Igła Digitrac 300 SE czy JICO SAS?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Igła Digitrac 300 SE czy JICO SAS?

#1

Post autor: misienka2008 »

Witam i chciałbym prosić o radę.

Mogę wybrać kombinację body Ortofon 10 + igła Ortofon Digitrac 300 SE lub body JVC Z-1 + igła JICO SAS.

Mnogość symboli wyższej klasy szlifów jest trochę trudna do ogarnięcia; igły są w identycznej cenie więc chciałbym wybrać lepszą.

Dziękuję i pozdrawiam.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Igła Digitrac 300 SE czy JICO SAS?

#2

Post autor: misienka2008 »

:think: :doh: :cry:
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Igła Digitrac 300 SE czy JICO SAS?

#3

Post autor: Pawelec »

Chyba trudno o kogoś kto je porównywał empirycznie. :(
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Igła Digitrac 300 SE czy JICO SAS?

#4

Post autor: misienka2008 »

Może chociaż ktoś poteoretyzuje?

:pray:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Igła Digitrac 300 SE czy JICO SAS?

#5

Post autor: Wojtek »

Która wkładka Tobie lepiej brzmi?
Tylko proszę nie pisz mi zaraz, że "nie o to chodzi", bo jak najbardziej o to właśnie chodzi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Igła Digitrac 300 SE czy JICO SAS?

#6

Post autor: misienka2008 »

Chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem w pierwszym poście. Mam zamiar dopiero wybrać i zakupić jedną z tych kombinacji.

To duży jak dla mnie wydatek więc chyba nic w tym dziwnego, że chciałbym zasięgnąć różnych opinii.



Pozdrawiam :oops:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Igła Digitrac 300 SE czy JICO SAS?

#7

Post autor: Wojtek »

misienka2008 pisze:Chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem w pierwszym poście.
Nie, dla mnie jest wszystko zrozumiałe.
misienka2008 pisze:Mam zamiar dopiero wybrać i zakupić jedną z tych kombinacji.
Chcesz kupić igłę. Wkładki już przecież masz, bo przecież pamiętam co o nich pisałeś w poprzednich swoich wpisach.
Chyba że czegoś nie zrozumiałem albo kłamałeś, że je masz, choć nie wiem czemu miałbyś to robić.
Jeśli jest inaczej to wyjaśnij proszę.

A więc powtarzam pytanie:
Wojtek pisze:Która wkładka Tobie lepiej brzmi?
W domyśle, z tymi igłami co już posiadasz.
Chyba że nie masz do nich żadnej igły? Jeśli tak to pardą, faktycznie jest dylemat.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Igła Digitrac 300 SE czy JICO SAS?

#8

Post autor: misienka2008 »

Wkładka JVC Z - 1 S wisi na gramofonie JVC L-A 31, który kupiłem przed chyba 30 laty w PEWEXSIE. Teraz, po kilkunastoletniej przerwie przy próbie odtwarzania widzę, że zawieszenie nie wytrzymało uplywu czasu; igła prawie szoruje " brzuszkiem " po płycie przy nacisku zalecanym przez producenta. Nie pomoglo też jego zmniejszenie. Przerwałem szybko te próby z obawy o płyty. Szkoda, bo igła była stosunkowo mało używana, ma pasmo 10 - 25 000 Hz ( sferyk ! ). Moje wspomnienia + krótki obecny odsłuch = coś w rejonie Ortofona OMB 10. Pamiętam z dawnych lat ładnie odtwarzany klawesyn, talerze czyli górę.

Ortofona OMB 10 otrzymałem wraz z kupionym gramofonem. Gra przyzwoicie, ale to nie to. Sprawdzałem szablonami ustawienie, ale wszystko jest w porządku. Być może igła jest już " zmęczona ". Nie ma co wierzyć sprzedającym.

A więc żadnych sesji odsłuchowych i miarodajnych wniosków odnośnie brzmienia. Potrzebne mi są nowe igły.

Trzecia wkładka to Shure M95. Właśnie czekam na hipereliptyka JICO do niego.

