Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
strobo
Posty: 85
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:00

Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#1

Post autor: strobo »

Witam ,jak w tytule, posiadam ową wkładke epc 206 ,jest ona w moim gramofonie technics SL-5310 i nurtuje mnie jej ustawienie ,orginalnie była ustawiona wzdłuż osi koszyczka fabrycznego technicsa ,gdy przyłożyłem ją do szablonu http://www.rcm.com.pl/?action=hobby ,okazało się że nie pokrywa sie z liniami poprzecznymi na szablonie i niewiem co robić ,czy dostosować się do szablonu ,czy pozostać ,przy ustawieniach fabrycznych ,takich jak pisałem na początku ,acha jak dostosuje się do szablonu wtedy polożenie wkładki w koszyczku będzie pod lekkim skosem ,nie wiem czy tak może być , czy może jak zaleca Technics ,też tego nie wiem ,więc Bardzo prosze o cenną dla mnie porade , wspomne jeszcze ,na ustawieniu według szablonu jest duża poprawa jakości dżwięku .
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#2

Post autor: chudy_b »

strobo pisze:orginalnie była ustawiona wzdłuż osi koszyczka fabrycznego technicsa
Może tak być, ale oczywiście ważny jest overhang, czyli jak daleko wkładka jest wysunięta. O ile dobrze pamiętam, powinno być 53mm od igły do krawędzi styku koszyka z ramieniem. Są proste przyrzady do ustawienia tego. Moim zdaniem jest to ustawienie od biedy poprawne, najłatwiejsze do wykonania, ale są lepsze.


strobo pisze:,gdy przyłożyłem ją do szablonu http://www.rcm.com.pl/?action=hobby ,okazało się że nie pokrywa sie z liniami poprzecznymi na szablonie i niewiem co robić ,czy dostosować się do szablonu ,czy pozostać ,przy ustawieniach fabrycznych
Ustawienie zgodne z szablonem jest lepsze, sam to zresztą zauważyłeś.
strobo pisze: jak dostosuje się do szablonu wtedy polożenie wkładki w koszyczku będzie pod lekkim skosem ,nie wiem czy tak może być ,
To zupełnie normalne i prawidłowe. Ustawienie wg szablonu wiąże się najczęściej z koniecznością wysunięcia wkładki do przodu. By pozostała równoległa do ścieżek płyty musi zostać skręcona.
Awatar użytkownika
strobo
Posty: 85
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:00

Re: Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#3

Post autor: strobo »

Witam overhang mam ustawiony na 54mm tak jak zaleca producent Technics ,może jaszcze ktoś się wypowie na ten temat ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#4

Post autor: Wojtek »

Ale co tu więcej dyskutować skoro chudy_b już Tobie powiedział co i jak?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
strobo
Posty: 85
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:00

Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#5

Post autor: strobo »

Witam a jakie sposoby są leprze do ustawienia wkładki ,chodzi tu o lepsze dokładniejsze szablony czy jeszcze o jakieś inne sposoby ?
Awatar użytkownika
strobo
Posty: 85
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:00

Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#6

Post autor: strobo »

Jak są jakieś lepsze szablony to chciałbym się z nimi zapoznać ,a które najbardziej są polecane ?
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#7

Post autor: misienka2008 »

strobo pisze:Witam overhang mam ustawiony na 54mm tak jak zaleca producent Technics ,może jaszcze ktoś się wypowie na ten temat ?
Technics zaleca 52 mm a nie 54 mm i to nie jest overhang tylko odleglosc od kolnierza headshella do czubka igly. Overhang to odleglosc od osi talerza do czubka igly i na ogol wynosi od 15 mm do 20 mm.

Sprobuj: http://www.vono.ch/akustik/ersteHilfe/p ... erwald.pdf

i sprawdz na podzialce czy twoja drukarka nie znieksztalca.

Edit. Jakos trudno mi uwierzyc, ze zachowalo sie wlasciwe fabryczne ustawienia wkladki w gramofonie wyprodukowanym, lekko liczac, 35 lat temu.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2014, 19:01 przez misienka2008, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#8

Post autor: Wojtek »

strobo pisze:Jak są jakieś lepsze szablony to chciałbym się z nimi zapoznać ,a które najbardziej są polecane ?
Jest cały wątek o tym: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=1032
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
strobo
Posty: 85
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:00

Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#9

Post autor: strobo »

Dziękuje za cenne dla mnie porady ,jednak się myliłem z tą odległością 54mm ,czyli na pewno 52mm koniec i kropka ,gdzie moge znależć takie informacje na temat tej odległości w gramofonach Technics?
Awatar użytkownika
strobo
Posty: 85
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:00

Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#10

Post autor: strobo »

jak kupiłem ten gramofon to miał właśnie taką odległość 54mm ustawioną i tym sie sugerowałem ,ale okazuje się dzięki poradom kolegów bardziej doświadczonych ,że jest nie właściwą .
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#11

Post autor: misienka2008 »

strobo pisze:Dziękuje za cenne dla mnie porady ,jednak się myliłem z tą odległością 54mm ,czyli na pewno 52mm koniec i kropka ,gdzie moge znależć takie informacje na temat tej odległości w gramofonach Technics?
W instrukcji obslugi. Jesli producent podaje taki parametr to nie musisz juz szukac overhangu, ktory w niektorych modelach jest ze wzgledu na mechanike ramienia trudny a nawet niemozliwy do ustalenia.
Awatar użytkownika
strobo
Posty: 85
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:00

Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#12

Post autor: strobo »

ok. dzięki ,a tak apropo instrukcji na Vinyl engine nic nie moge teraz ściągnąć żadnej instrukcji ,kiedyś można było a teraz nie ,i jestem tam zalogowany?
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#13

Post autor: misienka2008 »

Wymysl nowe haslo i zapisz sie jako nowy uzytkownik. Wszystko dziala po staremu; wczoraj bez problemu sciagalem instrukcje.
Awatar użytkownika
strobo
Posty: 85
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:00

Re: Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#14

Post autor: strobo »

OK. dzięki za info.
Awatar użytkownika
strobo
Posty: 85
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:00

Wkładka Technics EPC 206 c ustawienie

#15

Post autor: strobo »

Witam wlaśnie dzisiaj udało mi się na nowo zalogować na Vinylengine ,i wziolem pod lupe instrukcje Technicsa SL-1310 i tam producent zaleca ustawienie wkładki prosto w osi koszyczka i teraz się zastanawiam ,czy ustawienie według szablonu to dobry wybór, prosił bym właścicieli Technicsów o wypowiedż ,jak Wy macie poustawiane wkładki.
ODPOWIEDZ