóstwo kabli antenowych podobnie zbudowanych, ale nie mają aż tak niskiej pojemności. Wielu renomowanych (nie tych z butiku) producentów kabli ma takie w ofercie.

Zerknij sobie np:
- Sommer Vector
- Sommer Vector Plus
- Van Damme Silver Session Lo Cap 55

Ja akurat uważam je za świetnie wykonane z rewelacyjnym patentem chowającej się masy - przy wpinaniu kabla masa łączy się jako pierwsza (potem sygnał) a przy wypinaniu jako ostatnia (a najpierw odcina sygnał). Nie ma wtedy wycia w głośnikach spowodowanych przerwaniem masy między dwoma klockami.
Są zdecydowanie warte swojej ceny.
Chcesz sobie powybierać z innych to wejdź np na https://www.audiophonics.fr/en/rca-conn ... derway=asc

Np do gramofonu: 2 wtyki to +-95zł. Do tego 2m kabla to jakieś 25zł (np Vector).
Jasne, do gramofonu za 200zł czy wkładki w podobnej może nie ma sensu, ale już w poważniejszych systemach warto.
Kabel nie poprawi i cudów nie uczyni ... ale może mniej popsuć. ;-) Czyli jeśli mam możliwość podnieść jakość za +-120-150zł to to robię ... bo to najtańszy upgrade.