Gramofonikowe odkrycia wkładkowe

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Music Hall Tracker - Szczęście chodzi parami

#31

Post autor: Wojtek »

Zgaduj zgadula :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Music Hall Tracker - Szczęście chodzi parami

#32

Post autor: Gramofonik »

Wojtek pisze:Zgaduj zgadula :)
Trudno powiedzieć, jaki przebieg ma ta igła.
Nie wiem ja kto ocenić. Nic nie charczy, trzyma się rowka, odtwarza dźwięki poprawnie. Wysokie których jest tutaj dużo nie szeleszczą.
Wydaje się być w dobrej kondycji.
Trzeba by mieć drugi, nowy egzemplarz, aby zrobić porównanie, ale póki co nie zamierzam kupować bo są drogie, jak dla mnie za drogie.
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Music Hall Tracker - Szczęście chodzi parami

#33

Post autor: Gramofonik »

Na ile umiałem fotki w zbliżeniu tego cuda :) Audio Technica 12Sa
Wystawiłem do sprzedaży na ebay.
(Gdyby ktoś z forumowiczów był zainteresowany, wkładką, lub samą igłą proszę do mnie napisać)

Nie leży mi brzmienie tego szlifu, albo jeszcze nie dorosłem......
123.jpg
1234.jpg
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Music Hall Tracker - Szczęście chodzi parami

#34

Post autor: Gramofonik »

Mam ostatnio jazdę z zakupem wkładek do gramofonu - to jakieś szaleństwo, ostro popłynąłem
A propos popłynąłem, kupiłem dziś "wkładkę - łódkę"
W ciemno, nie wiedziałem co kupuję, urzekła mnie swoimi kształtami.

Jak widać, wkładka nie ma igły, ale można w Wamacie kupić igłę z szlifem sferycznym i co ciekawe z szlifem eliptycznym. W ramach testów, kupię tą drugą - nie jest droga. Kupiłem ostatnio u nich igłę z szlifem eliptycznym, co prawda do innej wkładki, i jestem więcej niż zadowolony.
Może ktoś zna sprzedawcę który sprzedaje igły z innym szlifem do tej wkładki - może warto rozważyć taką propozycję?
IMG_20160701_211149.jpg
IMG_20160701_211431.jpg
IMG_20160701_211343.jpg
IMG_20160701_211209.jpg

Ponieważ wątek nosi nazwę "szczęście chodzi parami", to kupiłem jeszcze w ciemno poniższą wkładkę - jak listonosz przyniesie, to postaram się o niej coś napisać.
Jak ja tutaj kombinowałem z zakupem? - sekrety kuchni ;)
Sprzedający napisał, że igła z zawieszenie jest w stanie "excellent" Wiem, każdy tak może napisać, ale w tym przypadku, sprzedawany egzemplarz jest bardzo tani, wiec niewiele stracę ewentualnie, a mogę zyskać wiele :)
Ale istotniejsza informacja jest taka, że w sprzedawanym egzemplarz, gra dobrze tylko jeden kanał.No właśnie, patrząc na zaśniedziałe styki- ponoć złote, hahaha - może wystarczy je stosownie wyczyścić. Kilka razy miałem już taki przypadek :
Ryzyk fizyk, albo będę miał szczęście, albo będzie służyła w celach ozdobnych :)

$_57.JPG
Załączniki
IMG_20160701_211505.jpg
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Music Hall Tracker - Szczęście chodzi parami

#35

Post autor: Gramofonik »

Pojechałem dziś na giełdę ze starociami i kupiłem nowy egzemplarz płyty winylowej z roku 1988, wcześniej niegrany.
Zarzuciłem pod AT12Sa i od razu wycofałem oferty sprzedaży tej wkładki :)

Jak płyta jest nowa, dobrze wytłoczona, a dodatkowo muzyka jest dynamiczna to ten mój egzemplarz shibaty gra bosko.
Na polskich winylach przeoranych bóg jeden raczy wiedzieć czym i ile razy , ten rylcem też gra, ale przy okazji odtwarza, bez litości wszelkie niedoskonałości i ogólnie wypada to bardzo słabo. Dobra wkładka to i egzemplarze muszą być w dobrym stanie.
Przy okazji, szlif jest na tyle delikatny, że trzeba bardzo precyzyjnie ustawić wkładkę, bo jak nie, to będzie grało bardzo źle.
DSC_0098.JPG
DSC_0097.JPG
Zostanie ze mną na długo :)


W sumie fajna metalwo, popowo, rockowa płyta CrazyHead - Desert Orchid, nie dość, że nowa to jeszcze za piątaka kupiłem :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Music Hall Tracker - Szczęście chodzi parami

#36

Post autor: Wojtek »

Chyba powinniśmy zmienić tytuł tego tematu, bo już nie tyczy się tylko jednego modelu wkładki :morda:
Może "Gramofonikowe odkrycia wkładkowe"? ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Music Hall Tracker - Szczęście chodzi parami

#37

Post autor: Gramofonik »

Wojtek pisze:Chyba powinniśmy zmienić tytuł tego tematu, bo już nie tyczy się tylko jednego modelu wkładki :morda:
Może "Gramofonikowe odkrycia wkładkowe"? ;)
:-D
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Music Hall Tracker - Szczęście chodzi parami

#38

Post autor: Gramofonik »

Doszła dziś kolejna parka, ciekaw jest jak to może grać, mam nadzieję, że ma to solidne pierdolnięcie bo w zamiarze mam posłuchać głośnej dynamicznej muzy. Nie do końca też wiem, co to za zestaw jest, igła chyba z lpgaer? - jeśli tak jest, to igła do najtańszych nie należy, jedyne 79$ :lol: - kupiłem za dwie i pół paczki fajek, per sztuka.

