Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
AirCo36
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2013, 18:28

Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#1

Post autor: AirCo36 »

Na wstępie chciałbym wszystkich powitać, bo jestem nowym użytkownikiem.
Posiadam gramofon Lenco3867, który wg opisu producenta posiada wkładkę MMC. Zdjęcie tej wkładki wklejam poniżej. A moje pytanie jest takie czy da ją się wymienić na coś lepszego (bardziej soczyste basy) ?? Jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie to dodam, że gramofon gra na wzmacniaczu technics SU-V620

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41581
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lenco - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#2

Post autor: Wojtek »

Niestety nie. Jak chcesz mieć lepiej to zmień gramofon :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
AirCo36
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2013, 18:28

Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#3

Post autor: AirCo36 »

Czyli nic się nie da w tej kwestii zrobić?? :( kurde, szkoda, bo gramofon sam w sobie jest bardzo fajny... tylko w dźwięku brakuje mu trochę tej przysłowiowej kropki nad i :(
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#4

Post autor: Pilot »

Może usuń kurz, nie wiem jak wyglądają płyty, bo jak tak samo jak gramofon to wrrrrrr. Może igła jest już zjechana. Igłę możesz zawsze wymienić. Ale z tego co pisze Wojtek to tylko igłę.
AirCo36
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2013, 18:28

Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#5

Post autor: AirCo36 »

Igłe to da się wymienić, bo widziałem na alle do tego modelu... no ale igła to tylko igła...
Skoro tak zdeprecjonowaliście moje Lenco, to jaki gramofon w budżecie do 400-450zł byście mi polecili?? Do słuchania płyt w stylu Claptona, J. Joplin, ale żeby eksponował basy bardziej niż te moje cudo.....
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41581
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#6

Post autor: Wojtek »

AirCo36 pisze:Skoro tak zdeprecjonowaliście moje Lenco, to jaki gramofon w budżecie do 400-450zł byście mi polecili?? Do słuchania płyt w stylu Claptona, J. Joplin, ale żeby eksponował basy bardziej niż te moje cudo.....
Nie ten temat, nie ten dział.
Patrzy/pytaj tutaj: http://www.winyl.net/viewforum.php?f=46
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
AirCo36
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2013, 18:28

Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#7

Post autor: AirCo36 »

A czy możnaby było w takim razie wymi9enić całe ramię i tym sposobem mieć nową wkładkę?
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#8

Post autor: vinylpiotrek »

Teoretycznie wszystko się da, ale nie ma to najmniejszego sensu, chyba ze masz takie ramię w szufladzie, to się pobaw.
Obrazek
AirCo36
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2013, 18:28

Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#9

Post autor: AirCo36 »

Nie mam. Chciałbym kupić nowe dobre ramie w którym wkładki będą wymienialne. Gramiaka nie chce się pozbywać, bo pukałem niezłą laskę na domówce jak mi grał i stąd mój sentyment do niego. Czy byłby ktoś z Was uprzejmy wskazać mi jakie ramie powinienem do niego dokupić żeby wszystko prawidłowo zadziałało?? ;)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#10

Post autor: Winters »

AirCo36 pisze:Nie mam. Chciałbym kupić nowe dobre ramie w którym wkładki będą wymienialne. Gramiaka nie chce się pozbywać, bo pukałem niezłą laskę na domówce jak mi grał i stąd mój sentyment do niego. Czy byłby ktoś z Was uprzejmy wskazać mi jakie ramie powinienem do niego dokupić żeby wszystko prawidłowo zadziałało?? ;)
Gratulacje - post roku :D No, przynajmniej pierwszej połowy.

Myślę, żę coś z SME albo Dynavectora będzie w sam raz!

Obrazek

Na poważnie -> nie to naprawdę nie ma najmniejszego sensu. Zero. Nada. Zilch. Rien.
DIOMEDES KATO
AirCo36
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2013, 18:28

Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#11

Post autor: AirCo36 »

Dzięki :) Wygląda pięknie, ale cena pewnie miażdży. Jeśli nie zapodacie tańszych opcji to zaczynam na niego zbierać, bo decyzja odnośnie wymiany zapadła.
A czy wymiana takiego ramienia jest skomplikowana czy można z nią sobie poradzić w domowych warunkach?
Jeśli potrzeba więcej info o gramiaku to mogę porobić zdjęcia tego ramienia, które jest w nim zamontowane oryginalnie. Trochę się boje, że jeśli kupie coś konkretnego to potem może się okazać, że nie da się tego wstawić...
Za każdą Waszą sugestię z góry dziękuję, tylko nie piszcie mi proszę, że jestem kretynem i ten pomysł jest totalnie bez sensu. Tyle już wiem sam :)

p.s. dostrzegam jeszcze jeden plus takiej operacji:
Jeśli się by udało miałbym zmodowany i mega-spersonalizowany gramofon, który pewnie nie miałby swojego drugiego odpowiednika na świecie ;)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#12

Post autor: Winters »

AirCo36 pisze:A czy wymiana takiego ramienia jest skomplikowana czy można z nią sobie poradzić w domowych warunkach?
W takim plastiku to by była rzeźnia.

To na serio nie ma sensu.
DIOMEDES KATO
AirCo36
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2013, 18:28

Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#13

Post autor: AirCo36 »

Wiem, że nie ma. Ale jakbyście musieli się czegoś takiego podjąć np dla dobra ludzkości.... to jakie kroki byście podjęli odnośnie tej wymiany? Co muszę ustalić? Jakie ramię kupić? Jak się zabrać do wymiany, żeby niczego nie spieprzyć?
AirCo36
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2013, 18:28

Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#14

Post autor: AirCo36 »

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41581
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lenco 3867 - czy da się zamontować lepszą wkładkę??

#15

Post autor: Wojtek »

Stary... pytasz mniej więcej o to czy da radę założyć silnik odrzutowy na maluchu i jeśli jak to jaki, za tanie pieniądze?
AirCo36 pisze:tylko nie piszcie mi proszę, że jestem kretynem i ten pomysł jest totalnie bez sensu. Tyle już wiem sam :)
To w sumie już nic więcej nie muszę pisać, skoro już doskonale znasz sytuację.

Nie licz na to by ktoś sensownie chciał odpowiadać na niepoważny pomysł.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