Jaka to wkładka?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Luc_b
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2012, 11:12

Re: Jaka to wkładka?

#61

Post autor: Luc_b »

Wojtek pisze:To raczej nie jest odpowiedni temat na takie pytanie.
W sumie racja.
Wojtek pisze:Zresztą, skoro o to pytasz to widzę, że nie czytałeś w ogóle wątku o MG-35V, zalinkowanego powyżej.
Po to zadaję pytania na forum, żeby analizować otrzymane odpowiedzi - czytałem uważnie każdą odpowiedź, także Twoją.
W linkowanym wątku była mowa o tej wkładce i igle, o tym sklepie itd. Nie było jednak ani słowa o tym, o co pytałem - o jakości zamienników.
Ale może to rzeczywiście temat na inny wątek.
Luc_b
Luc_b
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2012, 11:12

Jaka to wkładka?

#62

Post autor: Luc_b »

Dzisiaj doszedł gramofon, więc czas na rozwiązanie "konkursu" ;)
Po odkręceniu wkładki, przeczytałem co następuje: AT-VM8.
Luc_b
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka to wkładka?

#63

Post autor: Wojtek »

Spoko, był taki model, kompatybilny z AT-10/11/12. Oryginalnie montowano w nich igłę o oznaczeniu VM8-7D.
Oryginalne igły te już raczej nie są do dostania i nie bardzo warto szukać, bo nie były lepsze od igieł z modelu AT-12 np.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Luc_b
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2012, 11:12

Re: Jaka to wkładka?

#64

Post autor: Luc_b »

Wojtek pisze:kompatybilny z AT-10/11/12.
Rozumiem, że piszesz o kompatybilności igieł? Tzn., że pasują ATN-12*.
Luc_b
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka to wkładka?

#65

Post autor: Wojtek »

No tak. Nie wiem jak można to inaczej zrozumieć. Tym bardziej że już wcześniej to zostało parę razy powiedziane :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Luc_b
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2012, 11:12

Jaka to wkładka?

#66

Post autor: Luc_b »

A wracając na krótko do tematu: do wkładki AT-VM8 pasuje jeszcze (trochę tańszy (i pewnie gorszy) niż ATN-12*) zamiennik Sanyo MG 36V.
Luc_b
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka to wkładka?

#67

Post autor: Wojtek »

Luc_b pisze:zamiennik Sanyo MG 36V.
Czyli innymi słowy ta sama igła co AT MG 35V. Sanyo wzięło te wkładki od AT na licencji, zachowując oznaczenia modelowe.
W przypadku tanich zamienników to jest praktycznie to samo co igła do AT-10.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
WUJO
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2012, 02:08

PROSZĘ O IDENTYFIKACJĘ IGŁY & WKŁADKI

#68

Post autor: WUJO »

WITAM SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW. Niedawno zacząłem przygode z analogami i jestem zupełnym laikiem w tych sprawach. Po wielu poszukiwaniach zdecydowałem sie jednak na zakup nowego gramofonu DUAL DTJ-301. Nie jestem jakimś tam nie wiadomo jakim audiofilem lecz zależy mi na w miare poprawnym brzmieniu. W/w gramofon zapięty jest do wzmacniacza Technics SU-Z2 oraz kolumn Tonsil Focus 240SE. O muzyce oraz brzmieniu mam jako takie pojęcie, w zmiacniaczu wszystko oczywiście wysterowane mam na "0" bez zadnych ulepszaczy/wodotrysków dzwieku, jakośc dzwieku jest naprawde zadowalająca tzn. dźwiek jest neutralny, bas jest krótki bez tzw. fali stojącej, tony średnie oraz niskie na równym poziomie, ogólnie mogę powiedzieć że dźwięk jest bardzo "suchy" neutralny, mnie taki odpowiada poniewaz słychac wszystko co się słucha :violin: TU MOJE PYTANIE ?? jestem zupełnym laikiem w sprawie gramofonów, więc proszę o identyfikację fabrycznej władki oraz igły w gramofonie (na kwładce pisze made in japan), czy jest to cokolwiek warte ?? czy może wymienić na coś lepszego, czy warto ?? i czy cos to da dla jakości dzwieku ?? jednocześnie PROSZĘ o podanie rodzaju, typu wkładki oraz igły którą posiadam tak abym wiedział w razie czego co kupic lub na co wymienic ORAZ jak dokładnie ustawić anti-skate czy zostawić na "0" czy jak ?? Poniżej przedstawiam fotki sprzetu co i jak, DZIĘKUJĘ.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jaka to wkładka?

