Pokaż mi swoją wkładkę

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#826

Post autor: Myszor »

Ale kupa !
Na zszywki podłącz czy coś, korkiem od wina zatkaj i hajda :violin:
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#827

Post autor: Biogon »

Myszor pisze:
09 kwie 2019, 21:01
Brawo :clap: wspaniale, pisz jak jest !
Wow nie było. Gra w stylu Romana ale to jednak inne granie :roll: Nie ma takiego przytupu jaki potrafi wygenerować Roman jednak ogólna sygnatura wydaje się być podobna. Nie umiem określić jeszcze. Potrzebuję trochę czasu, spokoju i różnych płyt. BTW, to jest eliptyk, nie sferyk. Z pewnością wokal jest genialny. Pierwsze wrażenie: jest po prostu bardzo przyjemna w odbiorze. Wszystko wydaje się być poukładane, średnica trochę wysunięta. Mój SUT jest dedykowany do tej wkładki więc nie muszę kombinować z PRE. Przerażają mnie tylko te 4g ;)
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#828

Post autor: wojtekf »

IMG_20190410_175934137.jpg
Dobry wieczór :)
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#829

Post autor: Myszor »

Biogon pisze:
10 kwie 2019, 12:20
Myszor pisze:
09 kwie 2019, 21:01
Brawo :clap: wspaniale, pisz jak jest !
Wow nie było. Gra w stylu Romana ale to jednak inne granie :roll: Nie ma takiego przytupu jaki potrafi wygenerować Roman jednak ogólna sygnatura wydaje się być podobna. Nie umiem określić jeszcze. Potrzebuję trochę czasu, spokoju i różnych płyt. BTW, to jest eliptyk, nie sferyk. Z pewnością wokal jest genialny. Pierwsze wrażenie: jest po prostu bardzo przyjemna w odbiorze. Wszystko wydaje się być poukładane, średnica trochę wysunięta. Mój SUT jest dedykowany do tej wkładki więc nie muszę kombinować z PRE. Przerażają mnie tylko te 4g ;)
Wg Ortofona to były „woły robocze” (jak to Wojtek mówi) do rozgłośni radiowych itp. Pozbawione szorstkości i zniekształceń, z doskonałą separacją kanałów i obrazowaniem. Do każdego rodzaju muzyki.
W stosunku do romka spodziewałbym się mniej szczegółu, bardziej eksponowanej średnicy i ocieplenia przekazu.
A czy tak jest to już Ty nam powiesz ;)
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#830

Post autor: Biogon »

Myszor pisze:
10 kwie 2019, 18:57
A czy tak jest to już Ty nam powiesz
Na razie słucham i nie mogę przestać :D Mam wersję z eliptykiem więc tego szczegółu jest trochę. Gra bardzo wciągająco. Roman jest inny, bardziej natarczywy, szybszy a SPU ma klimat. Pierwsze co mi się nasuwa to porównanie do muzyki na koncercie. Szczególnie perkusja. Stopa jest krótka ale bardzo sprężysta, blachy absolutnie zajebiste, nie kłują po uszach (ja słucham głośno). No i jak wcześniej wspomniałem wokal rozwala. Kontrabas jakby trochę z tyłu ale potrafi przywalić znienacka. Całość po ciepłej stronie i baaaardzo "analogowo". Pamiętaj że równolegle zmieniłem ramię więc dochodzi jeszcze jedna zmienna :lol:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#831

Post autor: Myszor »

Czyli trafiłem. Pozazdrościć i ramienia i wkładki.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#832

Post autor: charliez88 »

Widzę, że już tu na forum parę fajnych wkładek 'lata' :)

Fajnie Maciej poleciałeś z tym SPU :clap: , swoją drogą mocno Cię 'przycisnęło' tej zimy :lol: :mrgreen: tylko sobie płytek nie przeoraj jakąś kiepską kalibracją :mrgreen:

U mnie grzecznie wisi póki co MC 20 super mk2 bo ja z kolei tak namieszałem w pozostałym sprzęcie, że chcę utrzymać 'referencję' jakąkolwiek, a w szufladzie czekają SPU Classic zretippowana na eliptyku, zaboxowane świeżutkie Rondo Blue, czy m.in Denon DL-S1, a jeszcze mocno mnie SAS do V15 III korci i wczoraj prawie kupiłem :lol:
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41378
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#833

Post autor: Wojtek »

wojtekf pisze:
10 kwie 2019, 18:29
Dobry wieczór :)
Ten koszyk Reloopa dodaje szlachetności :morda:
Opowiadaj ;)
charliez88 pisze:
10 kwie 2019, 19:50
U mnie grzecznie wisi póki co MC 20 super mk2 bo ja z kolei tak namieszałem w pozostałym sprzęcie, że chcę utrzymać 'referencję' jakąkolwiek, a w szufladzie czekają SPU Classic zretippowana na eliptyku, zaboxowane świeżutkie Rondo Blue, czy m.in Denon DL-S1, a jeszcze mocno mnie SAS do V15 III korci i wczoraj prawie kupiłem :lol:
W końcu coś się dzieje :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#834

Post autor: wojtekf »

Wojtek pisze:
10 kwie 2019, 21:02
wojtekf pisze:
10 kwie 2019, 18:29
Dobry wieczór :)
Ten koszyk Reloopa dodaje szlachetności :morda:
Opowiadaj ;)
Oj tam, taki akurat koszyk miałem pod ręką, nie spodziewałem się tak szybkiej dostawy (a z Royal Mail mam na pieńku, zgubili mi specjalne rocznicowe wydanie The Pixies, którego nie dało się odzyskać). Poza tym to (gramofon) i tak jest Reloop :P

Na razie pięć płyt za mną i jestem zadowolony. Ktoś gdzieś napisał, że to jest wkładka, która nie męczy i to jest chyba bardzo dobry opis. Ładny balans tonalny, niesamowita kontrola nad niskimi tonami, potrafi naprawdę łupnąć jak trzeba. A przy okazji nie zgubić nic ze szczegółów, Gyger II robi swoje.

