Jak przetestować wkładkę gramofonową?

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak przetestować wkładkę gramofonową?

#16

Post autor: Wojtek »

marcins pisze:
17 wrz 2020, 18:46
Jednak kiedy sprawdzam tak jak tutaj poradzono poprzez włożenie normalnej igly do szycia w body od igly w zmacniaczu kompletna cisza.
Yyy "jak tutaj poradzono"?
Ani na forum, ani w poradniku Shure nie ma słowa o igłach do szycia, więc o czym Ty piszesz?
Notabene - jest to strasznie debilny pomysł.

Jeśli zmierzyłeś miernikiem kanały i wyszedł Tobie jakiś wynik (jako alternatywa do braku wyniku czyli nieskończoność/przerwa) i wyniki między kanałami mają niewielką bądź żadną różnicę to znaczy tyle że generator wkładki jest sprawny.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
marcins
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2020, 14:26

Re: Jak przetestować wkładkę gramofonową?

#17

Post autor: marcins »

eenneell pisze:
09 kwie 2013, 23:03
Tośmy sobie "pogadali" :(
Ja robiłem tak kilka razy, że w stare "body" wsuwałem zwykła igłe (taką do szycia)... i dotykiem palucha słyszałem na wzmaku czy lewy/prawy gra! :) :) :) :) Ha!Ha!
Tą wypowiedź miałem na myśli pisząc "jak tutaj poradzono"
Nie zabardzo rozumiem co znaczy że generator wkładki jest sprawny. Aktualnie mam wkładkę Philips 400 mkI i nie wiem w jakim jest stanie. Jeszie do mnie już nowa igła do niej ale chciałbym sprawdzić czy w ogóle ta wkładka jest na chodzie. Zastanawiam się też czy w ogóle nie zmienić jej na używana AT-110E.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak przetestować wkładkę gramofonową?

#18

Post autor: Wojtek »

marcins pisze:
17 wrz 2020, 23:36
Tą wypowiedź miałem na myśli pisząc "jak tutaj poradzono"
OK, aż przeleciałem cały wątek ale to mi umknęło. eenneell był znany z nietypowych pomysłów/porad.
Takim wpychaniem igły do szycia można uszkodzić wnętrzności generatora - dlatego nie jest to dobry pomysł.
marcins pisze:
17 wrz 2020, 23:36
Nie zabardzo rozumiem co znaczy że generator wkładki jest sprawny.
To znaczy że elektrycznie jest sprawny i powinien generować sygnał. Ergo - jeśli udało się zrobić pomiar parametrów generatora na kanałach i wyniki wyszły prawidłowe, a nadal coś by było nie tak to znaczy że problem leży najprawdopodobniej w igle.
marcins pisze:
17 wrz 2020, 23:36
Zastanawiam się też czy w ogóle nie zmienić jej na używana AT-110E.
Nie warto.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