Ortofon 2M Red - OEM ?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
emka
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:34
Gramofon: Micro Seiki DD-33
Lokalizacja: Mazowsze

Ortofon 2M Red - OEM ?

#1

Post autor: emka »

Nie wiedziałem pod którym forum umieścić post. Myślę, o kupnie ortofon 2m red . Znalazłęm najtaniej na winyle.pl
http://winyle.pl/ortofon/978-wkladka-mm ... d-oem.html
Ale jest to wersja OEM - i tu pytanie. Dla mnie OEM oznacza, że ortofon sprzedaje wkładkę przez kogoś innego wyprodukowaną pod włąsną marką ( zwłaszcza ,że jest logo ortofona na niej. Natomiast wyjaśnienie jest następujące:
Wersja OEM - wkładka przeznaczona do bezpośredniego montażu - bez akcesoriów dodatkowych i efektownego opakowania fabrycznego.
Ktoś tego próbował.... śmieszne jest to, ze w tym samym sklepie igła do tej wkładki jest droższa.....czyli coś jest nie tak
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka to wkładka?

#2

Post autor: pan_winyl »

Wszystko spoko. To są najczęściej repacki które winyle.pl kupuje gdzies hurtem. Nie mają najczęściej blistra i dodatkowych akcesoriów - szczoteczki, śrubokręta etc. stąd niższa cena. Wamat tez tak pcha wkładki.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ortofon 2M Red - OEM ?

#3

Post autor: Wojtek »

emka pisze: Myślę, o kupnie ortofon 2m red
Szkoda kasy, ale to nie temat tego postu.

Wkładka OEM, czyli taka z obrotu hurtowego/zbiorczego, a nie detalicznego. Dlatego jest tańsza.
emka pisze: śmieszne jest to, ze w tym samym sklepie igła do tej wkładki jest droższa.....czyli coś jest nie tak
Pewnie dlatego że igieł już nie mają w wersji OEM :morda:
W ramach treningu: zobacz po ile chodzą na rynku oryginalne wkładki OM 10, a ile sama igła 10 :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