Czy igła może być powodem przeskakiwania płyt ?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Harlej
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2013, 18:22

Czy igła może być powodem przeskakiwania płyt ?

#1

Post autor: Harlej »

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem forum tak więc z góry przepraszam jeśli temat który założyłem jest w złym miejscu.
Powracając do tematu . Jestem posiadaczem gramofonu MEDION Turntable Encode System. Gramofon posiadam od lipca 2012 roku. od tamtego czasu przesłuchałem już sporo płyt i w ostatnim czasie zakupiłem zupełnie nową, nie używaną, płytę, lecz przy odtwarzaniu pojawiają się przeskoki. Płyta nie może być tego powodem ponieważ już wymieniłem jedną ale problem nie zniknął. Tak więc czy może to być igła ? ( nie wiem dokładnie jakiego typu igłę mam w tej chwili - jestem zupełnie zielony w tych sprawach ) Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Czy igła może być powodem przeskakiwania płyt ?

#2

Post autor: Winters »

Może, ale w Twoim przypadku to nie ma co nawet myśleć o wymianie, bo przy tym ramieniu i wkładce to i lepsze płyty będą skakać na wszystkie strony.

Nie zdziw się jak w końcu któraś z Twoich płyt sama zeskoczy z talerza z krzykiem i ucieknie.
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Czy igła może być powodem przeskakiwania płyt ?

#3

Post autor: Pilot »

Winters, szaleńcze. :lol: Ale się usmiałem. Czyścisz mi monitor.
Harlej
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2013, 18:22

Czy igła może być powodem przeskakiwania płyt ?

#4

Post autor: Harlej »

Winters, rozumiem, iż na swój sposób proponujesz mi kupienie innego gramofonu, tak więc czy mógłbyś polecić jakiś ?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Czy igła może być powodem przeskakiwania płyt ?

#5

Post autor: Winters »

To jest raczej jedyne rozsądne rozwiązanie. Niestety nieważne jak na to nie spojrzeć, to te gramofony Mediona to plastikowe zabawki.
Od zakupów jest tutaj specjalny dział, jak rzeczywiście chcesz zmienić sprzęt to najpierw poczytaj jak najwięcej, pooglądaj allegro itd.
DIOMEDES KATO
ODPOWIEDZ