Wkładka z igłą do Duala 1254

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
Robcio69
Posty: 29
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładka z igłą do Duala 1254

#16

Post autor: Robcio69 »

No to mamy jakąś klarowność sytuacji.Co do majsterkowania to nie straszny mi śrubokręt czy lutownica.Tylko czy będzie chęć,bo w podtekstach znalazłem sporą dozę lekceważenia tego typu ramion i modeli Duala.Więc puki co niech gra co gra,a ja wyciągnę w sobotę G-8010(właściwie to DP 5100) i porównam brzmienie.Uzbiera się troszkę kaski i najwyżej kupi się coś innego/lepszego.Tym razem po konsultacji na forum,bo te Duale kupiłem okazyjnie.Pozwolę sobie poinformować o efektach prób.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Wkładka z igłą do Duala 1254

#17

Post autor: eenneell »

Robcio69 pisze:No to mamy jakąś klarowność sytuacji.Co do majsterkowania to nie straszny mi śrubokręt czy lutownica.Tylko czy będzie chęć,bo w podtekstach znalazłem sporą dozę lekceważenia tego typu ramion i modeli Duala.
Wnioski wyciągnąłeś prawie słuszne : to nie jest kwestia "lekceważenia tego typu ramion i modeli Duala" tylko tak samo się "urobisz" przy niższych, czy wyższych gramofonach spod znaku "Dual", więc warto "okazyjnie kupić" Duala z wyższej półki i potem się z nim "bawić" ;)
Jeżeli będziesz "szedł" w stronę Duali to na razie zostaw sobie te które masz; będą doskonałymi dawcami części :!:
Bo trza wiedzieć,że mechanika w Dualach jest od 40 lat taka sama...zmiany polegały głównie na zamianie metalowych części na plastiki ;)
Awatar użytkownika
Robcio69
Posty: 29
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładka z igłą do Duala 1254

#18

Post autor: Robcio69 »

Tak więc do soboty nie wytrzymałem i już dzisiaj zainstalowałem,DP-5100 z wkładką AT 95.Jest tak ,wkładka z igłą Duala DN-242 w porównaniu z AT 95 idzie zdecydowanie niżej.Troszkę ucina górę,ale dół jest fajny,ciepły.Za to jest czulsza na ryski i rysy.AT ma wyraźną ,piękną górę,ale kosztem dołu pasma,który jest lekko płaski,co nie znaczy że go nie ma.Porównywałem na tej samej płycie(ELO-Discovery). Puki co wybrałem AT,z możliwością wymiany na... no właśnie?Czy Ortofon OM 5 podbije dół zachowując przyzwoitą górę?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Wkładka z igłą do Duala 1254

#19

Post autor: eenneell »

Wg mojego ucha Ortofony mają "za ostrą górę", ale idzie się przyzwyczaić ;) I w zależności od szlifu z płyty (używanej) wydobywają co trzeba; czyli niekiedy na "S" jest lepiej , a czasem na "E"...

Moje maksimum to 10, do 20 nie doszedłem :(
Awatar użytkownika
Robcio69
Posty: 29
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładka z igłą do Duala 1254

#20

Post autor: Robcio69 »

Spotkałem się tutaj, na forum z opinią że Ortofony grają niżej niż AT...
ODPOWIEDZ