Shure M97xE

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Shure M97xE

#1

Post autor: ROCHO »

Shure M97xE zakupiony za 399 zł. Zamocowany, mam nadzieję, że prawidłowo.Co można napisać o tej wkładce ? Jaka ona jest brzydka.Ale ma to coś w swojej brzydocie. Dane techniczne i budowę podaruję sobie.
Jak brzmi muzyka z tą wkładką ( słucham mocnego rocka,punk rocka) ? Shure M97xE brzmi jak dobra wkładka.I w zasadzie można by było tyle napisać.Nie będę pisał, że słyszę bursztynowy dźwięk krystaliczny bas i nie wiadomo jeszcze jakie pierdoły.Bo tego nie słyszę albo nie nagrali tego na moje płyty, ( mi osobiście brakuje tego powera,trochę ciszej to gra niż z cd na tym moim zestawie, może wymiana preampa na porządny coś poprawi).Muzyka z płyt brzmi jak muzyka z płyt , która została na nie nagrana. M97xE skutecznie odtwarza muzykę bez upiększania jej.Większość może być zawiedziona.Pasuje do niemal każdej formy muzyki. Ostatnio dowiedziałem się od '' zagraniczniaka" z zagranicy ,że Shure M97xE jest jednym z najczęściej polecanych wkładek za granicami naszego państwa ( nie podniecają się tak ortofonami itp). U nas chyba mniej.Nie wiem nie znam się więc nie chciałem dyskutować z nim.Ja zaczynam przygodę z winylami i wkładkami.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M97xE

#2

Post autor: Wojtek »

ROCHO pisze: Shure M97xE brzmi jak dobra wkładka.I w zasadzie można by było tyle napisać.
ROCHO pisze:Muzyka z płyt brzmi jak muzyka z płyt , która została na nie nagrana.
Nie ma to jak dobra recenzja :D
ROCHO pisze:( mi osobiście brakuje tego powera,trochę ciszej to gra niż z cd na tym moim zestawie, może wymiana preampa na porządny coś poprawi).
Nie oczekuj, że winyl będzie brzmiał tak głośno (lub głośniej) jak CD.
ROCHO pisze:M97xE skutecznie odtwarza muzykę bez upiększania jej.
Akurat ciężko zaliczyć tą wkładkę do neutralnych :)
ROCHO pisze:Większość może być zawiedziona.
Dlaczego?
ROCHO pisze:Pasuje do niemal każdej formy muzyki.
Trochę bzdura.
ROCHO pisze: Ostatnio dowiedziałem się od '' zagraniczniaka" z zagranicy
W sensie obywatela obcego państwa?
ROCHO pisze:że Shure M97xE jest jednym z najczęściej polecanych wkładek za granicami naszego państwa ( nie podniecają się tak ortofonami itp).
A wewnątrz granic myślisz że nie jest? Tak można gadać o każdej popularnej wkładce :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Shure M97xE

#3

Post autor: StarRock »

Tak w skrócie mam problem, który potrzebuje odpowiedzi. Po paru miesiącach bezczynności sprzętu, po odkurzeniu i uruchomieniu coś szwankuje w odsłuchu tzn. scena przesunęła się na lewo. Ma to miejsce, tylko z igłą Shure M97xE, czego wcześniej nie było. Na innej wkładce, czy CD-ach scena powraca i jest wzorowo. Ewidentnie coś z szczurkiem, a jest stosunkowo nowy z przebiegiem około może 80h. Sprawdzałem pod lupą (słabą) i delikatnie przemyłem izopropylem (wiem, ale nie mam płynu właściwego). Poprawa, jednakże to nie to. Może, jakieś sugestie. Aha, igła siedzi w body M92.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Shure M97xE

#4

Post autor: klin »

Ustawienie azymutu, antiskatingu?
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Shure M97xE

#5

Post autor: StarRock »

klin pisze: Ustawienie azymutu, antiskatingu?
To tylko QD33 i T4P, a więc.....wsiadasz i jedziesz. :)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Shure M97xE

#6

Post autor: klin »

A przestawiałeś go może w międzyczasie? Wypoziomowany jest?
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Shure M97xE

#7

Post autor: StarRock »

Cały czas tak samo, no i na P30, jak wcześniej napisałem gra ok.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Shure M97xE

#8

Post autor: Wojtek »

Dziwna sprawa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Shure M97xE

#9

Post autor: darkman »

Może kwestia mocowania M92 w koszyku? Sprawdź na wszelki wypadek, to co prawda pochodna azymutu ale wiadomo to?
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Shure M97xE

#10

Post autor: StarRock »

Dzisiaj nie miałem czasu, bo dopiero co się udomowiłem, ale jutro faktycznie przyjrzę się dokładnie temu M92.
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Shure M97xE

#11

Post autor: StarRock »

Dopiero dzisiaj mogłem przyjrzeć się M92. Pod lupą wszystko wydawało się być na swoim miejscu. Przygotowałem enemową gruchę i izopropyl. Taka grucha była pomocna kiedyś w fotografii, którą się parałem. Dokładna w usuwaniu pyłku i kurzu. Przedmuchałem nią wszystkie otwory we wkładce i koszyku, a dodatkowo przemyłem izo bolce tejże. Najpierw wcisnąłem P30, choć przedtem też dobrze grała i nic się nie zmieniło. Potem z drżączką wcisnąłem M92 z zamontowaną M97xE i ...eureka, scena umiejscowiona tak, jak powinna. Prawdę mówiąc żaden z tego wniosek, bo nie znam przyczyny niemocy igły, choć można domniemywać, iż ta leży po stronie kurzu, jakiegoś pyłku, czy inszego zabrudzenia w samej wkładce. Jednakże liczy się efekt końcowy, a ten po stronie plusów dodatnich. Jeszcze dodam, że eureka wykrzyczana została przy płycie MiW - Again. Tak dobrze oddanego fortepianu i tak realistyczne, dawno nie słyszałem, bo płyta zrealizowana naprawdę zacnie. :D
ODPOWIEDZ