Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JackNigga
Posty: 48
Rejestracja: 18 kwie 2012, 23:23
Lokalizacja: ŁDZ, Polska

Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#1

Post autor: JackNigga »

Cześć.
Mam obecnie dylemat co do wyboru wkładki do mojego starego gramofonu Unitra G8010, który postawiłem wskrzesić do życia i wyciągnąć z niego max możliwości. Nie chcąc jednak przedobrzyć w stylu 'zakładania alusów do Poloneza', podkreślam, iż mój budżet ma jednak pewne rozsądne granice.
Zapewne, jako "odpowiednik" Mf-100, która oryginalnie siedzi w tym gramofonie, najlepiej sprawdzi się coś marek Audio-Technica, lub Shure.

Moje preferencje brzmieniowe to przede wszystkim głęboki dźwięk o ciepłym brzmieniu, posiadający zarazem detale, dynamikę i szczegółową stereofonię.
Czego w brzmieniu nie preferuję to "grania środkiem", przesytu wysokich tonów, ale też i z drugiej strony braku detali na górze pasma.

Z początku byłem bardzo nakręcony na kupno czegoś od AT (słyszałem, że ponoć model Audio-Technica AT-120E/T to najlepsze co można włożyć w ten gramofon), jednak z czasem, czytając różne opinie na forach polskich jak i anglojęzycznych doszedłem do wniosku, że pomimo bardzo szczegółowego brzmienia, dynamiki i świetnej sceny, wkładki AT mają opinię "grających górą", wręcz niekiedy brzmiących nieco "ostro" - nie wiem jednak, czy tyczy się to w szczególności pewnych konkretnych modeli, czy też całej marki wkładek.
Z kolei wkładki marki Shure uchodzą za brzmiące ciepło i przyjemnie, jednak brakuje im właśnie dynamiki i tej szczegółowości, głownie w wysokich tonach, które są w nich słyszalnie ścięte, a na czym skupiała się główna krytyka tych wkładek zarzucająca im "nudne, leniwe, zbyt łagodne i przytłumione brzmienie o niskim poziomie detali"... i znów pojawia się pytanie: czy chodzi o wszystkie Shure'y, czy tylko konkretne modele?

Jak widać z wywodów, które przytoczyłem powyżej, ciężko znaleźć złoty środek pomiędzy ciepłym brzmieniem, a szczegółowością.
Stąd moje 2 pytania:
1. Które modele wkładek Audio-Technica uchodzą za posiadające "mięsiste", głębokie i najcieplejsze brzmienie ze wszystkich modeli wkładek tej marki?
2. Które modele wkładek Shure uznaje się za posiadające najbardziej krystaliczne brzmienie o największych detalach w górnych pasmach spośród wszystkich modeli wkładek tej marki?

Dzięki za wszelkie sugestie!
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#2

Post autor: Gramofonik »

Nigdy nie słyszałem żadnego szczura,wiec nie będę się wypowiadał, słyszałem kilka AT, AT 3600, AT 95E, AT13E - z wamatowskim zamiennikiem, AT12Sa, AT 440MLa. Wygląda to mnie więcej tak, im "ostrzejszy szlif" tym bardziej szczegółowy dźwięk, ale też bardziej szczegółowe odtwarzanie wszelkich niedoskonałości płyty, im ostrzejszy szlif tym bardziej lepsze brzmienie - obiektywnie. Z drugiej strony, im lepszy szlif, tym więcej kłopotów. ;)

Ja bym polecał AT95E, albo jeszcze lepiej AT95Ex, pierwsza w cenie około 120 złotych, druga czasem pojawia się na ebay, w cenie około 200 złotych
Można jeszcze kupić od Rumuna z Pragi Music Hall Tracker, na Allegro w cenie z przesyłką za 115 złotych. Mówimy o nowych wkładkach.