Moim celem są dwa gramofony i trzy wkładki i ciągle szukam złotego środka pomiędzy ceną a " zyskiem " dziwiękowym. Na dodatek znalazłem Shibatę do body JVC Z - 1 tańszą o 27 $ od SAS'a i już nic nie wiem.

Dziękuję i pozdrawiam
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Igła Digitrac 300 SE czy JICO SAS?

#9

Post autor: kielek »

misienka2008 pisze:Szkoda, bo igła była stosunkowo mało używana, ma pasmo 10 - 25 000 Hz ( sferyk ! ). Moje wspomnienia + krótki obecny odsłuch = coś w rejonie Ortofona OMB 10. Pamiętam z dawnych lat ładnie odtwarzany klawesyn, talerze czyli górę.
Jednak każdy ma inny słuch i postrzeganie :D Dla mnie ta wkładka z tą igłą to taka "ciepła buła" bez góry ;) ,ale ogólnie jest ok.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Igła Digitrac 300 SE czy JICO SAS?

#10

Post autor: Wojtek »

To może zanim wyłożysz ciężkie pieniądze na drogie igły... kup tanie igły od Wamata. Przynajmniej do tej JVC.
No chyba że szkoda byłoby wydać 5 dyszek na przekonanie się.

Shure też może namącić w głowie jak już dojdzie igła HE :)

O brzmieniu Digitraca to już paru forumowiczów się wypowiedziało. Z JVC gorzej, bo to nieco rzadszy dziad w naszych stronach. W związku z tym, ciężko tak ślepo radzić, przy wkładkach podobnej klasy.
misienka2008 pisze:Na dodatek znalazłem Shibatę do body JVC Z - 1 tańszą o 27 $ od SAS'a i już nic nie wiem.
U kogo?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Igła Digitrac 300 SE czy JICO SAS?

#11

Post autor: misienka2008 »

U Thakkera igla JVC Z - 1 ( Shibata ) kosztuje 119 Euro ( ok. 160 $ ). Mogę ją mieć bez dodatkowych kosztów przez znajomych. SAS JICO: 133 $ + koszty wysyłki, cło, VAT: 180 - 190 $. Koledzy, którzy sprowadzali już igły od JICO mogą mnie skorygować.

Kupno igły z Wamatu to dobry pomysł Wojtku, ale po namyśle zrezygnuję z niego. Ostatecznie wiem, że body funkcjonuje, a te parę groszy lepiej dołożyć do czegoś lepszego. I tak muszę te zakupy rozłożyć w czasie ( z zębami w ścianie :shock: :doh: )

Hipereliptyka do Shura wyglądam z utęsknieniem. To pierwsza moja wyższej klasy nowa igła.

Kielek, ja miałem tę igłę fabrycznie nową i takie wrażenia utkwiły w mojej pamięci. Swoją też miałeś nową? Bardzo mnie interesują inne wrażenia, odpowiedz, proszę.

Dziękuję serdecznie za odzew i wsparcie.

Pozdrawiam
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Igła Digitrac 300 SE czy JICO SAS?

#12

Post autor: kielek »

Niestety igła (sferyk) w tej wkładce miała bliżej nie określony przebieg,bo wziąłem ją z JVC QL-A5 ;) Tak jak pisałem grało to przyjemnie,ciepło z niezłym basem(trochę takim kluchowatym),ale góra jak dla mnie była mało szczegółowa(może to kwestia długiego obcowania z AT-120e) i dlatego gramofon wraz z wkładką oddałem synowi koledze jako zachętę do winylomanii ;)
Jeśli masz gramofon z mocowaniem na klasyczny headshell i chcesz jakiś porównań to mogę kiedyś podjechać do Ciebie z 4-5 wkladkami na koszykach celem porównań(AT-13EaV,AT-120e,Shure V15 II,Shure M 75 i ewentualnie Osawa),bo z tego co pamiętam mieszkamy w tym samym mieście,ale to kwestia do dogadania na priv.
ODPOWIEDZ