Sony XL-25A ...

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
kosci26
Posty: 19
Rejestracja: 07 wrz 2015, 08:20

Re: Sony XL-25A ...

#31

Post autor: kosci26 »

Wojtek pisze:
04 lut 2018, 17:31
kosci26 pisze: ↑dzisiaj, 12:32
Owszem sprawdzałem ale inną metodą którą mogę polecić:
Przeczytałem. Wybacz, ale chyba jesteś niepoważny jeśli szczerze chcesz polecać taki "naukowy" sposób.
Wojtku z całym szacunkiem bo resztę ataków pominę bo nie moim celem było spieranie się bo nie lubię toczyć gównoburzy bo prowadzi to w tej chwili do wykazania wyższości "mojszości" mojej nad "twojszą" czy też odwrotnie. Nie mam zamiaru brnąć w to dalej bo to nie ma sensu a nikt i tak z tych informacji nic ni wyniesie.
Do tego zdania jednak się odniosę - wytłumacz proszę co złego jest w rzeczywistym zgraniu sygnału wkładki z gęstym próbkowaniem w celu wyznaczenia rezonansu ramienia?
Tak naprawdę żeby wzbudzić układ do takiego pomiaru nie potrzeba wcale dużo i można to osiągnąć kilkoma sposobami:
Pierwszy i najlepszy to płyta z czystym rowkiem rozcięta i sklejona tak by był drobny spadek.
Druga to po prostu krzywa płyta z wybrzuszeniem
Trzeci to zwykła płyta w miejscu czystego rowka na które opuszczone jest ramię które możemy wzbudzić na różne sposoby - dmuchnięciem , dotykiem, opuszczeniem windy.
Masz płytę testową to bardzo dobrze więc jak możesz to porównaj proszę rezultaty pomiarów płyty z tą metodą wtedy będziemy mogli dyskutować nad jej poprawnością.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony XL-25A ...

#32

Post autor: Wojtek »

kosci26 pisze:
04 lut 2018, 22:48
Wojtku z całym szacunkiem bo resztę ataków pominę bo nie moim celem było spieranie się bo nie lubię toczyć gównoburzy bo prowadzi to w tej chwili do wykazania wyższości "mojszości" mojej nad "twojszą" czy też odwrotnie.
Kolego, krótko mówiąc na łamach wcześniejszych postów napisałeś trochę bzdur które pozwoliłem sobie naprostować faktami.
Nie sądzę byś miał coś do zarzucenia merytoryczności moich argumentów, ale jeśli tak to pisz śmiało.
Fakty mają to do siebie, że zawsze możesz je jeszcze zweryfikować z innymi źródłami.
Jeśli się mylę to bardzo łatwo będzie Tobie to wykazać.

Słabe jest że teraz starasz się zepchnąć kwestie merytoryczne na kanwę jakiejś wojenki personalnej między nami.
Żeby było jasne - nic do Ciebie nie mam, ale bzdury to bzdury. Jestem na nie uczulony.
kosci26 pisze:
04 lut 2018, 22:48
Do tego zdania jednak się odniosę - wytłumacz proszę co złego jest w rzeczywistym zgraniu sygnału wkładki z gęstym próbkowaniem w celu wyznaczenia rezonansu ramienia?
Tak naprawdę żeby wzbudzić układ do takiego pomiaru nie potrzeba wcale dużo i można to osiągnąć kilkoma sposobami:
Pierwszy i najlepszy to płyta z czystym rowkiem rozcięta i sklejona tak by był drobny spadek.
Druga to po prostu krzywa płyta z wybrzuszeniem
Trzeci to zwykła płyta w miejscu czystego rowka na które opuszczone jest ramię które możemy wzbudzić na różne sposoby - dmuchnięciem , dotykiem, opuszczeniem windy.
Co jest w tym złego? Proste. Wydaje Ci się że to jest ekwiwalent, a w rzeczywistości tak nie jest.
Sposoby tak samo naiwne jak sprawdzanie antiskatingu na "czystym" fragmencie płyty.
Rozbawił mnie sposób z zalinkowanego tematu: podskakiwanie przy gramofonie w celu "wzbudzenia" układu...
kosci26 pisze:
04 lut 2018, 22:48
Masz płytę testową to bardzo dobrze więc jak możesz to porównaj proszę rezultaty pomiarów płyty z tą metodą wtedy będziemy mogli dyskutować nad jej poprawnością.
Wybacz, ale nie sądzę bym Ciebie przekonał tekstem "a mi na płycie testowej wyszło co innego" skoro masz problem z uznaniem faktów na temat wkładek Stanton/Pickering czy igieł JICO.

Twierdzę że sposób który polecasz ma błędne założenia.
Z tego co rozumiem - nie weryfikowałeś tego. Przyjąłeś za pewnik.
Co w sumie wpasowuje się w resztę Twoich twierdzeń z poprzednich postów - bardziej "wydaje mi się" aniżeli konkret.
Wobec tego, szczerze uważam że powinieneś raczej sam siebie przekonać że wyniki uzyskane tą metodą są lub nie są zbieżne z pomiarem rezonansu przy pomocy płyty testowej.

Na zachętę powiem że chciałbym się mylić w tym wypadku, bo byłaby to ciekawa alternatywa, ale doświadczenie podpowiada mi niestety co innego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2029
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Sony XL-25A ...

#33

Post autor: MaciejT »

Pewnie durne pytanie zadaję, ale jetem ciekawy. Co to za dzyndzoł jest umieszczony na plastiku przy igle widoczny na pierwszej stronie blisko osadzenia grotu igły?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony XL-25A ...

#34

Post autor: Wojtek »

Wiele oprawek igieł ma coś takiego.
Kwestia procesu produkcji albo kontroli jakości?
Użytkowo nie spełnia to żadnej funkcji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony XL-25A ...

#35

Post autor: Regsoft »

Diazo pisze:
26 paź 2018, 15:06
Co to za dzyndzoł
Dany dzyndzoł służy do ... niczego :lol:
grysza07
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2016, 11:57
Gramofon: Toshiba SR-355
Lokalizacja: Kraków

Re: Sony XL-25A ...

#36

Post autor: grysza07 »

No nie wiem a gdyby zawieszenie siadło to cała wkładka się oprze właśnie na tym dżyndzole :idea:
Toshiba SR-355 -- NUDAmini -- AT LS500 -- AT13EaV - NOS -- AT15E - NOS -- Pioneer A-757 Mark II -- Pioneer GR-777 -- Pioneer F-737 -- KENWOOD LS880 CLASS A -- DENON AVR-X5200W -- AKG K550
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony XL-25A ...

#37

Post autor: Wojtek »

Robi to jakąś różnicę grysza? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
grysza07
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2016, 11:57
Gramofon: Toshiba SR-355
Lokalizacja: Kraków

Re: Sony XL-25A ...

#38

Post autor: grysza07 »

Skoro ma to wiele oprawek :?: to i może ma :idea:
Toshiba SR-355 -- NUDAmini -- AT LS500 -- AT13EaV - NOS -- AT15E - NOS -- Pioneer A-757 Mark II -- Pioneer GR-777 -- Pioneer F-737 -- KENWOOD LS880 CLASS A -- DENON AVR-X5200W -- AKG K550
ODPOWIEDZ