The House of the Rising Sun (Santa Esmeralda) z tym charakterystycznym, pulsującym basem zabrzmiało bardzo smakowicie.
Above (Mad Season, wydanie Music On Vinyl) - palce lizać, jak ja lubię jak w takich utworach "wszystko słychać".
Angel Dust (Faith No More, znowu Music On Vinyl) - patrz wyżej. Chociaż nie wiem, słyszałem opinie, że ta płyta jest fatalnie zrealizowana przez MOV :P
Teraz na tapecie The Cure, Kiss Me Kiss Me Kiss Me i nadal nie mam się do czego przyczepić :)
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#835

Post autor: Myszor »

wojtekf pisze:
10 kwie 2019, 21:32
Wojtek pisze:
10 kwie 2019, 21:02
wojtekf pisze:
10 kwie 2019, 18:29
Dobry wieczór :)
Ten koszyk Reloopa dodaje szlachetności :morda:
Opowiadaj ;)
Oj tam, taki akurat koszyk miałem pod ręką, nie spodziewałem się tak szybkiej dostawy (a z Royal Mail mam na pieńku, zgubili mi specjalne rocznicowe wydanie The Pixies, którego nie dało się odzyskać). Poza tym to (gramofon) i tak jest Reloop :P

Na razie pięć płyt za mną i jestem zadowolony. Ktoś gdzieś napisał, że to jest wkładka, która nie męczy i to jest chyba bardzo dobry opis. Ładny balans tonalny, niesamowita kontrola nad niskimi tonami, potrafi naprawdę łupnąć jak trzeba. A przy okazji nie zgubić nic ze szczegółów, Gyger II robi swoje.

The House of the Rising Sun (Santa Esmeralda) z tym charakterystycznym, pulsującym basem zabrzmiało bardzo smakowicie.
Above (Mad Season, wydanie Music On Vinyl) - palce lizać, jak ja lubię jak w takich utworach "wszystko słychać".
Angel Dust (Faith No More, znowu Music On Vinyl) - patrz wyżej. Chociaż nie wiem, słyszałem opinie, że ta płyta jest fatalnie zrealizowana przez MOV :P
Teraz na tapecie The Cure, Kiss Me Kiss Me Kiss Me i nadal nie mam się do czego przyczepić :)

Kupiłeś raczej nie z allegro? Pytam bo znajomy ostatnio tam sprzedawał. Narzekał na nią i jak Dragant mu AT 33ptg założył to dopiero stwierdził że odżył.
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#836

Post autor: wojtekf »

Myszor pisze:
10 kwie 2019, 21:50
Kupiłeś raczej nie z allegro? Pytam bo znajomy ostatnio tam sprzedawał. Narzekał na nią i jak Dragant mu AT 33ptg założył to dopiero stwierdził że odżył.
Kupione od Analogue Seduction (UK). Może znajomy miał inne oczekiwania, ja się akurat wstrzeliłem dobrze (taki był plan i chyba na dwóch Goldringach się nie skończy).
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#837

Post autor: Myszor »

Uff to git. Oczekiwania miał więcej „bum cyk”. Zależy od toru.
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#838

Post autor: wojtekf »

Myszor pisze:
10 kwie 2019, 22:05
Uff to git. Oczekiwania miał więcej „bum cyk”. Zależy od toru.
O popatrz. To ciekawostka, bo akurat AT33PTG/II podobno jest bardzo neutralna. Nie wiem, nie odsłuchiwałem (jeszcze)...
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41378
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#839

Post autor: Wojtek »

Myszor pisze:
10 kwie 2019, 22:05
Uff to git.
To trochę brzmi jakbyś uważał że znajomy miał Goldringa z defektem (i dlatego go sprzedał dalej?), a nie że tak mu to zagrało.
wojtekf pisze:
10 kwie 2019, 21:57
(taki był plan i chyba na dwóch Goldringach się nie skończy).
Skoro masz Eroicę LX i 1042 to zbyt dużego wyboru już nie ma :morda: 2500 warto rozważyć.
wojtekf pisze:
10 kwie 2019, 23:44
To ciekawostka, bo akurat AT33PTG/II podobno jest bardzo neutralna.
Nie wiem czy neutralność wyklucza "bum cyk". Zależy od interpretacji :morda: No i reszty toru ;)
Kwestia zgrania.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#840

Post autor: Dragant »

Wojtek pisze:
11 kwie 2019, 05:31
Myszor pisze: ↑wczoraj, 22:05
Uff to git.
To trochę brzmi jakbyś uważał że znajomy miał Goldringa z defektem (i dlatego go sprzedał dalej?), a nie że tak mu to zagrało.
Jeśli mogę się wtrącić - to była/jest wkładka z kolejnej ręki. O ile u kumpla Myszora wiadomo ile grała, tak wcześniej... zagadka. Na moje oko była już po prostu mocno wyeksploatowana. Zresztą, opisywałem już to chyba w którymś wątku a propos AT33PTG/II.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
ODPOWIEDZ