Wkładka mc pod preampem mm?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Roni8848
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2016, 18:35

Wkładka mc pod preampem mm?

#1

Post autor: Roni8848 »

Witajcie, :D
Będąc kompletnie zielonym, nie obeznawszy się, zakupiłem pierwszy gramofon po okazyjnej cenie, a następnie pierwszy lepszy używany preamp będąc pewnym, że na pewno jest jednolity standard. :lol:
Dokonałem wyboru najtańszych możliwie, ale tak, aby jednak grało, elementów. W sumie w 150 zł się zamknąłem, bo i taki był mój cel- kupić, żeby za jakiś czas pewnie zamienić cały sprzęt, ale żeby do tego czasu posłuchać te płyty, które u mnie leżą.
Sprzęt: Dual 1224 z CDS 650, oraz preamp "Easy Phono" Analogis'a (chyba jakiś "no-name"?)

Trochę abstrahując od tego, czy to g*wno, czy nie:
Wkładka jest, z tego, co ogarnąłem, mc, tak? Zaś Preamp ma działać z mm?
Podłączyłem je pod siebie i nastąpił Wielki Przester. :oops: Koniec końców tymczasowo zamieniłem się z bratem, bo jego preamp zdawał się tolerować i mm i mc, choć też trochę przesterowuje. Tylko... czy mc, nie powinno mieć niższego napięcia, niż mm? Nie powinno być więc odwrotnie? Nie wyglądało na to, oraz nie dysponuję takimi informacjami, żeby mój dual miał w sobie preamp, ale skąd w takim razie przester?

Z niemieckich parametrów wkładki (w załączniku) wynika, że wyjście to 65 mV/ 1 cm*s (czyli ile :shock: ), a preampu 5 mV/ max.30 mV.

I tutaj cz. II postu...
Chciałbym wiedzieć, czy da się dostosować preamp do poziomu wyjścia wkładki dodając jakiś element elektroniczny. I jak to zrobić mniej więcej? Wiem, że prościej kupić pasujące albo jedno albo drugie, ale naprawdę chcę spróbować.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź. :)
Załączniki
1.jpg
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Wkładka mc pod preampem mm?

#2

Post autor: zbyszek1982 »

To jest wkładka piezo, a nie MC. Nie potrzebuje żadnego preampa. Podłącz gramofon do wejścia liniowego we wzmacniaczu.
Roni8848
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2016, 18:35

Re: Wkładka mc pod preampem mm?

#3

Post autor: Roni8848 »

Hmm...
Myślałem, że to jest to samo, nie wiem w sumie nawet dlaczego. Teraz rozumiem. Wielkie dzięki za szybką pomoc. :)
ODPOWIEDZ