Kable zasilające - zakłócenia w sieci

Jak to wszystko połączyć?
Awatar użytkownika
MDMA66
Gramofon: Thorens TD 160S mkIV

Re: Kable zasilające - zakłócenia w sieci

Post autor: MDMA66 » 18 lip 2021, 22:23

zbyszek1982 pisze:
18 lip 2021, 22:00

PS masz trzy fazy w mieszkaniu? Jak masz jedną to trochę kupa. Jak masz trzy to daj audio na innej fazie niż masz oświetlenia.
Mam jedną faze, w takim razie uruchamiam procedury na 3 fazy.
Czy ta polaryzacja w gniazdkach, jest skomplikowana?

Awatar użytkownika
MDMA66
Gramofon: Thorens TD 160S mkIV

Post autor: MDMA66 » 22 lip 2021, 20:02

Tak więc Panowie mam jasność co do elektryki, która istnieje aktualnie. Jednak mam pewne wątpliwości, jak to ma wyglądać po remoncie.
Aktualnie w mieszkaniu mam jedna faze i cała stara instalacja do wyje***. Na klatce istnieje instalacja, wymieniona ostatnio przystosowana do najnowszych standardów TCN-S, taką info mi podali. Elektryk znajomy co mi będzie robił, powiedział że do przyszłej indukcji poprowadziłby kabel 5 żyłowy, do reszty sprzętów 3zylowy, z rozdzieleniem na kilka ES-ów. Głównie jeden es na oświetlenie, potem oddzielnie gniazdka, ilość es równa ilości pomieszczeń, oddzielnie es na indukcję, oddzielnie na klimę, no i oddzielnie na audio, tylko tu ciężko mu doradzić czy wystarczy 3 żyły na audio czy 5. Co radzicie?
Czy potrzebne te 5 żył na audio, mi generalnie chodzi żeby nie słyszeć zasilacza PC(800W) w głośnikach.

Awatar użytkownika
Bacek
Gramofon: 1210 MK2

Post autor: Bacek » 22 lip 2021, 21:29

Nie szalał bym z różnymi fazami na gniazdkach bo potem przy łączeniu urządzeń z różnych faz może być kuku. Co innego światło jedna gniazdka druga.

Dobrą listwe z filtrami dać na kontomputer i powinno być ok. Ew zrobić dwie linie na tej samej fazie jedną na audio druga na śmieci.

A 5 żył to na płytę indukcyjną.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.