Wymiana igły i wkładki w Hollywood DJP-1011

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
chyzy
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2013, 19:42

Wymiana igły i wkładki w Hollywood DJP-1011

#1

Post autor: chyzy »

Witam

tak wiem, gramofon lipny, ale nie o to chodzi. Kupiłem po prostu po to żeby zgrać sobie kilka winyli, które nabyłem. Jednak po dłuższym czasie stwierdziłem, że potrzebuje czegoś lepszego, żeby wykorzystać potencjał posiadanych wosków. Na obecnej igle i wkładce jakość pozostawia sporo do życzenia. Nie sztuką kupić gramofon za grubą kase, sztuką jest zmodyfikować ten obecny. Jako, że jestem zielony w tej kwestii proszę Was o pomoc, co kupić niedrogiego, w miarę dobre i żeby pasowało do gramofonu itd.

Podglądowe zdjęcia:
https://www.google.pl/search?q=Hollywoo ... l&tbm=isch

Gdyby trzeba jakieś konkretne to zrobię.
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Wymiana igły i wkładki w Hollywood DJP-1011

#2

Post autor: motown »

Zdecyduj się - kupujesz nowy gramofon czy wkładkę? Czy jedno i drugie?
Nie inwestowałbym w tego plastikowego rzęcha - nie wiem czy w ogóle da się w nim wkładkę wymienić... Nawet jeśli się da - nie zagra to dobrze. Zapamiętaj, że tanie gramofony z wyjściem USB to najgorsze co może być - unikaj ich jak ognia ;]

Kup nowy gramofon. Jak określisz budżet, dopisz się do wątków zakupowych.

Działy zakupowe:
Wkładki - http://winyl.net/viewforum.php?f=48
Gramofony - http://winyl.net/viewforum.php?f=46
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
chyzy
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2013, 19:42

Re: Wymiana igły i wkładki w Hollywood DJP-1011

#3

Post autor: chyzy »

Przecież tytuł powinien rozwiać wątpliwości bo przecież mówi wszystko. Ma też złącze RCA. Ale skoro tak mówisz to chyba faktycznie nie ma co w to inwestować i kupić lepszy gramofon.
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Wymiana igły i wkładki w Hollywood DJP-1011

#4

Post autor: motown »

No racja, chyba wczoraj zmęczony byłem i może mnie ten fragment zmylił:
chyzy pisze:Nie sztuką kupić gramofon za grubą kase
;]


Jak już mówiłem, słabiuteńki to gramofon i szkoda zakładać na niego lepszą wkładkę. Kup porządny gramofon i wtedy dobierzemy wkładkę.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
chyzy
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2013, 19:42

Re: Wymiana igły i wkładki w Hollywood DJP-1011

#5

Post autor: chyzy »

Bo ja tylko kupiłem go po to by zgrać kilka vinyli. Nie jestem tam jakimś koneserem czy coś, nie musze mieć jakiejś mega wypasionej nie wiadomo jak jakości. A nie da rady kupić już gramofonu z zamontowaną wkładką i igłą na w miare dobrym poziomie?
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Wymiana igły i wkładki w Hollywood DJP-1011

#6

Post autor: Kocewicz »

chyzy pisze:Nie jestem tam jakimś koneserem czy coś, nie musze mieć jakiejś mega wypasionej nie wiadomo jak jakości.
Jak ja nie lubię takiego myślenia. Nie musisz być koneserem wina, żeby odróżnić "Leśny Dzban" czy innego jabola od czegoś, co można faktycznie nazwać winem.
chyzy pisze: A nie da rady kupić już gramofonu z zamontowaną wkładką i igłą na w miare dobrym poziomie?
Jasne, że da. Określ wymagania, budżet i podepnij się pod odpowiedni wątek zakupowy.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41591
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wymiana igły i wkładki w Hollywood DJP-1011

#7

Post autor: Wojtek »

W tym gramofonie w praktyce nie da się wymienić wkładki. Typowy gramofon supermarketowy.
Igłę można dostać, ale chyba nie o to Tobie chodzi.
chyzy pisze:Nie sztuką kupić gramofon za grubą kase
Pytanie tylko czy takie 200 złotych to już jest "gruba kasa" dla Ciebie :)
Bo za mniej więcej tyle już dałoby się znaleźć coś lepszego i bardziej uniwersalnego (ale nie nowego oczywiście).
chyzy pisze:A nie da rady kupić już gramofonu z zamontowaną wkładką i igłą na w miare dobrym poziomie?
Da radę, choć przy używanych gramofonach zawsze warto wymienić igłę na dzień dobry.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
chyzy
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2013, 19:42

Re: Wymiana igły i wkładki w Hollywood DJP-1011

#8

Post autor: chyzy »

