igła Dual DN 5 - zakupy ebay

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
zeebrugge15
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2013, 09:27
Kontakt:

igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#1

Post autor: zeebrugge15 »

Witam!

Chciałbym kupić igłę do swojego Duala HS 12, w Polsce niedostępną niestety. Znalazłem na ebayu dwie oferty z Francji, i to bardzo tanie - koszt igły tani i wysyłka aż dziwnie tania. Czy ktoś już cokolwiek kupował przez ebay z Francji?

To dwie aukcje, które mnie interesują:
http://www.ebay.pl/itm/DUAL-DN-5-1-Saph ... 2a236198bc

http://www.ebay.pl/itm/saphir-tete-de-l ... 4836541e6f
Darek

Re: igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#2

Post autor: Darek »

zeebrugge15 pisze:Witam!

Chciałbym kupić igłę do swojego Duala HS 12, w Polsce niedostępną niestety. Znalazłem na ebayu dwie oferty z Francji, i to bardzo tanie - koszt igły tani i wysyłka aż dziwnie tania. Czy ktoś już cokolwiek kupował przez ebay z Francji?

To dwie aukcje, które mnie interesują:
http://www.ebay.pl/itm/DUAL-DN-5-1-Saph ... 2a236198bc

http://www.ebay.pl/itm/saphir-tete-de-l ... 4836541e6f
Jaka to roznica na ktorym ebay kupujesz :) To nie .... no wiesz ten taki popularny
zeebrugge15
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2013, 09:27
Kontakt:

Re: igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#3

Post autor: zeebrugge15 »

Chyba się nie zrozumieliśmy - chodzi mi o to czy za te 3 zł podane w opisie aukcji jako koszt wysyłki dostanę igłę w domu w Polsce? Czy nie ma jakiś ukrytych opłat np. jakaś na granicy lub coś takiego?
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#4

Post autor: vinylpiotrek »

zeebrugge15 pisze:opłat np. jakaś na granicy lub coś takiego?
Człowieku!
Jewropa bez granic,
Panie, Unia!
Obrazek
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#5

Post autor: kielek »

Ryzyko finansowe nie jest jakieś duże,poza tym przecież opłacasz z góry przez PayPal więc nic więcej już ci nikt nie dorzuci.
Darek

Re: igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#6

Post autor: Darek »

zeebrugge15 pisze:Chyba się nie zrozumieliśmy - chodzi mi o to czy za te 3 zł podane w opisie aukcji jako koszt wysyłki dostanę igłę w domu w Polsce? Czy nie ma jakiś ukrytych opłat np. jakaś na granicy lub coś takiego?
Zadnych ukrytych oplat. Tyle kosztuje list (od 0.50c do 0.95c) do Polski w zaleznosci od kraju. W paczce napewno nikt igly nie wysle ;)
*edit* ponadto to idzie z EU. Dopiero gdybys kupowal poza EU i przekroczyloby jakas kwote to moga doliczyc w UC jakies clo i VAT
zeebrugge15
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2013, 09:27
Kontakt:

Re: igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#7

Post autor: zeebrugge15 »

kielek pisze:Ryzyko finansowe nie jest jakieś duże,poza tym przecież opłacasz z góry przez PayPal więc nic więcej już ci nikt nie dorzuci.
No właśnie, założyłem przed chwilą konto PayPal i za cholerę nie kumam ile mnie to wszystko wyniesie, bo powiem szczerze przeczytałem regulamin na stronie PayPal i nic nie rozumiem. Może mi ktoś pomóc jak przelać konto na PayPal? Co dalej? Jak dalej pieniądze trafią na konto tego francuza?

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc, bo jestem totalnie zielony...
Darek

Re: igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#8

Post autor: Darek »

zeebrugge15 pisze:
kielek pisze:Ryzyko finansowe nie jest jakieś duże,poza tym przecież opłacasz z góry przez PayPal więc nic więcej już ci nikt nie dorzuci.
No właśnie, założyłem przed chwilą konto PayPal i za cholerę nie kumam ile mnie to wszystko wyniesie, bo powiem szczerze przeczytałem regulamin na stronie PayPal i nic nie rozumiem. Może mi ktoś pomóc jak przelać konto na PayPal? Co dalej? Jak dalej pieniądze trafią na konto tego francuza?

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc, bo jestem totalnie zielony...
Bank musi podac Ci jednorazowy kod ktory wpisujesz jedynie przy pierwszej tranzakcji (przewaznie telefonicznie)
Na ebay klikasz ze kupujesz. Dostajesz maila do platnosci, klikasz ze placisz i automatycznie przekierowuje do paypal, logujesz sie, zatwierdzasz platnosci i po wszystkim.
Dostaniesz maila z pp ze paltnosc dokonana a sprzedawca ma maila ze sprzedal i adres do wysylki podany przez Ciebie w pp
Konto pp mozesz miec puste, wystrczy ze masz karte kredytowa.
Po dokonaniu platnosci ociazona bedziesz mial karte kredytowa.
zeebrugge15
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2013, 09:27
Kontakt:

igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#9

Post autor: zeebrugge15 »

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Ogólnie precyzując moje wahania/problemy, to napiszę tak: mam konto w millenium, więc teraz loguję się na millenecie, przelewam kasę na konto pay pal (bo nie mam karty kredytowej i nie chcę mieć) i co dalej? tak na oko ktoś by przeliczył ile mnie wyniesie cała transakcja? Czyli około 30 zł za igłę już z wysyłką + koszty w millenium + koszty w paypal = ??????? Nie oczekuję dokładnej kwoty, ale takie w przybliżeniu, czyli np. 50 zł za wszystko, 100 zł za wszystko??? Chciałbym tylko przybliżoną kwotę znać jaką muszę przeznaczyć na kupno igły wraz z wszystkimi kosztami.

