Dylemat Denon DL-80MC czy AT 440MLb

Źródła dźwięku
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Dylemat Denon DL-80MC czy AT 440MLb

#31

Post autor: Gramofonik »

Podałem weryfikacji Denona DL-80MC wystawiając wkładkę na aukcji na Allegro. Ten egzemplarz, używany, w stanie bliżej nie wiadomym, osiągnął cenę 231 złotych. Czyli połowę wartości gramofonu który kupiłem z tym egzemplarzem.
To tak gwoli informacji, jakby ktoś chciał wiedzieć ;)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3221
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Dylemat Denon DL-80MC czy AT 440MLb

#32

Post autor: Pawelec »

No i co? Jak masz taką wiedzę to teraz wkładka zagra inaczej? O co tu chodzi ;) W takim razie AT 440 przekroczy wartość Twojego gramofonu - to jaki z tego wniosek?
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Dylemat Denon DL-80MC czy AT 440MLb

#33

Post autor: Gramofonik »

Pawelec pisze:No i co? Jak masz taką wiedzę to teraz wkładka zagra inaczej? O co tu chodzi ;) W takim razie AT 440 przekroczy wartość Twojego gramofonu - to jaki z tego wniosek?
Informacja była taka, że taka wkładka ma, plus minus, taką wartość handlową......... ;)

Mój problem polega na tym, że wydanie 420 zł na nową igłę do tej wkładki, to w moim przypadku trochę za dużo.
A co jak się okaże, że z nową igłą wkładka gra niewiele lepiej, bo obecna igła jest w dobrym stanie, i ta wkładka tak po prostu gra? :)
Wydanie 670 złotych na nową AT440 MlB to też duży wydatek aby to przełknąć bezboleśnie :)

Póki co zamówiłem oemową wersję wkładki Goldring Elektra (cena 499 złotych) która to wersja kosztuje 115 złotych z wysyłką.
Kiedyś już miałem tą wersję, ale z poprzednim gramofonem współpracowała kiepsko, "buczała" tak jakby, no nie wiem, tak jakby zbierała coś od silnika lub transformatora, no nie wiem dlaczego.
Postanowiłem dać tej wkładce raz jeszcze szansę z moim nowym gramofonem.

Wiem, że kombinuję, ale w tym cały urok zabawy z winylami ;)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Dylemat Denon DL-80MC czy AT 440MLb

#34

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
Regsoft pisze: DL-80 nie ale jeśli jest zbliżona do DL-110 to ja bym się w drogie igły do niej nie pakował i przemyślał nową wkładkę.
DL-80tka była poprzednikiem DL-110. Ta sama półka.
Muszę odszczekać. DL-110 chodzi u mnie bardzo przyzwoicie. Trudno powiedzieć dlaczego u Kolegi na teście poległ ... :?
No to ... HAU! HAU !
:doh:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dylemat Denon DL-80MC czy AT 440MLb

#35

Post autor: darkman »

:text-yeahthat:

U kogo poległ?
Jeśli u Gramofonika to on tej wkładki nie miał zapewne. To bajkopisarz teoretyk jest ze zdiagnozowanym syndromem pierdollis analogis.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Dylemat Denon DL-80MC czy AT 440MLb

#36

Post autor: Regsoft »

darkman pisze:U kogo poległ?
Byłem u znajomego i testowaliśmy jego egzemplarz. To nie brzmiało najlepiej w porównaniu do paru innych, nawet sporo tańszych, wkładek. Dlatego wypowiedziałem się niepochlebnie i jak się okazuje krzywdząco o tej wkładce ... :?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dylemat Denon DL-80MC czy AT 440MLb

#37

Post autor: darkman »

No tak ale od jakiegoś czasu (już dość długo) masz przecież własną. Well.. Zatem kobyłka u płota.
[.. HAU, HAU :D ]
ODPOWIEDZ