Upgrade z AT-OC9ML/II

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Upgrade z AT-OC9ML/II

#16

Post autor: MISSE »

mam nadzieję że masz jeszcze worek kasy :lol:

jeśli nie zamówiłeś husarii to sprzedaż nudy nie jest mądrością narodu :drool:

przykro że nie miałeś nic innego wcześniej, ale to już Wojtek napisał

Możesz coś ulepszyć ale worek .....
Najlepiej drugi gramofon (nie gorszy) ramię SME 12''(ciężkie) i SPU z Replicantem

Problem jest jeden; do SPU trzeba dojrzeć i wiedzieć czego się oczekuje
Na początek obkup się w płyty z drogich tłoczni a reszta to już kwestia osłuchania.

Jeśli jeszcze worek nie jest pusty to proponuje jakieś drogie słuchawki (np. Stax itp.) o resztę do słuchawek zapytaj Ahaje 8-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Upgrade z AT-OC9ML/II

#17

Post autor: Wojtek »

Nadal uważam że najlepsze co teraz można zrobić to objechać salony i ewentualnie pokusić się o skok w bok, a nie w górę (z workiem dukatów), jeśli chodzi o wkładkę.
W sensie dobrać coś sensownego z innej stajni, choćby na niższym bądź równym do AT-OC9ML/II poziomie.

Niedawno popełniona przez kangie recenzja Szczura V15 III też może dać Tobie trochę do myślenia: http://www.winyl.net/viewtopic.php?p=98841#p98841
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Upgrade z AT-OC9ML/II

#18

Post autor: MISSE »

W salonie to raczej wszystko zagra inaczej niż w domu, a chętnych do wypożyczania MC nigdy nie spotkałem :lol:
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Upgrade z AT-OC9ML/II

#19

Post autor: MISSE »

Na Thorensie 5XX można zapakować lekkie SME 3009 i spróbować dowolną MM :drool:

i dukatów niewiele :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Upgrade z AT-OC9ML/II

#20

Post autor: Wojtek »

MISSE pisze:W salonie to raczej wszystko zagra inaczej niż w domu, a chętnych do wypożyczania MC nigdy nie spotkałem :lol:
Mało kto w ogóle pożycza wkładki, ale odsłuch w salonie chyba ogarną. Jacek weźmie swoją AT w kieszeń i będzie może miał porównanie w warunkach salonowych.
O ile salon się na coś takiego w ogóle zgodzi.

Jakby odwiedził Ciebie nad morzem to by się dopiero osłuchał ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Upgrade z AT-OC9ML/II

#21

Post autor: MISSE »

Jakby odwiedził Ciebie nad morzem to by się dopiero osłuchał ;)
coś by się zmajstrowało na poczekaniu :drool:
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3206
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Upgrade z AT-OC9ML/II

#22

Post autor: Pawelec »

Salonowa propozycja odsłuchu ma o tyle sens, że będzie szansa na innej konfiguracji (AT + inny tor i kolumny + akustyka pomieszczenia) ocenić czy uzyskanie
jacekkudla pisze:... a czego mi brakuje... najbardziej głębi sceny, pozycjonowania instrumentów w zależności od realziacji też mogłoby być lepsze.
jest możliwe? Zastanawiam się czy Jacek ma jakiś wzorzec do którego chce dążyć. Uzyskanie takich efektów jest zależne od bardzo wielu czynników, także wydania i rodzaju muzy której się słucha (już ktoś o tym wspominał). Co jak się okaże, że konfiguracja sprzętowa za bańkę z podwieszonym Dynavector DV-DRT XV-1T to też kicha? :(
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Upgrade z AT-OC9ML/II

#23

Post autor: Wojtek »

Pawelec pisze:Zastanawiam się czy Jacek ma jakiś wzorzec do którego chce dążyć.
Obawiam się, że nie i sedno sprawy opiera się na wyobraźni póki co.
Pawelec pisze:Co jak się okaże, że konfiguracja sprzętowa za bańkę z podwieszonym Dynavector DV-DRT XV-1T to też kicha? :(
Tego rozczarowania właśnie chcielibyśmy uniknąć ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
jacekkudla
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:49

Upgrade z AT-OC9ML/II

#24

Post autor: jacekkudla »

Dzięki Panowie za sugestie,

Nie będe kozaczył i udowadniał że się mylicie :) w większości macie rację, nie mam porównania z innymi zesatwami w swoich warunkach i wiem że zacząłem dosyć wysoko. Osłuchany w swoim systemie już troche jestem, kilku innych zestawów takze miałem przyjemność posłuchać i mam jakiś punkt odniesienia. Słucham różnej muzyki chociaż osattnio po zakupie "pakietu" 1200 winyli z klasyką z lat 50/60/70 jakostego najwięcej słucham :)

Inaczej ujmę zapytanie... pomijając resztę toru a skupiając się na samym gramofonie z osprzętem, gdzie uważacie póki co jest wąskie gardło? sam gramiak, czy ramię czy też wkładka? zapytałem o wkładkę bo jąnajłatwiej wymienić...

