EPS-205EX a EPS-205ED od Jico

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4469
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: EPS-205EX a EPS-205ED od Jico

#16

Post autor: blispx »

Nigdzie wcześniej nie napisałeś że chcesz SAS więc dyskusja poleciała na tory z eliptykiem

Dostałeś odpowiedź od JICO że obie igły SAS różnią się tylko kolorem, więc jak chcesz to kupuj jeżeli nie to nie kupuj

Zluzuj majty.. ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41599
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

EPS-205EX a EPS-205ED od Jico

#17

Post autor: Wojtek »

Grzesiek pisze:Zacznijmy od początku
Przypomnę może początek:
Grzesiek pisze:Patrzę na ofertę igieł od Jico i nie wiem na czym polega różnica między EPS-205EX a EPS-205ED
Na tym się oparła cała dyskusja. Dopiero teraz się dowiaduję, że tak naprawdę pytasz o/chcesz kupić SASa.
Grzesiek pisze:Igła EPS-207 w/g JICO jest dla wkładki EPC-207 a ja mam EPC-207C.
EPC-207 = EPC-207C. Jeśli nie wiedziałeś to mogłeś przecież zapytać.
Grzesiek pisze:A powinno być prosto i jasno dla wkładki EPC-207C odpowiednią igłą jest zamiennik od JICO EPS-207
To nie pisaliśmy Tobie od początku o ED? :)
Zresztą, skoro na początku pytasz o jedno, a potem się okazuje że chodziło Ci o coś innego to nie wiem na jakiej podstawie oczekujesz "prostych i jasnych" odpowiedzi.
Grzesiek pisze: ED + oznaczenie szlifu.
"ED" oznacza szlif eliptyczny. "EX" to jego odmiana. SAS wiadomo (chyba).

Generalnie nie rozumiem skąd ta frustracja.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: EPS-205EX a EPS-205ED od Jico

#18

Post autor: Grzesiek »

To ponownie się nie zrozumieliśmy.

Majty mam luźne ;) a moja frustracja wzięła się z przeglądania oferty JICO i tych wszystkich oznaczeń, a nie z Waszych wpisów.
Ale już nie będę tego wałkował. Dziękuję za wyjaśnienia. Teraz wiem, że EPC207 to to samo co EPC207C, że jak JICO pisze, że do wkładki EPC207C odpowiednią igłą jest EPS205... to jednak lepszą będzie EPS207.

W pierwszym poście chodziło mi o oznaczenie EX i ED. Te oznaczenia są niezależnie czy to jest eliptyczny szlif czy SAS. Jeżeli jest tak jak pisze Wojtek to EX i ED dla igieł eliptycznych oznacza odmianę szlifu. A dla SAS EX oznacza złoty kolor obudowy, a ED czarny zgodnie z odpowiedzią JICO. I to jest dla mnie niezrozumiałe.

Jeszcze raz dziękuję Wam za wyjaśnienia.
Technics SL-Q2; Technics SL-1710MK2; Yamaha R-N803D; Heco Aurora700; BUphonoAMP
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41599
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

EPS-205EX a EPS-205ED od Jico

#19

Post autor: Wojtek »

Grzesiek pisze:I to jest dla mnie niezrozumiałe.
A ja wyjaśnię :)

Oryginalnie nie było igieł EX do EPC-207, a więc nie było "złotych" EPC-207. Tylko czarne.

JICO lubi "ułatwiać" robotę klientom i np. jedna igła występuje pod wieloma nazwami/modelami, odwzorowując np. oryginalne oznaczenia igieł.
W oryginale były to np. różne igły, a u JICO to jest jedno i to samo, różniące się kolorem obudówki, a czasem nawet nie :morda:

Jednakże strona "międzynarodowa" jest uboższa w szczegółowe informacje o igłach, stąd polecam porównanie ofert również z ich japońską stroną.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: EPS-205EX a EPS-205ED od Jico

#20

Post autor: Grzesiek »

A ja podziękował za wyjaśnienie.

Jak widać JICO bardzo nam ułatwia wybór właściwej igły za pośrednictwem ich sklepu internetowego. :roll:
Technics SL-Q2; Technics SL-1710MK2; Yamaha R-N803D; Heco Aurora700; BUphonoAMP
BeJot
Posty: 14
Rejestracja: 19 lis 2019, 21:31
Gramofon: Technics SL-1500C
Lokalizacja: Warszawa

Re: EPS-205EX a EPS-205ED od Jico

#21

Post autor: BeJot »

Piszę w tym wątku obejmującym m.in. EPS-205EX (jeśli to nie tu, to sorki i proszę o przeniesienie).

Od kilku dni ćwiczę wkładkę Technicsa 205C-II-L (Wojtek - jak zwykle dzięki za podpowiedzi i konkretne porady) i rozglądam się za nową igłą.
Wkładka brzmi coraz lepiej, coraz bardziej wpasowuje się w moje preferencje (opiszę to w innym wątku), ale ciągle ma za mało blasku i za mało wysokich tonów. Gra nierówno prawy-lewy kanał.
Dołączona igła (wygląda na wieloletni oryginał) ma krzywy cantilever oraz nie trzyma pionu i prawdopodobnie jest już mocno zużyta.
Nowa igła to praktycznie tylko JICO, a tam obecnie najtańsza to SAS na boronie (ew. trochę tańszy eliptyk na cyrkonii).
To spory wydatek, lepiej nie w ciemno.
Dlatego mam dwa pytania / prośby:

1. Chciałbym jakoś potwierdzić, że wkładka jest OK (zarówno technicznie jak i muzycznie), a lepsza igła da to, o co chodzi.
Czy ktoś z forumowiczów w Warszawie (może na Ursynowie?) mógłby u siebie sprawdzić moją wkładkę ze swoją dobrą igłą ?

2. Igła jest dostępna w sklepie JICO, ale znalazłem tańszą ofertę na eBay:
https://www.ebay.com/itm/264598373265#shpCntId
"Na oko" to taka sama igła SAS, ale nieco tańsza i również tańsza dostawa.
Chyba ten dostawca przewinął się już kiedyś w tym wątku:
viewtopic.php?f=12&t=469&p=202842&hilit ... ki#p202842
Czy ktoś kupował u tego dostawcy, może ma dobre/złe doświadczenia ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41599
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: EPS-205EX a EPS-205ED od Jico

#22

Post autor: Wojtek »

Sory że nie odpisałem na prywatną wiadomość - umówimy się i ja Ci ją sprawdzę ;)

Krzywa igła pewnie jest główną przyczyną nierówności kanałowej.

Czy nowy eliptyk albo SAS da "to o co chodzi" to już jest trudniejsze pytanie. Na pewno wysokie tony zyskają.
Nie wiem jak zdefiniować "blask" w kontekście sonicznym poza konotacjami jasności, co znów sprowadza nas do wysokich tonów.

Dla mnie te tańsze oferty na igły JICO z eBay to taki ryzyk-fizyk, tym bardziej jak się spojrzy czym handluje sprzedawca.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