Shure V15 IV

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Shure V15 IV

#16

Post autor: Robertson »

Człowieku gra!!! I to jest najważniejsze .Ortofon jak na swoją klasę ładnie brzmiał a to co pokazał Shure ..nie wygląda mi żle sklibrowaną i zamontowana wkładkę i jest w 100 % kompatybilna z lekkim ramieniem Duala. Może nie urodziłem się ze śrubokrętem w ręce oraz słoń mi na ucho nie nadepnął ale potrafię odróżnić dobre brzmienie od złego. Jeśli coś mnie zadowala nie mierzę tego miernikiem , nie wnikam dlaczego tak się dzieje...po prostu ..cieszę się z tego. Uwierz mi ..dzięki temu jestem szczęśliwym człowiekiem ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure V15 IV

#17

Post autor: Wojtek »

Ukaniu pisze:Nawet jakby sie okazało, że jedna była źle zamontowana ze źle dobranym obciążeniem w niewłaściwym ramieniu ? ;-)
To wykluczam, w tym wypadku, choć to prawda że to nie Robertson ustawiał tę wkładkę.
Tak więc nie wiem czy jest sens robienia problemu/dociekania w sytuacji kiedy nie ma póki co więcej informacji nt. parametrów ustawienia, poza oczywistymi.
Ukaniu pisze:Co ja zrobie, że mam dusze inżyniera.
Też jestem inżynierem, ale sam tytuł naukowy nie musi świadczyć o podejściu do sprawy.

"Live and let live" :)

Osobiście też się cieszę, że Robertsonowi zakup przypasił, szczególnie że sam wskazałem mu kiedyś trop na V15tki, a miał facet bardzo mocne obawy co do tego czy ten wydatek w ogóle da dobry owoc.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 346
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Shure V15 IV

#18

Post autor: Ukaniu »

Panowie ja sie tylko ciekawie wtedy jak ktoś chce porównać prowadzenie na mokrym porsche i mercedesa sl nie podając typu opon.
To, ze jest fajnie to ja sie ciesze, ale porównanie musi mieć kluczowe dane jeśli ma miećsens większy niż pitu pitu
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Shure V15 IV

#19

Post autor: eenneell »

Ukaniu pisze:ktoś chce porównać prowadzenie na mokrym porsche i mercedesa sl nie podając typu opon
Albo typ podaje, tylko przebiegu nie... ( komplet nówek nieśmiganych vs 500tys km)
;)
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Shure V15 IV

#20

Post autor: Robertson »

eenneell pisze:
Ukaniu pisze:ktoś chce porównać prowadzenie na mokrym porsche i mercedesa sl nie podając typu opon
Albo typ podaje, tylko przebiegu nie... ( komplet nówek nieśmiganych vs 500tys km)
;)
Ja p..... siostro kaftan :doh: Jeden Pirelli a drugi Dębica ...zadowoleni ?
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Shure V15 IV

#21

Post autor: Reymont »

Robertson pisze: Jeden Pirelli a drugi Dębica ...zadowoleni ?
Myślę, że lepsza Dębica nówka od zajechanej Pirelli :think:
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Shure V15 IV

#22

Post autor: eenneell »

Robertson pisze:zadowoleni ?
baaardzo :D :D :D
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Shure V15 IV

#23

Post autor: Pilot »

Toście ten wątek rozpieprzyli!!! :clap: :clap: :clap:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure V15 IV

#24

Post autor: Wojtek »

Jest OK Pilot, już chyba ucichło :)

Ja bardzo lubię jak forumowicze recenzują sprzęty. Często nie mogę się doprosić ludzi o napisanie paru słów nt. jakiegoś wzmacniacza czy kolumn, skoro wiem z prywatnych dyskusji że są zadowoleni i dziękują za pomoc.