Nakręciłem trochę, ale powiem szczerze, że nigdy nie przelewałem kasy zagranicę i przez to jestem zielony. Chciałbym wszystko załatwić jak najtańszym sposobem.
Darek

Re: igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#10

Post autor: Darek »

zeebrugge15 pisze:Dzięki za szybkie odpowiedzi. Ogólnie precyzując moje wahania/problemy, to napiszę tak: mam konto w millenium, więc teraz loguję się na millenecie, przelewam kasę na konto pay pal (bo nie mam karty kredytowej i nie chcę mieć) i co dalej? tak na oko ktoś by przeliczył ile mnie wyniesie cała transakcja? Czyli około 30 zł za igłę już z wysyłką + koszty w millenium + koszty w paypal = ??????? Nie oczekuję dokładnej kwoty, ale takie w przybliżeniu, czyli np. 50 zł za wszystko, 100 zł za wszystko??? Chciałbym tylko przybliżoną kwotę znać jaką muszę przeznaczyć na kupno igły wraz z wszystkimi kosztami.

Nakręciłem trochę, ale powiem szczerze, że nigdy nie przelewałem kasy zagranicę i przez to jestem zielony. Chciałbym wszystko załatwić jak najtańszym sposobem.
Nie ponosisz kosztow paypala, to ponosi sprzedawca. Twoj koszt to tyle ile placisz za towar + wysylka a ile to jest to nie wiem Na stronie paypal masz przelicznik (musisz popatrzec gdzie tam jest)
zeebrugge15
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2013, 09:27
Kontakt:

Re: igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#11

Post autor: zeebrugge15 »

Szczerze to nie mogłem skumać tego pay pala, przelałem pieniądze z millenium wczoraj przez neta - a dzisiaj przelew jest nadal oczekujący. Czy to normalne? To przez to, że przelałem pieniądze w weekend?

Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#12

Post autor: vinylpiotrek »

zeebrugge15 pisze:Szczerze to nie mogłem skumać tego pay pala, przelałem pieniądze z millenium wczoraj przez neta - a dzisiaj przelew jest nadal oczekujący. Czy to normalne? To przez to, że przelałem pieniądze w weekend?

Pozdrawiam serdecznie!
To jest pytanie dotyczące twojego konta w Millenium a nie PayPala raczej.
Obrazek
Darek

Re: igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#13

Post autor: Darek »

zeebrugge15 pisze:Szczerze to nie mogłem skumać tego pay pala, przelałem pieniądze z millenium wczoraj przez neta - a dzisiaj przelew jest nadal oczekujący. Czy to normalne? To przez to, że przelałem pieniądze w weekend?

Pozdrawiam serdecznie!
Ja uzywam karty wiec nie robie zadnych przelewow z banku na pp. Internet banking powinien dzialac niezaleznie czy to dni robocze czy weekend, przynajmniej moj tak dziela i jeszcze nigdy nie bylo problemow a jak jest w twoim to nie wiem
zeebrugge15
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2013, 09:27
Kontakt:

Re: igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#14

Post autor: zeebrugge15 »

Też mi się wydaję, że w przelewach internetowych weekend nie powinien mieć żadnego znaczenia, ale może jest inaczej, tym bardziej, że to przelew zagraniczny.

No cóż, czekam aż igła przywędruje do mnie z Francji.

Pozdro!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

igła Dual DN 5 - zakupy ebay

#15

Post autor: Wojtek »

Trochę namieszaliście.

Jak nie łączymy karty z PP (kredytowa bądź debetowa, choć nie każda debetowa będzie pasowała) to konto PP można zasilić zwykłym przelewem krajowym. Wykaz numerów kont, wraz z instruktażem jest na stronach PP.

Pieniądze na koncie PP można trzymać w różnych walutach. Kurs wymiany waluty jest znany w momencie konwersji (która może nastąpić także w momencie polecenia zapłaty, jeśli nasze środki w PP są np. w złotówkach, a chcemy za coś zapłacić w euro).

Przelewy bankowe (obojętnie czy krajowe czy zagraniczne) zwykle realizowane są w dni robocze (pon-pt).
Nie mylcie momentu zlecenia przelewu z chwilą wypłynięcia kasy z konta.
Przelewy natychmiastowe zachodzą głównie w ramach tej samej sieci bankowej (gdzie transakcja jest dosłownie z konta na konto, w ramach jednego banku, a nie z naszego banku do innego banku).

Bankowość internetowa nie robi tutaj żadnej różnicy.
PP nie jest bankiem, jednakże na tej samej zasadzie jak z bankami, przelew z jednego konta PP na drugie konto PP jest natychmiastowy.


Wracając jednak do meritum, czemu tak uparłeś się na te zamienniki DN 5? Nie da rady zastosować nowszej odmiany, tj. DN 8?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