#69

Post autor: Sindsoron »

WUJO pisze:TU MOJE PYTANIE ?? jestem zupełnym laikiem w sprawie gramofonów, więc proszę o identyfikację fabrycznej władki oraz igły w gramofonie (na kwładce pisze made in japan)
Ta wkładka to Audio Technica At-3600, bodajże najniższy model Audio Technici
WUJO pisze:czy jest to cokolwiek warte ?? czy może wymienić na coś lepszego, czy warto ?? i czy cos to da dla jakości dzwieku ??
Najlepiej było by ją wymienić na coś lepszego, bo ta wkładka jest słaba i kiepsko brzmi. Wraz z nową wkładką na pewno przyjdzie i poprawa dźwięku, ale to jak duża ona będzie, będzie zależeć od klasy nowej wkładki + igły. Ale co do modelu, najlepiej napisz w dziale zakupowym (albo podepnij się pod istniejący temat, odpowiadający Twojemu budżetowi i preferencjom).
WUJO pisze: jednocześnie PROSZĘ o podanie rodzaju, typu wkładki oraz igły którą posiadam tak abym wiedział w razie czego co kupic lub na co wymienic ORAZ jak dokładnie ustawić anti-skate czy zostawić na "0" czy jak ??
Ogólnie przyjętą zasadą jest ustawienie antyskatingu na wartość równą naciskowi (w sam raz, przy nie super zaawansowanym ramieniu, wkładce, szlifie igły etc.)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
NooN
Posty: 20
Rejestracja: 16 wrz 2012, 15:22

Jaka to wkładka?

#70

Post autor: NooN »

Witam,

Kolejna wkładka do identyfikacji.
Tym razem z Maclair TT-200

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czym może być zastąpiona?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka to wkładka?

#71

Post autor: Wojtek »

Tak jak pisałem w innym wątku, raczej jest to produkcja Shure, tylko jaki model? :)
Najprawdopodobniej M75 albo jakiś kompatybilny bratanek z tej serii, wnioskując po oprawce igły.

Możesz też spróbować zdemontować wkładkę z headshella.
Jeśli ten czarny plastik co siedzi na wkładce to tylko adapter do mocowania na 1/2'', będzie to znaczyło, że mamy do czynienia z "dualowskim" Shure'm, z którego ktoś postanowił usunąć plastikową obudowę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
NooN
Posty: 20
Rejestracja: 16 wrz 2012, 15:22

Re: Jaka to wkładka?

#72

Post autor: NooN »

Sprawdzę i odpiszę.
A tak w międzyczasie - warto ją wymienić na AT 95E?
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Jaka to wkładka?

#73

Post autor: Kocewicz »

Ta oprawka igły tak powinna wystawać? Wygląda na wciśniętą na siłę przez szwagra-elektronika...
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka to wkładka?

#74

Post autor: Wojtek »

NooN pisze:A tak w międzyczasie - warto ją wymienić na AT 95E?
Jeśli to jest M75 to trudno powiedzieć :) Raczej nie bardzo, choć to zależy też czego słuchasz/oczekujesz od wkładki.
Dobry Shure z dobrą igłą to jest jednak konkret.
Kocewicz pisze:Ta oprawka igły tak powinna wystawać? Wygląda na wciśniętą na siłę przez szwagra-elektronika...
Wg mnie wygląda OK. Takie wrażenie jest przez to, że wkładka została pozbawiona swojej plastikowej obudowy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
NooN
Posty: 20
Rejestracja: 16 wrz 2012, 15:22

Re: Jaka to wkładka?

#75

Post autor: NooN »

Oto fotki po odkręceniu wkładki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Igła bardzo luźno wchodzi i wychodzi.
Lepiej dokupić nową igłę, czy wymienić wkładkę na AT-95E?
ODPOWIEDZ