Można też zapolować na jakieś aukcji na używaną AT13 Eva, i dokupić igłę zamiennik z Wamatu. Taki zestaw, zagra o niebo lepiej, albo i dwa, niż wyżej wymienione wkładki. Koszt igły ok 60 złotych, koszt używanej AT 13, w zależności jak się trafi, od 50-100 złotych okazyjnie, 150 do 200, raczej standardowa cena, powyżej zakup nie opłacalny.
Igła z Wamatu ma bliżej nie określony szlif, ale na pewno ostrzejszy, niż wyżej wymienione nowe wkładki. Taki zestaw gra, powiedziałbym zrównoważenie, jest jasno, ładnie, jest dół, przyjemnie się słucha, w miarę.
Po przesiadce z MF 100 różnicę zauważysz od razu, a jak się trochę osłuchasz, to ową MF 100, albo wyrzucisz w pizd....u albo sprzedasz jakiemuś nawiedzonemu miłośnikowi firmy Unitra, zwróci ci się w części zakup nowej wkładki
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15187
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#3

Post autor: darkman »

JackNigga pisze: Mam obecnie dylemat co do wyboru wkładki do mojego starego gramofonu Unitra G8010, który postawiłem wskrzesić do życia i wyciągnąć z niego max możliwości. Nie chcąc jednak przedobrzyć w stylu 'zakładania alusów do Poloneza', podkreślam,
To może tak, nie preferuję zbytniego ekshibicjonizmu ale na takie dictum kolegi, powiem tak: Słyszałem wszystkie modele wkładki Shure począwszy od lat 70-tych i jeszcze parę typów igieł im dedykowanych. Wczesnych. Wtedy właśnie. Nadal kilka z nich znajduje się w moim posiadaniu. Czy to ma jakieś znaczenie? Raczej wątpię. Dla mnie żadnego, poza tym, że wiem o co pytasz. :)
Co do gramofonu, to posiadam nadal taki jako relikt przeszłości i darzę go pewnym sentymentem. Jest to model altus P-100. Taki jak Twój tylko w wersji podówczas tzw. eksportowej. Gdzieś na forum -> wątek i fotki mojego w czasie renowacji wstepnej, potem już mi się nie chciało robić kolejnych.

OK, by wiedzieć jak odpowiedzieć na Twoje pytania należałoby poznać tor w którym masz ów gramofon. To dośc istotne, bowiem sam gramofon G8010 jest niskich i dość archaicznych lotów pod wzgledem mozliwości geometrii oraz precyzji x jakość wykonania wraz z zastosowanymi materiałami itd..

Odpowiedzi:
A. Sensowne wkładki to tak do 150 pln, modeli nie podaję bo każda droższa będzie niewspółmiernie dobra do jakości Unitry.
1. Żadne. Wkładki AT nie grają mięsiście na G8010. Głęboko to już na pewno nie. A ciepło to trudne pytnie. Moim zdaniem i na moje ucho to one nie są ciepłe tylko detaliczne i jasne.
2. V15 v.V z igłą o szlifie Shibata lub brandowa Jico (aftermarket) oraz V15 II i III. IV-nie. Niezła jest też M97e starego typu.

B. Sensowny wybór do Twojego gramofonu to Shure M44G/7 (nowa) lub ów MH Tracker ze względu na dobrą cenę versus jakość.
Moim zdaniem wkładka AT95e (typowy i polecany zamiennik wyższej półki dla Mf-100) - dobra, znana, popularna i fajnie grająca oddaje szczyt mozliwości tego gramofonu i nic innego nie ma sensu kombinować. co innego gdybyś miał już jakieś body Shura. Wtedy możemy coś doradzić konkretnego w rozwiązaniach.
Dalszy rozwój brzmienia możliwy jest do osiągnięcia u ciebie na drodze kolejnych klocków toru. ALE nic o nich nie napisałeś. :? Być może coś tu się da wyeksponować lub pozamieniać. Istotnie jakiś potencjał w torze mimo bardzo słabego gramofonu zawsze jest. Czy da się go odkryć? Ty nam powiedz. Tudzież uchyl rabka tajemnicy.
Chętnie pomogę, choc nie lubię watków za 200 złotych, jednak uważam, że są uczciwe i wartościowe w przeciwieństwie do częstych pierdu pierdu w wątkach za n x tysięcy.
Zatem pozdrawiam,
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#4

