Legendarna Shure V15 III

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2417
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Legendarna Shure V15 III

#841

Post autor: Lukasz31 »

Od 100euro w górę.
Awatar użytkownika
Bartek86
Posty: 107
Rejestracja: 18 lut 2021, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendarna Shure V15 III

#842

Post autor: Bartek86 »

Zbyszek 1963 pisze:
03 cze 2021, 06:40
Bartek86 pisze:
01 cze 2021, 17:12
jak phono w Sansuju zagra
Mam model 7000 i gram bez pre,Sansui mają raczej dobre phono
Ja też uważam, że pre w Sansui jest dobre i sam z siebie bym nie pomyślał nawet o zewnętrznym :) Kuszą mnie posty kolegów, którzy pisali wcześniej o możliwościach różnych ustawień pojemności :) fajnie byłoby kiedyś popróbować.

Póki co dzisiaj przyszła igła od dacapo. Założyłem, posłucham, ocenię :)
Załączniki
1B8664D7-5F64-4ACD-B102-D5D1FA2A5900.jpeg
Wzmak: Sansui AU-555A, Gramiak: Kenwood KD 990, Wkładki: Ortofon Rondo Bronze, Pre: Buphono, SUT: Ortofon Verto CD: Denon DCD 1600NE, Yamaha CDX 1060, Kolumny: Harbeth Monitor HL mk3, Tannoy DC6T
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Legendarna Shure V15 III

#843

Post autor: MMarek »

Bartek86 pisze:
08 cze 2021, 18:26
Założyłem, posłucham, ocenię
Koniecznie podziel się proszę Twoją opinią...
Boro88
Posty: 39
Rejestracja: 24 mar 2021, 13:42

Re: Legendarna Shure V15 III

#844

Post autor: Boro88 »

Parędziesiąt lub paręset postów wcześniej pojawiło się takie info, że jeśli w opisie aukcji jest coś w stylu "nie sprawdzana" "igła niesprawna" itd. to ryzyko że V15 III jest uwalone jest spore (zazwyczaj ogólnikowo pisze się, że wkładkę trudno "zepsuć"). Czy to jest tak, że ta wkładka ma jakąś szczególną tendencję do bycia felerną? Było też info, że na aukcjach od 100€ w górę - czyli wszystko co poniżej to już ryzyko...?
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Legendarna Shure V15 III

#845

Post autor: MMarek »

Boro88 pisze:
15 wrz 2021, 16:16
Czy to jest tak, że ta wkładka ma jakąś szczególną tendencję do bycia felerną?
Sama wkładka?
Nic z tych rzeczy...

Najpewniej chodzi o igłę...
Gdy o jej stanie nie ma wzmianki to najprawdopodobniej nadaje się po prostu do wymiany.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41553
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Legendarna Shure V15 III

#846

Post autor: Wojtek »

Może się zdarzyć że będzie uszkodzona, stąd "niesprawdzana" jest wentylem bezpieczeństwa dla sprzedawcy.
Cewki w tej wkładce są zalaminowane, co oznacza że jeśli kanał padnie z powodu przerwania przewodu gdzieś przy cewkach to naprawa jest nieopłacalna.

To jedyna wada, ale to samo można powiedzieć o wielu innych wkładkach wyższej klasy, które również mają zalaminowane cewki.
Boro88 pisze:
15 wrz 2021, 16:16
Było też info, że na aukcjach od 100€ w górę - czyli wszystko co poniżej to już ryzyko...?
No raczej tak :) Nie pamiętam już kiedy widziałem V15 III poniżej 400 złotych, choćby bez igły i w wersji Dualowskiej czy jakiejś innej egzotycznej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: Legendarna Shure V15 III

#847

Post autor: ISOPHON »

:D
Prawie tak ale troszkę inaczej.. :D :D
Wszystkie wkładki SHURE są fabrycznie zalewane tworzywem sztucznym.W przypadku uszkodzenia naprawa jest niemożliwa.Odsetek uszkodzonych wkładek tego producenta jest wyższy niż innych.
Z mojej praktyki..
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41553
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Legendarna Shure V15 III

#848

Post autor: Wojtek »

ISOPHON pisze:
15 wrz 2021, 19:27
Wszystkie wkładki SHURE są fabrycznie zalewane tworzywem sztucznym.
Wszystkie to chyba przesada? Z tego co wiem to V15-tki starsze od III nie miały takich rozwiązań.
To samo tyczy się też niższych serii typu M44 czy M75 (które zresztą bazowały na starszych V15).
Później oczywiście zrobił się z tego standard u Shure.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: Legendarna Shure V15 III

#849

Post autor: ISOPHON »

SHURE V-15 II wykorzystuje generator M75 zalewany fabrycznie tworzywem sztucznym. SHURE V-15 (czyli pierwsza generacja) wykorzystuje generator M44 też fabrycznie zalewany tworzywem sztucznym.Stare wkładki tego producenta czyli M3d,M7d nie są zalewane ale one są u nas praktycznie nieznane.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41553
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Legendarna Shure V15 III

#850

Post autor: Wojtek »

OK ale... V15 pojawiła się na rynku przed wprowadzeniem modelu M44/M55, podobnie jak pierw musiała się ukazać V15 II zanim wprowadzono M75/M91.

