Skaczące nowe igly w SHURE WHLB

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cue
Posty: 8
Rejestracja: 09 wrz 2013, 17:15

Skaczące nowe igly w SHURE WHLB

#1

Post autor: cue »

Witam.

Mam pewien problem i z powodu iż moja wiedza i doświadczenie z gramofonami sięga 1tygodnia proszę o waszą pomoc

W jednym z gramofonów igła straszliwie mi skakała w momencie łapania bitów. Podmieniłem jedno z drugą i oczywiście rolę się odwróciły. Tam gdzie nie skakała zaczęła skakać a tam gdzie skakała przestała. Stwierdziłem, że coś jest z igłą w sumie palcem przeciągając po niej nie haczyła za mocno w porównaniu z tą OK. Zamówiłem od razu 2 igły dziś dotarły no i jest problem. Jedna z igieł podczas odtwarzania ześlizguje się do wewnątrz. Ponownie wyważyłem ramię w obu i ustawiłem jak należy. Anty-skating ustawiany od zera do maksimum nie pomaga. na chwilę też dociążyłem do 4.0 i dalej to samo.

W drugiej skacze mi utwór przy łapaniu bita.
O co chodzi i jak przeciwdziałać? igły są nowe bezpośrednio od dystrybutora. Może chodzi tu o wysunięcie ich ?
Obrazek

Systemy zamontowane są w RP-6000 mk6. Liczę na wskazówki które doprowadza do rozwiązania.

Pzdr.
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Skaczące nowe igly w SHURE WHLB

#2

Post autor: Kocewicz »

Nie znam się dokładnie na branży didżejskiej, ale może po prostu masz płyty zjechane? :)
Are you Shure?
Awatar użytkownika
cue
Posty: 8
Rejestracja: 09 wrz 2013, 17:15

Skaczące nowe igly w SHURE WHLB

#3

Post autor: cue »

Płyty praktycznie nówki. Tak jak mówiłem jedna ta igła bez problemowo trzyma się ścieżki nawet na dość mocno startej płycie.
Czyżby feralne igły?
Zabawy w wysuwanie igieł nie dają rezultatu. chociaż jedna z tych nowych po włożeniu igły do systemu nie do końca (0,5mm przerwy) normalnie działa
przy drugiej to niestety nie zadziałało nawet z większa przerwą
Awatar użytkownika
slide
Posty: 51
Rejestracja: 12 sie 2012, 15:58

Skaczące nowe igly w SHURE WHLB

#4

Post autor: slide »

A ramię gramofonu nie ma luzu? Jeśli nie uszkodziłeś igły przeciągając palcem to jednak obstawiam nadal źle wyważone ramie.
Awatar użytkownika
cue
Posty: 8
Rejestracja: 09 wrz 2013, 17:15

Skaczące nowe igly w SHURE WHLB

#5

Post autor: cue »

bez przesady z przeciąganiem igły palcem nie cisnąłem a z wyczuciem i obie. Nowych nie dotykałem no bo po co skoro są nowe.
Ramię jest wyważone idealnie. lewituję nie ucieka ani w prawo ani w lewą. Wieżyczka z igłą jest prostopadła do reszty Zaznaczę, że inna igła działa na obu bezproblemowo
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41584
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Skaczące nowe igly w SHURE WHLB

#6

Post autor: Wojtek »

cue pisze:w sumie palcem przeciągając po niej nie haczyła za mocno w porównaniu z tą OK.
O zgrozo...
cue pisze:Zabawy w wysuwanie igieł nie dają rezultatu. chociaż jedna z tych nowych po włożeniu igły do systemu nie do końca (0,5mm przerwy) normalnie działa
przy drugiej to niestety nie zadziałało nawet z większa przerwą
Sory, ale takie kombinacje nie mają sensu. Igła musi siedzieć pewnie w body wkładki.
cue pisze:bez przesady z przeciąganiem igły palcem nie cisnąłem a z wyczuciem i obie.
Dosadnie powiem, że "bez przesady" to przeciąganie igły palcem można przyrównać do swego rodzaju głupoty (bez urazy), tak więc nie ma co tu bagatelizować. Małym dzieciakom co nie wiedzą "co to jest" można oczywiście wybaczyć ignorancję.
Zupełnie nie wiem co chciałeś w ten sposób "zbadać".
A zresztą, to Twój sprzęt, Twoje płyty i Twoje pieniądze ;)


Jeśli obydwie igły działają dobrze z "dobrą" wkładką, a ta "dobra" wkładka działa dobrze na obydwu gramofonach... to co nam zostaje? Jedna z wkładek ma jakąś lipę w mocowaniu :)
A jeśli tylko jedna z igieł jest dobra (bo w tej lepszej wkładce też się źle sprawuje) to może to oczywiście być pechowa kwestia igieł.

Nie wiem czy przekładałeś igły między systemami, żeby być pewnym wszystkich kombinacji, ale myślę że warto spróbować i tak drogą prób i błędów dojść do logicznego wniosku.

Bez organo-leptycznego sprawdzania "czy igła haczy" :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
cue
Posty: 8
Rejestracja: 09 wrz 2013, 17:15

Skaczące nowe igly w SHURE WHLB

#7

Post autor: cue »

Co do tego przeciągania po igłą po skórze palca to taką radę otrzymałem na zagranicznym forum podobnej tematyki. Dzięki za uwagę nawiasem jak mam zweryfikować na przyszłość stan igły ? nie chcę niszczyć sobie płyt


Takie kombinacje jak pisałem wykonałem

Wnioski są takie, że Igła która działa działa na obu wkładkach a ta felerna nie działa na żadnej. Wchodzi dziwnie z oporem a i ciężką ją wyjąć jakby była za mocno albo za słabo zgięta. Czyli jednie reklamować igłę?

co do tej 2 co działała z przerwą 0,5mm pograłem troszkę na niej i teraz dosunąłem i działa jak trzeba tak samo na drugiej tak jakby ukształtowała się
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Skaczące nowe igly w SHURE WHLB

#8

Post autor: eenneell »

cue pisze:Wnioski są takie, że Igła która działa działa na obu wkładkach a ta felerna nie działa na żadnej. Wchodzi dziwnie z oporem a i ciężką ją wyjąć jakby była za mocno albo za słabo zgięta. Czyli jednie reklamować igłę?
Reklamować :!:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41584
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Skaczące nowe igly w SHURE WHLB

#9

Post autor: Wojtek »

cue pisze:Co do tego przeciągania po igłą po skórze palca to taką radę otrzymałem na zagranicznym forum podobnej tematyki.
To chyba tylko DeJoty takie rzeczy wymyślają ;)
cue pisze:co do tej 2 co działała z przerwą 0,5mm pograłem troszkę na niej i teraz dosunąłem i działa jak trzeba tak samo na drugiej tak jakby ukształtowała się
Szczerze mówiąc to nie wiem czy teraz piszesz o tej felernej igle czy o tej bezproblemowej :)

Tą lipną reklamuj skoro lipnie wykonana.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