Post autor: Gramofonik »

darkman pisze:
JackNigga pisze:

2. V15 v.V z igłą o szlifie Shibata
Ciekawa porada, ja słaby z matematyki jestem ;) ale taki zestaw to jakieś x2-x6 wartości patefonu który posada kolega :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15187
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#5

Post autor: darkman »

Szanowny kolego Gramofonik, zaczynasz mnie osłabiać i to dość montonnie. Zluzuj majty. Semantyka języka polskiego, jeśli pojmować ją chocby słabo i stosować równie słabo, wyklucza pierdolenie bez sensu, jak w rysunku Mleczki, który tobie polecam jako terapię.

Oto pytanie kolegi:
JackNigga pisze: 2. Które modele wkładek Shure uznaje się za posiadające najbardziej krystaliczne brzmienie o największych detalach w górnych pasmach spośród wszystkich modeli wkładek tej marki?
W moje opinii jest uniwersalne. nie ma w nim żadnego odniesienia do gramofonu, bo gdyby tak było to nasz nowy niejako kolega, nie napisałby, ze czytał na forach anglojezycznych o wkładkach AT.. w kontekście swojego gramofonu. to oczywiste, że czytał, bowiem tak mu się podobało i chciał poszerzyć wiedzę.
Sądzisz, że zadajac powyższe pytanie nie chciał kontynuowac rzeczonej eksploracji w zakresie wiedzy o wkładkach w ogóle?
Gramofonik pisze: x2-x6 wartości patefonu który posada kolega
I co z tego? a kto bogatemu zabroni?? Hę? może kolega zmieni gramofon w przyszłości? A może nie, to jednak jego sprawa i Twja matematyka ma się tu jak siodło do świni. Tudzież wół do karety.
Gramofonik pisze: ja słaby z matematyki jestem
Współczuję ale nobodys perfect.
Wnoszę, że z czytania nie jesteś tak słaby jak z matematyki. Uczyń zatem z tego czasem porzytek i czytaj ze zrozumieniem. uważaj jednak, bo to niewprawnym szkodzi.
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#6

Post autor: Gramofonik »

Założenie kolegi było takie:

Mam obecnie dylemat co do wyboru wkładki do mojego starego gramofonu Unitra G8010, który postawiłem wskrzesić do życia i wyciągnąć z niego max możliwości. Nie chcąc jednak przedobrzyć w stylu 'zakładania alusów do Poloneza', podkreślam, iż mój budżet ma jednak pewne rozsądne granice.

Polecania mu Shure V15 z Shibatą, to mnie więcej tak jakby sobie do tego Poloneza wstawił nie tylko alusy, ale jakby sobie wstawił silnik od Mercedesa i to takiego z wyższej półki :) Czy taka konstrukcja pojedzie? Może i pojedzie, ale jaki to ma sens?

No ale, jak kolega chciał poszerzyć pytającemu horyzonty to owa parada ma sens :)
Awatar użytkownika
JackNigga
Posty: 48
Rejestracja: 18 kwie 2012, 23:23
Lokalizacja: ŁDZ, Polska

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#7

Post autor: JackNigga »

Dzięki Panowie za odpowiedzi! :)

@Gramofonik:

