Wymienić wkładkę czy gramofon?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymienić wkładkę czy gramofon?

#61

Post autor: Wojtek »

tomkan pisze:
24 kwie 2018, 13:09
Używanie płyt jest dużo bardziej kłopotliwe niż sięgnięcie po telefon. Do tego w telefonie wybór jest wielokrotnie większy. Cenowo to też jest nieporównywalne, bo za cenę jednej płyty z Biedry mam miesiąc słuchania dla całej rodziny.
Już to kiedyś słyszeliśmy. Lekturka dla Ciebie: viewtopic.php?f=4&t=11216
Takie przeliczenia są bezsensowne z perspektywy hobby :)
tomkan pisze:
24 kwie 2018, 13:09
Kończę, bo to wszystko OT.
Wbrew pozorom to żaden OT jeśli oczekujesz by wszystkie/większość winyli zagrało "lepiej" niż to co leci "z telefonu". To ważna sprawa.

Są wkładki które starają się "gonić" dźwięk CD np. choć w pewnych aspektach nigdy nie będą w stanie go dogonić , bo fizyki nie oszukasz - i trzeba się z tym pogodzić, a nie wierzyć w cuda czy jakieś mity i legendy.
tomkan
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2018, 23:13

Re: Wymienić wkładkę czy gramofon?

#62

Post autor: tomkan »

Wojtek pisze:
24 kwie 2018, 23:32
tomkan pisze:
24 kwie 2018, 13:09
Używanie płyt jest dużo bardziej kłopotliwe niż sięgnięcie po telefon. Do tego w telefonie wybór jest wielokrotnie większy. Cenowo to też jest nieporównywalne, bo za cenę jednej płyty z Biedry mam miesiąc słuchania dla całej rodziny.
Już to kiedyś słyszeliśmy. Lekturka dla Ciebie: viewtopic.php?f=4&t=11216
Nawet przez chwilę nie przemknęlo mi przez myśl, że jako pierwszy coś odkrywam.
Wojtek pisze:
24 kwie 2018, 23:32
Takie przeliczenia są bezsensowne z perspektywy hobby :)
Jeśli twoim hobby jest "słuchanie muzyki", a nie "zbieranie płyt winylowych", to IMHO nabierają sensu. Tzn. ja rozumiem, że hobby to jest źródło powstawania kosztów, a nie miejsce gdzie liczymy ROI, ale warto przemyśleć, na co wydawać pieniądze.
Wojtek pisze:
24 kwie 2018, 23:32
Są wkładki które starają się "gonić" dźwięk CD [...]
Zwróć uwagę, że świadomie nie pisałem o CD. CD ma te same wady, co winyl jeśli chodzi o wygodę użycia, ale jeśli chodzi o teoretyczną jakość dźwięku, to będzie bezkonkurencyjny (pomijam niszowe obecnie SACD, czy DVD Audio). Mówiłem o popularnej usłudze streamingowej, która nigdy nie miała ambicji żeby promować się jakością dźwięku.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymienić wkładkę czy gramofon?

#63

Post autor: Wojtek »

tomkan pisze:
25 kwie 2018, 01:54
Nawet przez chwilę nie przemknęlo mi przez myśl, że jako pierwszy coś odkrywam.
Nie o to chodzi. Poczytaj "dyskusję" :)
tomkan pisze:
25 kwie 2018, 01:54
Jeśli twoim hobby jest "słuchanie muzyki", a nie "zbieranie płyt winylowych", to IMHO nabierają sensu. Tzn. ja rozumiem, że hobby to jest źródło powstawania kosztów, a nie miejsce gdzie liczymy ROI, ale warto przemyśleć, na co wydawać pieniądze.
Ciekawy ton wypowiedzi.
Moim hobby jest słuchanie muzyki z płyt winylowych. A jakim jest Twoje? :)
Bo IMHO to nie ja tutaj robię wesołe przeliczenia na złotówki :D
Ja wiem na co wydaję pieniądze i już daleko za mną są pytania z kategorii "czy warto?".

Generalnie wg mnie szkoda strzępić ryja na oczywistości :)
Jesteśmy tutaj raczej nie dlatego że jest to "ekonomiczny" sposób na słuchanie muzyki.
To potrafi być całkiem drogi sposób na słuchanie muzyki :)
tomkan pisze:
25 kwie 2018, 01:54
Mówiłem o popularnej usłudze streamingowej, która nigdy nie miała ambicji żeby promować się jakością dźwięku.
Jest "good enough", a to wystarczy większości użytkownikom :) Podobnie jak telefon jako system audio.
Cyfra to cyfra.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
tomkan
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2018, 23:13

Re: Wymienić wkładkę czy gramofon?

#64

Post autor: tomkan »

Trochę to potrwało... Były Mistrzostwa Świata, wakacje itp.

W końcu kupiłem Ortofona 2M Red. Słuchanie płyt stało się znów przyjemnością. Jest w tym pewnie doza autosugestii, ale zmiana jest OGROMNA. Bez strachu można porównywać ze streamingiem od Apple'a, moim zdaniem dźwięk jest mniej męczący. Może jest i trochę efekciarska, ale po tej płaskiej jak deska AT95, uszy mi się radują.

Jak ktoś się zastanawia, czy wymienić AT95 na coś lepszego, gorąco polecam!

PS. Dopuszczam mozliwość, że moja poprzednia wkładka była trochę uszkodzona. Wczoraj odkryłem, że jeden kanał grał odrobinę ciszej.
Awatar użytkownika
Cantilever
Posty: 406
Rejestracja: 13 gru 2017, 16:19
Gramofon: Yamaha PX-3
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wymienić wkładkę czy gramofon?

#65

Post autor: Cantilever »

Wojtek pisze:
05 sty 2017, 10:33
Ale kołomyja.

Taki za 300 złotych i w górę np. Stary, nie nowy. Nie made in Poland.
:lol: tak to takie "stoły wibracyjne"
Niedawno miałem Daniela,było go słychać z dwóch metrów :lol:
Yamaha PX-3 / Yamaha CX-830 i MX830 / Quadral Vulkan Mk V
32lysy
Posty: 473
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymienić wkładkę czy gramofon?

#66

Post autor: 32lysy »

tomkan pisze:
28 sie 2018, 22:31
Trochę to potrwało... Były Mistrzostwa Świata, wakacje itp.

W końcu kupiłem Ortofona 2M Red. Słuchanie płyt stało się znów przyjemnością. Jest w tym pewnie doza autosugestii, ale zmiana jest OGROMNA. Bez strachu można porównywać ze streamingiem od Apple'a, moim zdaniem dźwięk jest mniej męczący. Może jest i trochę efekciarska, ale po tej płaskiej jak deska AT95, uszy mi się radują.

Jak ktoś się zastanawia, czy wymienić AT95 na coś lepszego, gorąco polecam!

PS. Dopuszczam mozliwość, że moja poprzednia wkładka była trochę uszkodzona. Wczoraj odkryłem, że jeden kanał grał odrobinę ciszej.
AT 95 brzmi dość poprawnie i trudno szukać konkurencji w tej cenie. Same jej parametry w porównaniu z droższymi wkładkami stawiają ja niżej w rankingu i trudno wymagać żeby grała jak wkładki kilka razy droższe. Ja pierwszej wymiany dokonałem na AT100 bo 2Mred zbyt mocno podkolorowywał brzmienie. Różnica na plus była ale dopiero AT 150 dokonała przełomu :) Być może reszta twojego systemu lepiej się z tym ,,otofonem,, zestawiła i stąd zachwyt. Najważniejsze że jesteś zadowolony :)
ODPOWIEDZ