A jakbyście mieli worek dukatów to co byście zmienili?

Wojtku ja w warszawie mieszkam więc jak co serdecznie zapraszam na odsłuch, nawet piwo postawie :)

Jacek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Upgrade z AT-OC9ML/II

#25

Post autor: Wojtek »

W sumie do tego Jelco pewnie masz dwie przeciwwagi, do lżejszych i cięższych wkładek, więc nawet bez zmiany ramienia można się pobawić MMkami o wysokiej podatności.

Ja już napisałem w sumie co bym zrobił: zabawa z wkładkami. Tak jakby nadrabianie tego co straciłeś wskakując od razu na AT-OC9ML/II (ale bez przesady, do zakupu AT-95E nie będę namawiał :) ).

Preamp, gramofon i resztę bym na razie zostawił (nawet NUDĘ bym zostawił mimo że chcesz ją teraz sprzedać), choć może przydałby się Tobie drugi gramofon (o ile masz na to miejsce itd.).

Pakiet winyli z klasyką rozumiem jako winyle z muzyką klasyczną :)
jacekkudla pisze:Wojtku ja w warszawie mieszkam więc jak co serdecznie zapraszam na odsłuch, nawet piwo postawie :)
Pamiętam pamiętam, ale na razie jestem mocno "zablokowany" terminowo :( Masa ludzi zaprasza, praktycznie nikogo nie odwiedzam (ani inni mnie) :P Taki stosik zaproszeń hah.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
jacekkudla
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:49

Upgrade z AT-OC9ML/II

#26

Post autor: jacekkudla »

Wojtek pisze:Pakiet winyli z klasyką rozumiem jako winyle z muzyką klasyczną
Jak zwykle czepliwy i jak zwykle z racją:)
Wojtek pisze:jacekkudla pisze:
Wojtku ja w warszawie mieszkam więc jak co serdecznie zapraszam na odsłuch, nawet piwo postawie
Pamiętam pamiętam, ale na razie jestem mocno "zablokowany" terminowo Masa ludzi zaprasza, praktycznie nikogo nie odwiedzam (ani inni mnie) Taki stosik zaproszeń hah.
No domyślam się :) szkoda bo brak mi opinii ludzi bardziej osłuchanych odemnie... może ktoś inny by się skusił na zaproszenie...?
Wojtek pisze:W sumie do tego Jelco pewnie masz dwie przeciwwagi, do lżejszych i cięższych wkładek, więc nawet bez zmiany ramienia można się pobawić MMkami o wysokiej podatności.

Ja już napisałem w sumie co bym zrobił: zabawa z wkładkami. Tak jakby nadrabianie tego co straciłeś wskakując od razu na AT-OC9ML/II (ale bez przesady, do zakupu AT-95E nie będę namawiał ).

Preamp, gramofon i resztę bym na razie zostawił (nawet NUDĘ bym zostawił mimo że chcesz ją teraz sprzedać), choć może przydałby się Tobie drugi gramofon (o ile masz na to miejsce itd.).
spóbuje kolegę namówić coby do mnie wpadł z gramiakiem Wilson Benesch Full CIrcle z wkładką Van den Hul Colibri to będzie jakiś pierwszy odnośnik... tyle że wiem że znów troszkę dukatowo przesadzony...

Jacek
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3206
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Upgrade z AT-OC9ML/II

#27

Post autor: Pawelec »

Uffff .... Napisz dwa słowa - jakie wrażenia i wnioski z tych doświadczeń ;) .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Upgrade z AT-OC9ML/II

#28

Post autor: MISSE »

warto spróbować wszystkiego :shock:
jacekkudla
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:49

Upgrade z AT-OC9ML/II

#29

Post autor: jacekkudla »

Pomocni w swej złośliwości jesteście niemożebnie...

J
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Upgrade z AT-OC9ML/II

#30

Post autor: MISSE »

Przesadzasz z tymi złośliwościami :liar:

Wyjątkowo Wojtek nie dosypał igiełek do pełni szczęścia :lol:

a swoją drogą każda z wypowiedzi w tym wątku była dość szczera i rzeczowa :drool:
ODPOWIEDZ