Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#1

Post autor: motown »

W końcu się doczekałem...

Teraz już oficjalnie mogę założyć ansambl miłośników tej igły ;]


Skok jakościowy w porównaniu do oryginalnej N97xE niemały, w każdym razie czuć różnicę. W porównaniu do AT440MLa - na moje ucho jest lepiej. Góra jest czysta i wyraźna, ale nie tak "nachalna" jak w AT. Za to dół i środek jest zdecydowanie lepszy, absolutnie deklasuje AT. Ta igła gra ciepło i detalicznie, dźwięk jest soczysty, bardzo przyjemny. W AT440MLa przeszkadzało mi czasem, że właśnie ta góra się tak "wybija", a tutaj jest doskonała harmonia, całe pasmo fantastycznie brzmi.
Takiego dźwięku właśnie szukałem, takiego idealnego połączenia AT440MLa z M97xE. Nie szukam już dalej, tylko słucham muzyki ;]


Teraz te mniej przyjemne rzeczy: ta (niebywała) rozkosz dla ucha kosztuje $183,67 ($167 + $16,67 przesyłka) + 134 zł VATu (no i jakieś niecałe 9 zł innych opłat celnych). Na igłę czekałem miesiąc - tyle mają zamówień, że nie nadążają z produkcją. No i dzielni funkcjonariusze celni potrzebowali prawie dwóch tygodni żeby zająć się moją przesyłką. Pewnie trwałoby to dłużej, ale po trzech mailach i czterech telefonach jakoś się udało. Summa summarum - jednak warto było i zamówiłbym tę igłę jeszcze raz.
Załączniki
jico-01.jpg
jico-02.jpg
jico-03.jpg
jico-04.jpg
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#2

Post autor: Wojtek »

Cztery zdjęcia pudełeczka z igłą? Cyrk :)

A reszta jest taka jaką się spodziewałem (no może oprócz akcji z celnikami :P).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#3

Post autor: motown »

Wojtek pisze:Cztery zdjęcia pudełeczka z igłą? Cyrk :)

A reszta jest taka jaką się spodziewałem (no może oprócz akcji z celnikami :P).
Ładne, co? Mam też takie bez pudełeczka ;]

Cła nie płaciłem, podobno jest od kwoty 630 zł. Chociaż wolałbym cło niż VAT. Cło to przy tym symboliczna kwota by była ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#4

Post autor: Pilot »

No śliczne te puzdereczka są, śliczne. A jakie ładne napisy mają. Co do AT440 zgodzę się, potrafi dać górą po uszach. Przyznam się że w Luxmanie drażniła mnie ona. W Fontesie, na długim ramieniu to już jest inna bajka, środek i dół jest wyraźniejszy i nie kłuje w uszy. Już widzę jak Twój nowy nabytek by u mnie brzmiał :dance: Nie, nie. Nie zmieniam na razie. 8-)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#5

Post autor: Pawelec »

Też mi się podobają. Zwłaszcza to co piszesz motown na temat odczuć odsłuchowych. Bardzo pasuje do moich oczekiwań, a w niedalekiej przyszłości zamierzam uzbroić mój gramofon. Rozumiem, że oryginał to: http://www.audioforte.com.pl/node/805?p ... at_sub=820 , a ta subtelna różnica to zasługa Jilco. Na jakim ramieniu zawiesiłeś wkładkę? I czy to jest M 97XE? (może głupio pytam o body, ale nie miałem jeszcze do czynienia z SHUREm)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#6

Post autor: Wojtek »

Pawelec pisze:I czy to jest M 97XE? (może głupio pytam o body, ale nie miałem jeszcze do czynienia z SHUREm)
Z tego co pamiętam to raczej tak. motown nie jest jednym z tych u którego można by podejrzewać zakup jakiegoś starszego, używanego body ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#7

Post autor: motown »

Tak, oryginalna igła do wkładki M97xE to eliptyczna N97xE 'Made in Mexico'. Zamiennik od JICO ma najlepszy szlif na Ziemi co się zwie S.A.S. i jest 'Made in Japan' - i jak się okazuje, to robi ogromną różnicę. Ogromną, nie subtelną.
I ten zamiennik normalnie montuje się w body M97xE - pasuje idealnie ;]

Wisi to na ramieniu Stantona ST.150 - bynajmniej nie jest to sprzęt audiofilski, ale gra świetnie. Prawdopodobnie u Pilota czy Wojtka zagrałoby to jeszcze lepiej, ale muszę się zadowolić tym sprzętem co mam. W sumie nie mogę narzekać - silnik cicho i równo pracuje, ramię luzów nie ma, nic nie buczy, nie trzeszczy, wszystko działa chyba jak należy ;]


Jeśli ktoś ma wątpliwości - ta igła jest warta każdych pieniędzy. Z każdą kolejną przesłuchaną płytą mam dowód, że naprawdę warto. Tak prawdziwy i kojący dźwięk to jest coś, czego od zawsze szukałem. Cholera, jak sobie pomyślę, że to może zagrać jeszcze lepiej w jakimś dobrym systemie, to aż mnie ciarki przechodzą...