Masz na myśli wkładkę Audio Technica AT13Ea / AT 13EaV?
Znalazłem własnie conieco o tej wkładce.
Info + specyfikacja: http://www.vinylengine.com/library/audi ... at13.shtml
Wątki na forach: http://www.vinylengine.com/turntable_fo ... hp?t=11317
http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=1055
Ludzie wypowiadają się o niej raczej pozytywnie. Ktoś nawet jeszcze gdzieś nadmienił, że ma więcej "mięsa" niż inne Audiotechniki. Wiesz może z jakich lat jest to wkładka? Wygląda na taką bardziej "vintage'ową".
Mówisz, że zagra lepiej niż np taka nowa AT95E, to może byłaby też lepsza od Audio-Technica AT110E?
O tej ostatniej, podobnie jak o droższych modelach Audio-Technica AT7V, AT125LC i AT150MLX krążą plotki, ze brzmią ciepło jak na firmę AT.
- Cytat z pewnej strony:
Audio Technica AT110E
"User reviews from various leading websites give high marks to the Audio Technica AT110E. It has great sound for its price range, as it is slightly warmer than other Audio Technica turntable cartridges and is not too sweet like other comparable cartridges."
Czy to może być prawda?

===

@darkman:

Jeśli chodzi o Shure'y, to wiele dobrego słyszałem właśnie o wkładce Shure V15, oraz o Shure M44G (słyszałem o fajnym brzmieniu tej drugiej z zamiennikiem eliptycznym N44E).
Jak te dwie wkładki wypadają w porównaniu do siebie?

Co do mojego toru audio to nie jest on może jakiś imponujący, gramofon mam podpięty pod wzmacniacz Thomson PA3513T, skąd sygnał leci poprzez wyjścia chinch do karty dźwiękowej/interfejsu komputera, dzięki czemu zgrywam dźwięk z płyt na kompa. Jak mam ochotę posłuchać płyt, używam kolumn podpiętych pod wzmacniacz, są to stare polskie Altusy.

W każdym razie, pytam Cię jako znawcy wkładek Shure - co byś polecił nawet i do 400-500zł?

Pozdr!
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#8

Post autor: Gramofonik »

Zupełnie nie kumam, co to znaczy że ma grać ciepłym brzmienie, albo ma mieć dużo mięsa?
Ciepło to grają, wszelkie maści wkładki z podstawowym eliptycznym szlifem, szlif nie jest za ostry, to i gra to blado mało ostro, ciepło, żeby nie podzwiedzieć letnio :)
Dużo mięsa to mają wkładki z szlifem sferycznym, a najlepiej takie które mają duży poziom wyjściowy, sągłośne a jak się jeszcze dopierdoli sięduży nacisk, to wali to obłędnie dołem i górą. No pierdolniecie panie jest, mięsiste.
Wkładka ma grać szczegółowo, ma być duża selektywność poszczególnych instrumentów, dobre prowadzenie w rowku, itp, itd

Najlepiej pod tym względem grają wkładki z tej półki z szlifem shibaty

Ponieważ kolega zadeklarował budżet ok 400-500 złotych, co zmienia stan rzeczy to polecam kupić sobie sztukę nówkę właśnie z szlifem Shibaty.
Będzie ładnie grało:

http://www.ebay.pl/itm/AUDIO-TECHNICA-A ... SwBahVXOwA

Radzę się pośpieszyć, bo zaraz się wkurzę i kupię obydwie sztuki ;)

Ewentualnie taką, za połowę przeznaczonego budżetu:

http://www.ebay.pl/itm/AUDIO-TECHNICA-1 ... 2193729515?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15187
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#9

Post autor: darkman »

JackNigga pisze: o Shure M44G (słyszałem o fajnym brzmieniu tej drugiej z zamiennikiem eliptycznym N44E).
M44G to odpowiednik wcześniejszej konstrukcji dla melomanów M44MB. Igła eliptyczna do niej to dobry deal, aczkolwiek będzie nieco drożej.
JackNigga pisze: Jak te dwie wkładki wypadają w porównaniu do siebie?
Uczciwa odpowiedź to nijak. V15 to wkładka quazzi audiofilska, a M44 audiencyjna i broadcastingowa / klubowa, choć dla melomanów z założenia. Grają zupełnie inaczej. M44 to wkładka niższej klasy, zatem porównanie nie ma sensu.
JackNigga pisze: pytam Cię jako znawcy wkładek Shure - co byś polecił nawet i do 400-500zł?
OK. Nie jestem znawcą wkładek Shure. Tylko je lubię po prostu, a wiedzę czerpię z autopsji, nie z googla. Do 400-500 zet poleciłbym wymianę gramofonu. Wkładka w istocie ma tu znaczenie drugorzędne. Przeczytaj mój pierwszy post. Jest tam i o sensownych wkładkach do tego zestawu.
Generalnie o wkładkach Shure masz obfity dział u nas na forum. Z porównaniami, przykładami, testami i doświadczeniami użytkowników i to nie poślednich. Czego nie można na razie powiedzieć o tym wątku.
Zapoznaj się z tymi tematami. Warto z całą pewnością. Powtarzanie tutaj rzeczy oczywistych byłoby wałkowaniem truizmów i trochę bez sensu. Dlaczego?
No bo w kontekście Twoich pytań, nie ma jednoznacznych odpowiedzi z wielu względów.

