MF-104 jak to z nią w końcu jest

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
KtosBezNicku
Posty: 14
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:45

MF-104 jak to z nią w końcu jest

#1

Post autor: KtosBezNicku »

Hej,
Posiadam gramofon Bernard G-603. Wizualnie mi się bardzo podoba ale potrzebuje dokupić do niego igłę(w takim stanie go uchroniłem przed wyrzuceniem-bez paska i igły).
I tu mam pytanie odnośnie wkładek MF-104. Z jednej strony duża część osób twierdzi że są do niczego,rysują płyty,fatalnie brzmią,trzeszczą... ale pojawiają się również argumenty że takie były dedykowane do tych gramofonów więc są do nich dopasowane siłą nacisku czy tonacją i że lepiej przy nich zostać bo dopiero zmieniając na cięższe czy niestandardowe możemy poniszczyć płyty i gramofon będzie fatalnie brzmieć. I tu pytanie-jaka jest wasza opinia o tych wkładkach? Warto przy nich zostać czy lepiej zmienić na coś innego? Pytam bo w niewiele wyższej cenie można znależć pasujące wkładki ORTOFON OMB5 czy AT95E.
I drugie pytanie-to czy to jest 100,102 czy 104 zależy od wkładki a nie igły? Więc jak mogę sprawdzić jaką wkładkę mam aktualnie zainstalowaną? Bo podobnież MF-104 dawała najlepsze basy?
Pozdrawiam
KtosBezNicku
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

MF-104 jak to z nią w końcu jest

#2

Post autor: Kocewicz »

KtosBezNicku pisze: go uchroniłem przed wyrzuceniem
To nie żubr, żeby go trzymać pod ochroną
KtosBezNicku pisze:duża część osób twierdzi że [...] rysują płyty, [...]trzeszczą
Takie zjawiska nie mają prawa zachodzić z winy wkładki. Wychodzi na to, że duża część osób to techniczni ignoranci :)
KtosBezNicku pisze: pojawiają się również argumenty że takie były dedykowane do tych gramofonów
Fabryczny montaż nie równa się z dedykacją. Tam pasuje wszystko, praktycznie wszystko.
KtosBezNicku pisze:zmieniając na cięższe czy niestandardowe możemy poniszczyć płyty i gramofon będzie fatalnie brzmieć.
Znowu bzdury i kocopoły.
KtosBezNicku pisze: Warto przy nich zostać czy lepiej zmienić na coś innego?
Trochę licho, bo dostępne są tylko tanie zamienniki igieł, które wcale nie są takie tanie, w stosunku do wartości wkładki.
Przestrzeganie przed wyrzuceniem Mf-ek to pewnie jakaś dziwna ideologia unitrofanów :)
KtosBezNicku pisze:Więc jak mogę sprawdzić jaką wkładkę mam aktualnie zainstalowaną?
Tak naprawdę, to chyba nijak.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

MF-104 jak to z nią w końcu jest

#3

Post autor: vinylpiotrek »

KtosBezNicku pisze:Bo podobnież MF-104
Ogólnie była / jest najgorsza z całej tej serii.
Obrazek
KtosBezNicku
Posty: 14
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:45

MF-104 jak to z nią w końcu jest

#4

Post autor: KtosBezNicku »

naprawdę spotkałĸem się dużą ilością opinii że te wkładki rysują a nawet mocno ekstremalnymi że tu cytat"są najlepszym sposobem na pozbycie się nagrania z płyty". W takim razie zostać na razie na tych wkładkach czy przejść na np. jeszcze tańsze AT91(tyle że z tych mi została wkładka i tylko igłę bym musiał dokupić)-czy te drugie dały by mi odczuwalną poprawę dźwięku?
Co do pasków do Bernardów jest posucha ale widzę że głównie te 2 są na allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=3578768385 http://allegro.pl/pasek-plaski-do-gramo ... 93181.html czy ktoś używał i może podpowiedzieć czy jakiś z nich jest lepszej jakości?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41581
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

MF-104 jak to z nią w końcu jest

#5

Post autor: Wojtek »

KtosBezNicku pisze:to czy to jest 100,102 czy 104 zależy od wkładki a nie igły?
Z tego co pamiętam to chyba tylko od igły.
KtosBezNicku pisze:naprawdę spotkałĸem się dużą ilością opinii że te wkładki rysują a nawet mocno ekstremalnymi że tu cytat"są najlepszym sposobem na pozbycie się nagrania z płyty".
Lepiej nie wchodź na strony gdzie wiszą takie opinie eksperckie :) Można mieć o wiele gorszy rylec od "naszych" MFek.
KtosBezNicku pisze:W takim razie zostać na razie na tych wkładkach czy przejść na np. jeszcze tańsze AT91(tyle że z tych mi została wkładka i tylko igłę bym musiał dokupić)-czy te drugie dały by mi odczuwalną poprawę dźwięku?
Jak chcesz mieć faktycznie lepiej to kup wspomniane przez Ciebie wcześniej AT-95E albo Ortofon OM 5. Tylko nie pytaj zaraz "to która z nich?", poczytaj forum :)
KtosBezNicku pisze:czy ktoś używał i może podpowiedzieć czy jakiś z nich jest lepszej jakości?
Trochę naciągasz temat. Ten tańszy pasek pewnie będzie tak samo dobry jak ten droższy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

MF-104 jak to z nią w końcu jest

#6

Post autor: vinylpiotrek »

Wojtek pisze:Z tego co pamiętam to chyba tylko od igły
No, nie, ale na oko te wkładki trudno odróżnić, niestety, poza tym, że Mf-102 bywają czerwone.
KtosBezNicku pisze:jeszcze tańsze AT91
Jakośc porównywalna do Mf-104
Wojtek pisze:AT-95E albo Ortofon OM 5
Albo Shure M44G.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41581
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

MF-104 jak to z nią w końcu jest

#7

Post autor: Wojtek »

vinylpiotrek pisze:No, nie, ale na oko te wkładki trudno odróżnić
To czym się różnią wewnętrznie? Igły pasują chyba do każdej parzystej?
Coś mi się kojarzy, że już kiedyś o tym było :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
targul
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2013, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: MF-104 jak to z nią w końcu jest

#8

Post autor: targul »

Podłącze się do pytania, znalazłem na "popularnym serwisie aukcyjnym" same igły do wkładek MF sprzedawca WAMAT kosztuje to to ok 40 PLN z przesyłką, warto w to wchodzić czy dołożyć do całej wkładki AT91 ?
Jarvis drop my needle.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41581
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

MF-104 jak to z nią w końcu jest

#9

Post autor: Wojtek »

Warto dołożyć do AT-95E lub Ortofona OM 5E, zamiast bawić się z MFkami i AT-91. No chyba że budżet mamy mocno ściśnięty.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
targul
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2013, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: MF-104 jak to z nią w końcu jest

#10

Post autor: targul »

Budżet może nie jest tak mocno ograniczony ale pytanie ile gramofon jeszcze pogra, szkoda gdyby wkładka wylądowała za pół roku w szafce.
Jarvis drop my needle.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41581
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

MF-104 jak to z nią w końcu jest

#11

Post autor: Wojtek »

A to już od Ciebie zależy czy będziesz z tego korzystał czy nie :) Sprzęt zawsze można też sprzedać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