Gdyby ktoś się decydował, to są też wersje w innych kolorach - np. http://stylus.export-japan.com/product_ ... ts_id=1557 :D
Następna igła jaką kupię od JICO to będzie właśnie Akazonae albo Yatagarasu ;]
Załączniki
M97xE + N97xE SAS
M97xE + N97xE SAS
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#8

Post autor: Sindsoron »

motown pisze:Zamiennik od JICO ma najlepszy szlif na Ziemi co się zwie S.A.S.
Najlepszy szlif to to nie jest, jest jedynie w teori odrobinę bardziej zaawansowany od shibaty, a jest kilka szlifów lepszych od shibaty, sporą różnicę robi też to ile dany "grot" waży
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#9

Post autor: Wojtek »

motown czasem ma skłonności do przesady, tak więc można mu wybaczyć ;)
Tylko proszę motown, uprzedzając pytanie, nie zaczynajmy tutaj tyrady pt. "to co w takim razie jest de best?"

Z tego co pamiętam to najlepsze co Shure zrobił w tym kontekście to szlif MR (MicroRidge).
SAS jest mu bliski, tak więc do tej akurat wkładki ciężko o lepszą opcję za "normalne" pieniądze.

Umówmy się też, że oryginalna igła xE nie ma bardzo zaawansowanego szlifu, tak więc przesiadka na SASa daje tu przeskok tak jakby o dwie klasy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#10

Post autor: motown »

Oczywiście dobrze prawicie, to było takie delikatne uproszczenie, skrót myślowy ;]
To jest najlepszy szlif do tej wkładki, w tym przedziale cenowym. Albo najlepsza alternatywa jeśli chodzi w ogóle o wkładki MM w przedziale 0-1500 zł. Myślę, że spokojnie można porównać M97xE + SAS nawet z droższymi wkładkami MC - i Shure wcale nie wypadnie w tym porównaniu gorzej.

aa, btw:
Wojtek pisze:szlif MR (MicroRidge)
czy przypadkiem SAS to nie jest odmiana szlifu Micro Ridge?

I z tego co czytałem, to SAS jest obecnie najbardziej zaawansowanym szlifem. Czy może źle czytałem?
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9646
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#11

Post autor: Cracker »

motown pisze:Następna igła jaką kupię od JICO to będzie właśnie Akazonae albo Yatagarasu
Sam sobie pomaluj zaoszczędzisz troche kasy bo różnią się one tylko kolorem


Wojtek pisze:Z tego co pamiętam to najlepsze co Shure zrobił w tym kontekście to szlif MR (MicroRidge).
SAS jest mu bliski, tak więc do tej akurat wkładki ciężko o lepszą opcję za "normalne" pieniądze
Akutat Jico na swojej stronie pisze że SAS jest lepszym szlifem niż MicroRidge.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#12

Post autor: Winters »

Cracker pisze:Akutat Jico na swojej stronie pisze że SAS jest lepszym szlifem niż MicroRidge.
Zdziwiłbym się jakby napisali, że gorszym ;)
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#13

Post autor: Pawelec »

Obejrzałejrzałem stronę JICO i mam problem. Jest duży wybór igiełek, trochę mniejszy (szlify) od SAS-a, jeszcze mniejszy shibaty. Tak naprawdę zastanawiam się czy znajdę coś lepszego od oryginalnej igły AT Signet TKN22 do mojej archaicznej wkładki AT Signet TK3E. Jeżeli nie to powiedzcie w którym kierunku iść by uzyskać znacznie lepszy efekt biorąc pod uwagę to, że będzie współpracować z ciężkim ramieniem Luxmana? :doh:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9646
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#14

Post autor: Cracker »

Winters pisze:
Cracker pisze:Akutat Jico na swojej stronie pisze że SAS jest lepszym szlifem niż MicroRidge.
Zdziwiłbym się jakby napisali, że gorszym ;)
Tu nie chodzi o reklamę swojego produktu, oni robią oba szlify, Micro Ridge i SAS.
Ich zdaniem SAS jest lepszym szlifem , bardziej dopasowanym do rowka a tym samym odtwarzyjącym więcej detail.
To miałem na myśli.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Z lasa do SASa - czyli N97xE S.A.S. od JICO

#15

Post autor: eenneell »

No to 1000h - 4h =996h
tyle czasu zostało :)
A tak na serio, ciekawe jak czas na nią wpłynie?
ODPOWIEDZ