Gramofonik pisze: Polecania mu Shure V15 z Shibatą,
Kto tu polecał V15? Możesz wskazać stosowny akapit?
Pytanie dodatkowe (zważ, że jogo konstrukcja nie jest obraźliwa, lecz ma charakter alternatywny):
Jesteś idiotą?
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3221
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#10

Post autor: Pawelec »

Gramofonik pisze: Zupełnie nie kumam, co to znaczy że ma grać ciepłym brzmienie, albo ma mieć dużo mięsa?
Jak czegoś kolega nie kuma to lepiej sie autorytatywnie nie rozpisywać bo wychodzi z tego stek w dodatku zalatujący stęchlizną bzdur jak w dalszej części postu. Szkoda słów na opisywanie herezji, które Gramofonik wypisuje od dłuższego czasu na tym forum, chyba tylko by zwrócić na siebie wątpliwą uwagę.
@JackNigga - Twój G8010 z tego co pamiętam posiada ramię o konstrukcji nie najwyższych lotów i by uzyskać w miarę dobry efekt trzeba sprawdzić stan smarów, luzów na łożyskach i pracę AS. Dodatkowo jego masa efektywna nie zachęca do współpracy z wkładkami o dużej podatności. Ja bym proponował biorąc pod uwagę budżet rozejrzeć się za AT 120. Jest to wkładka, która da Ci możliwość konfrontacji z obecnie używaną a wnioski mniemam zachęcą w przyszłości do zmiany gramofonu. ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15187
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#11

Post autor: darkman »

Dokładnie. AS nie pracuje poprawnie w ty modelu. Dlatego nie należy kierować się pseudoskalowaniem (gumka z ciężarkiem na druciku) tylko ustwiać to doświadczalnie. Łożysko głowicy jest na kulce osadzonej wewnątrz obwoluty gwintowanej śruby mosiężnej - śrubę tę UWAGA należy zablokować w zastanym położeniu przed regulacją, tak by potem dało się wrócić do ustawienia pierwotnego. W przeciwnym razie, czas ustawiania.. hm.. znacznie się przedłuży :)
Coś tam się da pokombinować, ale zakres możliwych do wykonania prac jest niewielki. To ramię jest, no cóż.. bardzo prostolinijne. Niestety headshell też pozostawia wiele do życzenia wraz z jego osadzeniem - nie każdy współczesny zamiennik uniwersalny będzie się dał zablokować śrubą łącznika ramienia. Zapewne dobrze zrobi mu też wymiana kbelków konktorowych, łączenia korpusu wkładki (groszowa sprawa, a głowa spokojniejsza).

Dodam, że dość istotna jest kondycja silnika w tym modelu. Niestety silniczek ów, to taki żart PRLu, trochę. Obroty też do adjustacji, ale najpierw wymiana paska na nowy (łatwo dostępny i bardzo tani -> np Wamat).
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#12

Post autor: Gramofonik »

Pawelec pisze:
Gramofonik pisze:

Ja bym proponował biorąc pod uwagę budżet rozejrzeć się za AT 120.
A ja bym stanowczo odradzał taki wybór....

Zastanówmy się...