Jeśli rzeczywiście "od zarania dziejów" wszystko zalewali i dotyczyło to także tych najtańszych, podstawowych wkładek to dlaczego dopiero przy V15 III zaczęli się tym chwalić marketingowo? W czasach kiedy technologia MM rozwijała się bardzo szybko i wykorzystywano wszystko czym można było się pochwalić nad konkurencją?

Wydaje się to dość nielogiczne, tym bardziej że laminowanie zwiększa koszt produkcji generatora i poniekąd wymusza zastosowanie mniejszy shank przy igle.

Przypuszczam że rozmawiamy o różnych rzeczach.

Cytując Shure (źródło):
The V15 cartridges from the Type III to the TypeV had laminated pole pieces(...)
The M97xE does not have laminated pole pieces(...)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Legendarna Shure V15 III

#851

Post autor: MMarek »

Wojtek pisze:
15 wrz 2021, 18:49
Może się zdarzyć że będzie uszkodzona, stąd "niesprawdzana" jest wentylem bezpieczeństwa dla sprzedawcy.
To święta prawda...
ISOPHON pisze:
15 wrz 2021, 19:27
Odsetek uszkodzonych wkładek tego producenta jest wyższy niż innych.
Z mojej praktyki..
Czy dopuszczasz możliwość, że owy odsetek może wynikać z faktu, że Shure już od lat nie produkuje wkładek (inaczej niż inni ówcześni gracze jak Ortofon czy AT), tym samym ich ilość na rynku jest ograniczona, a ze względu na nieustająco rosnący na nie (słusznie moim zdaniem) popyt powoduje, że coraz więcej „sprzedawców” próbuje zrobić niekoniecznie uczciwy deal?

Pytam, bo z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że wkładki Shure są bardziej podatne na uszkodzenia niż inne wkładki, a to byłoby dość odważne założenie – moim zdaniem.

Sam mam kilkanaście wkładek Shure – wszystkie sprawne, kupowane oczywiście w sprawdzonych źródłach, niekoniecznie w okazyjnych cenach.
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: Legendarna Shure V15 III

#852

Post autor: ISOPHON »

:D
Wydaje mi się że już to kiedyś pokazywałem ale
..laminowanie rdzenia wkładki nie ma NIC wspólnego z zalewaniem wnętrza wkładki tworzywem sztucznym :D lub czymkolwiek :D
Wkładki SHURE (jak i ELACi-oprócz tych najwcześniejszych) są zalewane tworzywem sztucznym.Jest to proces produkcyjny polegający na tym że złożoną wstępnie wkładkę (rdzeń+ karkasy z nawiniętymi cewkami+ płytka z pinami połączeniowymi) zalewa się tworzywem.
Ma to trochę zalet..
A-zapobiega wibracjom uzwojeń cewek-korzystne.
B-uniemożliwia naprawę-bardzo korzystne..dla producenta..masz kupić nową :D
C-uniemożliwia zaglądanie do środka i podglądanie..bardzo korzystne dla producenta umożliwia np.sprzedaż drogich i tanich wkładek opartych o ten sam generator np.rodzina V-15 II,M-75,M-91..
Natomiast laminowanie rdzenia magnetyczmego wkładki to coś zupełnie innego..
Polega na zbudowaniu rdzenia wkładki np.(SHURE) z wielu blaszek..zamiast z jednej blaszki.
Zapobiega to stratom z powodu prądów wirowych i histerezy (co jest szczególnie ważne w przypadku wkładek o sporej indukcyjności a takimi są wkładki tego producenta).Czyli inaczej mimo sporej indukcyjności taka SHURE V-15 III może w miarę dobrze przenieść bez nadmiernych strat wysokie częstotliwości i to dość liniowo.
Na zdjęciu poniżej (po powiększeniu) widać wyrażenie "laminated pole pieces" i wkładkę zalaną tworzywem sztucznym.
Załączniki
p4060015.jpg
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2021, 13:11 przez ISOPHON, łącznie zmieniany 5 razy.
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: Legendarna Shure V15 III

#853

Post autor: ISOPHON »

Na tym zdjęciu poniżej widać wnętrze wkładki SHURE V-15II identyczne z wnętrzem wkładek np.M-75,M-91.Po powiększeniu wyrażnie widać zalaną tworzywem sztucznym wkładkę oraz NIELAMINOWANY rdzeń układu magnetycznego wkładki wykonany z jednej ukształtowanej blaszki.
Załączniki
downloadfile-2.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41553
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Legendarna Shure V15 III

#854

Post autor: Wojtek »

ISOPHON pisze:
16 wrz 2021, 12:44
..laminowanie rdzenia wkładki nie ma NIC wspólnego z zalewaniem wnętrza wkładki tworzywem sztucznym :D lub czymkolwiek
Czyli jednak pisaliśmy o innych rzeczach.
Ja cały czas o tym pierwszym tylko, a Ty o tym drugim.

Niemniej bardzo ciekawe to wszystko, dzięki za info i fotki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: Legendarna Shure V15 III

#855

Post autor: ISOPHON »

:D
Dlaczego wkładki SHURE są bardziej podatne na uszkodzenia...
[url][/viewtopic.php?t=17561&start=15]
ODPOWIEDZ