Jednakże każdy powinien recenzować/opiniować sprzęt na swoją miarę, wiedzę i możliwości, a nie że dopuszczamy jedynie testy na poziomie niemieckiego ADAC, a wszystko inne odrzucamy, bo to "pitu pitu". Także nie ma co się zrażać ;)

Robertson jeszcze musi dać znać jakie to JICO u niego wisi :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3216
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Shure V15 IV

#25

Post autor: Pawelec »

Dzisjaj dostałem info od Jico: Pawel-san przesyłka wysłana, nr śledzenia ......... :) Zamówienie złożyłem 7.01.2014. Czekam z niecierpliwością i zadowolenie Roberta pozytywnie podniosło mi ciśnienie, ale niektóre komentarze mniej. Zastanawiam się teraz jakim ignorantem się okarzę, opisując na forum moje doświadczenie z nowym nabytkiem? :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Shure V15 IV

#26

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Robertson jeszcze musi dać znać jakie to JICO u niego wisi :)
Napisał przecież "NOWE" i wspaniałe :)
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Shure V15 IV

#27

Post autor: Robertson »

Pawelec pisze:Dzisjaj dostałem info od Jico: Pawel-san przesyłka wysłana, nr śledzenia ......... :) Zamówienie złożyłem 7.01.2014. Czekam z niecierpliwością i zadowolenie Roberta pozytywnie podniosło mi ciśnienie, ale niektóre komentarze mniej. Zastanawiam się teraz jakim ignorantem się okarzę, opisując na forum moje doświadczenie z nowym nabytkiem? :D
Szczerze życzę Ci Pawle zadowolenia z nowego zakupu :) A co do swojego opisu to ...nie przejmuj się zbytnio .Na każdym forum znajdzie się jakiś troll . Na ogól jest to mały zakompleksiony nieszczęśliwy człowiek z jeszcze mniejszym przyrodzeniem , który musi w jakiś sposób się dowartościować ;)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3216
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Shure V15 IV

#28

Post autor: Pawelec »

Nie przejmuję się i "wiem, że mało jeszcze wiem" na temat aspektów technicznych, mechaniki, elektroniki, fizyki tudzież mniemanologii stosowanej i każdy wpis z komentarzem jest dla mnie cenny. Dzięki temu mam okazję sprawdzić na co jeszcze zwrócić uwagę by wszelkie zmiany (wydana kasa :( ) poprawiały, a nie psuły ;) . Miałbym jedna prośbę by aby coś wnieść komentarzem, to podajmy to w sposów przystępny i bez sarkazmu bo nie wszyscy są tu wysoce wykwalifikowanymi inżynierami :) .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Shure V15 IV

#29

Post autor: Robertson »

Pawelec pisze:Nie przejmuję się i "wiem, że mało jeszcze wiem" na temat aspektów technicznych, mechaniki, elektroniki, fizyki tudzież mniemanologii stosowanej i każdy wpis z komentarzem jest dla mnie cenny. Dzięki temu mam okazję sprawdzić na co jeszcze zwrócić uwagę by wszelkie zmiany (wydana kasa :( ) poprawiały, a nie psuły ;) . Miałbym jedna prośbę by aby coś wnieść komentarzem, to podajmy to w sposów przystępny i bez sarkazmu bo nie wszyscy są tu wysoce wykwalifikowanymi inżynierami :) .
Trafiłeś w sedno ! Cenię ludzi posiadających dużą wiedzę i potarfiących się nia dzielić ..edukować.Natomiast "to" czego mieliśmy przykład w tym wątku jest żenujące :cry:
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Shure V15 IV

#30

Post autor: eenneell »

Zachowujecie się jak panienki ;)
Jeżeli ciekawość jakie igły/wkładki są porównywane uważacie za "rozwalanie wątku".
a pytanie o przebieg igły w Ortofonie za nieistotne... to jak znaleźć dla siebie optymalną wkładkę i wyciągnąć sensowne wnioski?
To że przy nowej igle/wkładce jest lepiej to jest oczywiste,ale porównywanie wkładki/igły używanej z nową nie jest całkiem obiektywne.
"Wkładki i igły"- w takim dziale jesteśmy ;)
Robertson pisze: Cenię ludzi posiadających dużą wiedzę i potarfiących się nia dzielić ..edukować.
Na takie podejście czekałem; recenzję porównawczą, krótką i zwięzłą, ale nie opartą tylko na "ohah i ahah" :)

;) Można coś czasem dać od siebie, a nie "zanudzać" swoimi problemami ;)
Cześć!
ODPOWIEDZ