Cena nowej AT 120 na Allegro 590 złotych z wysyłką, cena taka se, szlif igły, ze ta tak powiem, również taki se. Średnio ciekawa propozycja, grało to zbliżenie do używane body AT13 i nowa igła z Wamatu, a tak zestaw na ebay, który obecnie można kupić, to wydatek 225 złotych z wysyłką

Idźmy dalej, AT 120 to wydatek 590 złotych, a polecana, nowa z starych zapasów, AT12Sa z igłą Shibaty to wydatek z wysyłka również 590 złotych
Różnica pomiędzy obiema wkładkami to przepaść
AT120 to wydatek 590 złotych, a obecnie na ebay można kupić AT 440 MlB, nówka sztuka za... 612 złotych z wysyłką.

http://www.ebay.pl/itm/Audio-Technica-A ... SwbsBXiUAV

Żeby koledze ułatwić wybór to podeślę do posłuchania jak gra AT12Sa i jak gra zestaw At13E z wamatowskim zamiennikiem......

Ja bym w ten gramofon Unitry złotówki nie wkładał, wyczyścił bym z zewnątrz, zrobił dobre fotki i wystawił na aukcję. Nawiedzonych fanów Unitry ci u nas dostatek, więc można uzyskać dobrą cenę, w zależności od stanu i szczęścia od 200 do 300 złotych

Za tą kwotę to można już coś sensownego kupić, np DENON DP-23F.

Ostatnio był do kupienia na Allegro, bez wkładki i headshella, w dobrym stanie za 190 złotych z wysyłką, ale uparłem się, kupić go za 150 złotych
Moja upartość mnie zgubiła i egzemplarz już nie jest do kupienia :)

Jak taki gramofon gra z wyżej wymienionymi wkładkami to będzie można posłuchać, jeszcze dzisiaj...
Dodam tylko, że gramofon jest bardzo miodny w użyciu, automat, wszystko sterowane elektronicznie, idealny do zgrywanie muzyki do komputera :)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3221
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#13

Post autor: Pawelec »

http://wamataudio.pl/wkladki/wkladka-gr ... 120-e.html
I mam nadzieję, że przy wymianie gramofonu nawet przez chwilę nie pomyśli o Denonie DP-23F ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#14

Post autor: Gramofonik »

Pawelec pisze:http://wamataudio.pl/wkladki/wkladka-gr ... 120-e.html
I mam nadzieję, że przy wymianie gramofonu nawet przez chwilę nie pomyśli o Denonie DP-23F ;)
Poprzednia wersja tej wkładki, pewnie niczym się nie różniąca od najnowszej, cena dużo bardziej sympatyczna, jakieś 440 z wysyłką.
Nadal wolałabym dołożyć 150 złotych i kupić nową At12Sa, lub dołożyć 160 złotych i kupić AT 440Mlb. No ale to ja, inni zrobią co zechcą :)

O Denonie DP-23F nie dam złego słowa powiedzieć. Dużo ostatnio przegrywam sobie płyt do komputera więc sporo słucham jak gra, głównie na słuchawkach. Przede wszystkim ma bardzo cichy napęd, bardzo przydaje się automatyka gramofonu, która działa bez zarzutu, zero problemu
z AS, bo tym steruje elektronika, zero problemów z VTA, co najwyżej wystarczy podłożyć jeszcze jedną slipmatę.

Owszem, jest bardzo lekki, talerz jest lekki, do tego cały plastikowy, w dodatku elektronicznie sterowany, no zaprzeczenie dobrego vintangowego gramofonu.
I co z tego, jak gra cudnie!
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Najcieplej brzmiąca wkładka Audio-Technica vs. najbardziej szczegółowy Shure?

#15

Post autor: Gramofonik »

Porównanie przez posłuchanie, Audio technica AT 13E z igłą zamiennikiem z firmy Wamat, i używana wkładka Audio technica AT 12Sa

http://stareplyty.blogspot.com/2016/07/ ... -band.html
ODPOWIEDZ