Pierwsze wrażenie, dobrze gra, żadnego zamulania, ja bym nawet powiedział, że ostro gra, no wysokich nie brakuje, ale głównie gra środkiem, bardzo fajnym środkiem, dobre stereo, separacja kanałów bardzo dobra.
Zakres nacisku, od 2 do 5 gramów - skali mi w gramofonie starczyło jedynie na 3.5 g, czyli pośrodku :)
Wysoki poziom wyjściowy wkładki, super!

ps: Shibatę też można zamontować do tej wkładki, tylko ta cena...... :)

DSC_0143.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofonikowe odkrycia wkładkowe

#39

Post autor: Wojtek »

OK, oficjalnie już zmieniłem tytuł wątku :morda:

Stanton 680 / Pickering XV-15 to zacna wkładka. Multum igieł, od wysokonaciskowych po niskonaciskowe.
Gramofonik pisze: Nie do końca też wiem, co to za zestaw jest
Przecież widać że to Stanton 680HP, czyli 680tka z igłą D6800HP.
Igła typowo "klubowa".
Model ten został później zastąpiony 680 V3.
Gramofonik pisze: igła chyba z lpgaer
Skądkolwiek. Nie wiem na jakiej podstawie zakładasz, że igła była kiedykolwiek wymieniana i że akurat z tego sklepu pozyskiwana, skoro nie jest to żaden rarytas, a sam sprzęt był w regularnej sprzedaży jeszcze jakieś 6 czy 8 lat temu?
Gramofonik pisze: jeśli tak jest, to igła do najtańszych nie należy, jedyne 79$
W latach produkcji była dość tania, z tego co pamiętam. Dzisiaj mamy już tylko to co zostało w magazynach.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Gramofonikowe odkrycia wkładkowe

#40

Post autor: Gramofonik »

Skądkolwiek. Nie wiem na jakiej podstawie zakładasz, że igła była kiedykolwiek wymieniana i że akurat z tego sklepu pozyskiwana, skoro nie jest to żaden rarytas, a sam sprzęt był w regularnej sprzedaży jeszcze jakieś 6 czy 8 lat temu?
Być może, z innego sklepu, ale to co sprzedaje lpgear:
http://www.lpgear.com/product/STAD6800HP.html
wygląda dokładnie na tą samą igłę

Zdziwiony jest, że to aż tak przyzwoicie gra, bo szlif to sferyk 0.7 - muszę jeszcze posłuchać aby sobie wyrobić ostateczne zdanie
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Gramofonikowe odkrycia wkładkowe

#41

Post autor: pan_winyl »

Stanton 680 / Pickering XV-15 to zacna wkładka. Multum igieł, od wysokonaciskowych po niskonaciskowe.
grr. Ostatnio poszła przyczepiona do pięknego C.E.C a na alledrogo za 120 zl. ktoś użył snajpera i przelicytował mnie w ostatniej sekundzie. Myślałem że parkiet zerwę z podłogi jak to zobaczyłem.

Gramofonik - pogratulować nowej pasji. Czekam na kategoryzację tych wkładek i zdjęcie rodzinne :) swoją drogą z tematu może urodzić się dobry poradnik - jaką wkładkę kupić :)
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Gramofonikowe odkrycia wkładkowe

#42

Post autor: Gramofonik »

pan_winyl pisze:
Ostatnio poszła przyczepiona do pięknego C.E.C a na alledrogo za 120 zl. ktoś użył snajpera i przelicytował mnie w ostatniej sekundzie. Myślałem że parkiet zerwę z podłogi jak to zobaczyłem.
Wystawiłem na Allegro, masz drugą szansę :)
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Gramofonikowe odkrycia wkładkowe

#43

Post autor: Ramirez »

pan_winyl pisze: Swoją drogą z tematu może urodzić się dobry poradnik - jaką wkładkę kupić
Raczej poradnik jak drożej sprzedać :?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15192
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofonikowe odkrycia wkładkowe

#44

Post autor: darkman »

Nie wiem czy dział "Ale jaja" nie będzie lepszy.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Gramofonikowe odkrycia wkładkowe

#45

Post autor: olsza84 »

Co Wy Panowie nie wiecie, wszak reklama dźwignią handlu :lol:

PS. Ciekawe skąd Gramofonik wie, że igła jest "jak nowa"? ;) Zawsze innych się czepiał co do przebiegu igły, jaki deklarowali forumowicze w wątkach sprzedażowych. :naughty:
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
ODPOWIEDZ