Wkładka AT95E

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robcio69
Posty: 29
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładka AT95E

#16

Post autor: Robcio69 »

Na "Tonsilach 60W" nie licz na głębię :P
No niby tak,pamiętam jak grały.Ale teraz mają wymienione głośniki,są uszczelnione i wygłuszone.
Wojtek pisze:Robcio, zamiast myśleć nad wkładkami lepiej pomyśl nad resztą swojego systemu.
Trochę mi przykro Wojtek, że uważasz mój sprzęt za tak słabej jakości,choć myślę że bije nie jedną współczesną produkcję no głowę.Może niepotrzebnie się wychylałem z tymi swoimi "ocenami",jeśli tak to przepraszam.Chciałem tylko przy okazji uzyskać garść info o Ortofonie :cry:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka AT95E

#17

Post autor: Wojtek »

Robcio69 pisze:Trochę mi przykro Wojtek
Bez przesady, nie chciałem zranić Twoich uczuć ;)
Robcio69 pisze:że uważasz mój sprzęt za tak słabej jakości,choć myślę że bije nie jedną współczesną produkcję no głowę
Nie ma tragedii, ale moim zdaniem lepiej wydasz 200-400 złotych wymieniając jeden z pozostałych elementów niż nową wkładkę.
Z tymi porównaniami to też zależy na co patrzymy.

Masz jakieś słuchawki? Na nich też brakuje Tobie tego co opisujesz?

Po prostu nie sądzę by na tym etapie warto było próbować łatać ubytki Ortofonem czy jakąś inną wkładką.
Spróbować można, oczywiście.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robcio69
Posty: 29
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Wkładka AT95E

#18

Post autor: Robcio69 »

Uczucia uczuciami,zrobiło mi się po prostu głupio.Ten sam wzmacholek śmiga aż miło ze stojącym obok Revoxem A77 + słuchawki (Pioneer SE-M 290)w tej kombinacji jest tak jak trzeba.Opisywana wcześniej przeze mnie igła do Duala DM242 miała ten dół ,ale znowu sporo zabierała góry w porównaniu z AT 95.Czasem myślę że może się czepiam,szukając złotego środka... :think:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka AT95E

#19

Post autor: Wojtek »

Jeśli jesteś pewien swego i szukasz "brzmienia AT" z większą ilością dołu to skocz raczej na AT-120E.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Wkładka AT95E

#20

Post autor: Winters »

Wzmacholek wzmacholkiem, ale te Tonsile to dolina tego zestawu!
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Wkładka AT95E

#21

Post autor: Mr. Moonlight »

Robcio69 pisze: Trochę mi przykro Wojtek, że uważasz mój sprzęt za tak słabej jakości
Głowa do góry Robert, nie trzeba się wstydzić swojego sprzętu. Ja też mam Tonsile, do tego wzmak Diory + korektor tej samej firmy w którym ustawiłem tylko wyższe basy. Na lepszy sprzęt po prostu mnie nie stać.
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Wkładka AT95E

#22

Post autor: vinylpiotrek »

Mr. Moonlight pisze:Na lepszy sprzęt po prostu mnie nie stać.
Bzdura, polski sprzęt nie jest jakoś tańszy dlatego, że polskie raczej :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Wkładka AT95E

#23

Post autor: Mr. Moonlight »

vinylpiotrek pisze: Bzdura, polski sprzęt nie jest jakoś tańszy dlatego, że polskie raczej :P
Siła argumentu, nie ma co :lol:
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wkładka AT95E

#24

Post autor: krolix »

Moim zdaniem zamiast zmieniać wkładkę powinieneś pomyśleć nad lepszym gramofonem (z lepszą wkładką ;) ).
Co do kolumn - mam takie robione 20 lat temu DIY na wzór altusów, 10 lat temu wymieniłem tylko głośniki wysoko- i średniotonowe na nowe, też produkcji Tonsilu. Gra to tak, że będąc na koncercie w studiu Radia Gdańsk kumpel stwierdził, że muzyka brzmiała dokładnie tak, jak na moim sprzęcie. Zatem skoro kolumny masz ulepszane to wcale nie muszą być one tym ogniwem, które w pierwszym rzędzie wymaga wymiany.
Darek200364
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2013, 16:37

Re: Wymiana igły

#25

Post autor: Darek200364 »

Witam. Zdecydowałem się na zakup wkładki AT95E, i tu mam pytanie. Spotkałem się z oznaczeniami AT95E MLA, lub AT95E BL. Czy któryś z kolegów wie co oznaczają te symbole typu MLA, BL, o co tu chodzi, co wybrać, zupełnie nie rozumiem czym różnią się te wkładki, bo chyba czymś muszą się różnić, skoro mają tak różne oznaczenia. W Googlach nic na ten temat nie znalazłem. Jeśli ktokolwiek coś wie w tym temacie bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.
Darek.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wymiana igły

#26

Post autor: kielek »

A możesz wskazać jakiś link,gdzie spotkałeś się z oznaczeniem AT95E MLA ?
Darek200364
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2013, 16:37

Re: Wymiana igły

#27

Post autor: Darek200364 »

Przepraszam, MLA odnosi się do wkładki AT440. Co w takim razie oznacza AT95E BL?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka AT95E

#28

Post autor: Wojtek »

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek200364
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2013, 16:37

Re: Wymiana igły

#29

Post autor: Darek200364 »

Witam.
Chciałem Szanownym Kolegom podać informację.
Wczoraj zakupiłem wkładkę gramofonową AT95EBL.
Jeśliktóryś z kolegów jest zainteresowany nabyciem takiej wkładki, i teraz rzecz najważniejsza, wkładki oryginału, a nie podróbki, bo takie też się znajdują na Allegro i nie tylko, to podaję link do sklepu o nazwie Audiopunkt
http://allegro.pl/show_item.php?item=3524192810
http://allegro.pl/sklep/2064064_audiopunkt
Wysyłka towaru jest darmowa.


Sklep ten zaopatruje się w te wkładki Audio Technica bezpośrednio od oficjalnego dystrybutora na Polskę a mianowicie firmę Konsbud Audio. Link poniżej.
http://www.konsbud-audio.pl/index.php?p ... id=269,285
Życzę udanych zakupów i pozdrawiam serdecznie dziękując za wszelką udzieloną mi pomoc.
Darek.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka AT95E

#30

Post autor: Wojtek »

Darek200364 pisze:i teraz rzecz najważniejsza, wkładki oryginału, a nie podróbki, bo takie też się znajdują na Allegro i nie tylko
Co Ty za bzdury opowiadasz?
Darek200364 pisze:Sklep ten zaopatruje się w te wkładki Audio Technica bezpośrednio od oficjalnego dystrybutora na Polskę a mianowicie firmę Konsbud Audio.
I właśnie dlatego ma drożej od konkurencji, bo Wamat ściąga swoje AT-95E (i wszystkie inne towary w swojej ofercie) hurtowo od jednego z niemieckich dystrybutorów zamiast od Konsbudu.

Nie ma czegoś takiego jak "podróbka wkładki" (w dodatku podróbka z logiem oryginalnego producenta?) i nie wiem czy sam to sobie wymyśliłeś czy ktoś Ci głupoty nagadał. Jeśli to Audiopunkt tak tłumaczy niższe ceny konkurencji to to bardzo źle świadczy o tej firmie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