Żeby była jasność, jakość jakaś tragiczna nie jest, że sie słuchać nie da. Poza tym, ja tylko zgrywam na kompa i więcej vinyla nie tykam ;) Budżet, hmm 200zł to mało. Miałem na myśli ok tysiąca i wyżej. Ja bym chciał coś najlepszego w dobrej cenie powiedzmy do 500 stów. Używka to jednak używka, a za nowy w miare sensownyy gramofon ile by trzeba dać?
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Re: Wymiana igły i wkładki w Hollywood DJP-1011

#9

Post autor: tollo »

chyzy pisze: Ja bym chciał coś najlepszego w dobrej cenie powiedzmy do 500 stów.
Z takim budżetem to możesz kupić na zamówienie, albo http://allegro.pl/acoustic-signature-th ... 13955.html, jeszcze Ci na wkładkę i akcesoria zostanie. ;)
chyzy pisze:Używka to jednak używka, a za nowy w miare sensownyy gramofon ile by trzeba dać?
Ponad 2000zł. Rega RP3 to chyba coś koło 2500zł. Ewentualnie jakiś Pro Ject.
chyzy pisze: Poza tym, ja tylko zgrywam na kompa i więcej vinyla nie tykam ;)
Kup używany, do 500zł znajdziesz sporo sensownych gramofonów. Zresztą jak widzę dużo nie wymagasz. ;)
chyzy
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2013, 19:42

Re: Wymiana igły i wkładki w Hollywood DJP-1011

#10

Post autor: chyzy »

Wiesz, teoretycznie moge wydać tysiaka na gramofon, ale praktycznie nie chce tyle wydać i tu jest pies pogrzebany. Wymagania mam na miarę swoich potrzeb :P
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41591
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wymiana igły i wkładki w Hollywood DJP-1011

#11

Post autor: Wojtek »

chyzy pisze:Żeby była jasność, jakość jakaś tragiczna nie jest, że sie słuchać nie da. Poza tym, ja tylko zgrywam na kompa i więcej vinyla nie tykam ;)
To czemu jeszcze nie zgrywasz, skoro tragedii nie ma?
Dla jasności jak dla mnie ta zabawa z wymianą traci sens jeśli ma to być na jeden strzał.
chyzy pisze:Budżet, hmm 200zł to mało.
Z jednej strony mało, a z drugiej strony tak jak Tobie napisałem, za tyle już dostaniesz coś lepszego niż masz.
Im więcej kasy w puli tym lepiej oczywiście :)
chyzy pisze:a za nowy w miare sensownyy gramofon ile by trzeba dać?
Ponad tysiąc za coś sensownego lub około 750 złotych za "dostatecznego Chińczyka" typu Reloop RP-2000.
Na jeden strzał to Chińczyk raczej wystarczy.
chyzy pisze:Wiesz, teoretycznie moge wydać tysiaka na gramofon, ale praktycznie nie chce tyle wydać i tu jest pies pogrzebany.
Albo chcesz zapłacić X albo Y złotych.
My nie jesteśmy Tobą więc nie wiemy co Ty tak właściwie chcesz osiągnąć i jakimi środkami.
Po takim wpisie zakładam, że jednak celujesz do 500 złotych, a nie do tysiąca.

Z drugiej strony, zgaduję że tak na prawdę sam nie masz pojęcia co można dostać za ile w tej kategorii sprzętowej.
Dlatego przychodzisz tutaj po radę.
chyzy pisze:Wymagania mam na miarę swoich potrzeb :P
Jeśli te potrzeby to "jednorazowe zgranie kilku płyt w OK jakości" to wystarczy używka do 200 złotych + lepsza wkładka (za 100 złotych) lub przynajmniej nowa igła (zależy od wkładki) i przedwzmacniacz gramofonowy (jeśli takowego nie posiadasz, około 7 dych).
Jeśli chcesz wydać więcej na sam gramofon to spoko, w tysiaku za całość i tak się zmieścisz.

Nie wiem czy będziesz chciał to wszystko sprzedać po tym jak zrobisz swoje. Jeśli tak to miej świadomość, że na dobrze kupionej używce raczej nie stracisz, a przy opylaniu nowego gramofonu co najmniej te 10-20% tracisz w suchym.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
chyzy
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2013, 19:42

Wymiana igły i wkładki w Hollywood DJP-1011

#12

Post autor: chyzy »

Już dawno pozgrywałem :p Jedne brzmią dobrze, inne troche gorzej jak np Trzeci Wymiar.. Tak jak piszesz, nie znam sie w temacie gramofonów, igieł, wkładek. Przemyśle jeszcze na spokojnie wszystko i sie dopisze w odpowiednim wątku. Ale skoro tak to tego obecnego nie będę "modernizował". Żałuje, że wcześniej nie pytałem o radę zanim kupiłem ten obecny, ale wtedy inaczej myślałem :P
ODPOWIEDZ