Dual 704 - headshell i wkładka?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
viniarsky
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Dual 704 - headshell i wkładka?

#1

Post autor: viniarsky »

Witam,
w związku z tym, że zakupiłem swój pierwszy gramofon, mam pewne trudności i pytania.
W moim przypadku padło na Duala 704. Udało mi się ;) zdjąć ten plastikowy adapter/uchwyt do wkładek jednak mam pewne trudności z wyjęciem z niego wkładki.
Po odkręceniu 2 śrubek wkładka trzyma się cały czas i podejrzewam że jest jeszcze dodatkowy zatrzask. Próbowałem podważać w jedynym wg mnie odpowiednim miejscu jednak boję się użyć większej siły aby coś nie pękło. Prosiłbym o wskazówkę czy dobrze kombinuję.
Druga prośba dotyczy identyfikacji zamontowanej wkładki - czy na podstawie zamieszczonych zdjęć ktoś jest w stanie ją rozpoznać? (sprzedawca podejrzewa ;) że to ortofon vms 20 mk II - gdyż zamontował w niej na próbę igłę ze swojej wkładki i pasowała) - jeśli to faktycznie ta wkładka to czy opłaca się inwestować w igłę - zamiennik czy lepiej kupić całą wkładkę - np AT 95?
Adapter TK 233 (wg tabeli) to odpowiednik TK 25 - jak to się przekłada na kompatybilność z wkładkami 1/2 cala?
Z góry dziękuje za pomoc i wyrozumiałość której tu nie brakuje dla początkujących :)

pozdrawiam.

Obrazek Obrazek Obrazek

edit: wkładka wyjęta; prośba o rozwianie reszty wątpliwości ;)
Ostatnio zmieniony 07 gru 2012, 19:29 przez viniarsky, łącznie zmieniany 1 raz.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

DUAL - różne headshelle

#2

Post autor: eenneell »

Z pewnośią masz "połkoszyczek" od zmieniarki :!:
Reszta wymaga lepszych fot /dla mnie ;)
Awatar użytkownika
viniarsky
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: DUAL - różne headshelle

#3

Post autor: viniarsky »

a czy ten półkoszyczek od zmieniarki z powodzeniem zastępuje zwykły koszyczek, czy niesie ze sobą jakieś ograniczenia?
chciałbym przede wszystkim wiedzieć czy mogę na nim montować zwykłe wkładki 1/2 cala..
cyknąłem jeszcze pare zdjęć ale ciemno jest i nie wiem czy coś widać:

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 704 - headshell i wkładka?

#4

Post autor: Wojtek »

Ewidentnie sprzedawca tutaj trochę zakombinował z częściami, bo sam kosz to faktycznie TK 25 rodem z zmieniarek 12xx.
W 704 oryginalnie montowano raczej TK 14/24.
Jednakże to w niczym nie przeszkadza, można używać tą zmieniarkową odmianę na Dualu 704, z pokrętłem ustawionym na S.

Można na tym zamontować wkładki z mocowaniem 1/2''. Gdyby było inaczej, nie miałbyś śrubek na obecnej wkładce ;)

Co do tej wkładki to jakaś taka "obskubana" jest, ale nie sądzę by to była Ortofon VMS... ale za to jest to raczej wkładka z tej samej rodziny.
Dlatego igła sprzedawcy była kompatybilna. Choć zastanawiające jest dlaczego sprzedał on Tobie sprzęt bez igły... nie wnikam ;)

Można się domyślać co to dokładnie jest po modelu headshella. Wszak widzimy, że jest to TK 233, a ta kombinacja to innymi słowy TK 25 + Ortofon FF15D mkII.

Jeśli planujesz jak najmniej wydać, czyli rozważasz najtańsze zamienniki igieł, to lepiej chyba jednak sięgnąć po AT-95E.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
viniarsky
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual 704 - headshell i wkładka?

#5

Post autor: viniarsky »

Wojtek pisze: Można na tym zamontować wkładki z mocowaniem 1/2''. Gdyby było inaczej, nie miałbyś śrubek na obecnej wkładce ;)
Tylko, że te dwie śrubki wcale nie wchodzą we wkładkę tylko w takie plastikowe tuneliki, które są elementem drugiej części koszyka - na ruchomym zawieszeniu :) a sama wkładka wygląda jakby była montowana za zatrzask.. (szczerze powiem że nie wiem w jaki sposób te dwie śrubki które są wkręcane na zewnątrz wkładki wpływają na jej trzymanie.. :? )
(widać to na zdjęciach z pierwszego postu)
Czy to oznacza że po zakupie AT95 muszę odkręcić z niej ten czarny plastik który służy do przykręcenia jej do headshella (tak myślę) a samą wkładkę wcisnąć do koszyka tak jak tą co mam? (musi być identyczna żeby tam weszła bo jest sporo wypustek..).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
być może moje pytania i wątpliwości są banalne ale czuję się trochę jak dziecko we mgle :oops:
jeśli to co napisałem jest niezrozumiałe to jutro postaram się zrobić jakieś lepsze zdjęcia.
chciałbym już się cieszyć z mojego nabytku :( i mieć 100% pewności że nie wyrzucę 130zł na wkładkę która z powodu dziwnego koszyka tam nie wejdzie.
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Dual 704 - headshell i wkładka?

#6

Post autor: vinylpiotrek »

viniarsky pisze:Tylko, że te dwie śrubki wcale nie wchodzą we wkładkę tylko w takie plastikowe tuneliki, które są elementem drugiej części koszyka - na ruchomym zawieszeniu
Odkręć te "tulejki" i ewentualnie wyjmiij ten biały plastik z zatrzasku.twoim oczom, powinno ukazać się normalne mocowanie 1/2 cala. Te "tulejki" to nie część koszyka tylko część wkładki, którą oddzieliłeś od samego przetwornika.
Obrazek
Awatar użytkownika
viniarsky
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Dual 704 - headshell i wkładka?

#7

Post autor: viniarsky »

vinylpiotrek pisze:Te "tulejki" to nie część koszyka tylko część wkładki, którą oddzieliłeś od samego przetwornika.
dzięki, sporo mi się rozjaśniło w temacie ;)
vinylpiotrek pisze:Odkręć te "tulejki" i ewentualnie wyjmiij ten biały plastik z zatrzasku.
więcej śrubek poza tymi dwoma od góry nie widzę. jakaś wskazówka gdzie nacisnąć/podważyć aby to wyskoczyło bo jak narazie wszystkie moje próby oderwania/wyciągnięcia/podważenia/wysunięcia nic nie dały :? a plastik się nagina mocno, nie chcę aby coś trzasnęło..
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Dual 704 - headshell i wkładka?

#8

Post autor: vinylpiotrek »

Przede wszystkim wykręć te 2, które masz od góry.
Obrazek
Awatar użytkownika
viniarsky
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual 704 - headshell i wkładka?

#9

Post autor: viniarsky »

vinylpiotrek pisze:Przede wszystkim wykręć te 2, które masz od góry.
Chyba nie jasno się wyraziłem. Po usunięciu tych dwóch śrubek plastik od wkładki nadal mocno się trzyma.

edit: ortofon vms 20 dodatkowo trzyma się na solidnych zatrzaskach.
Nowa AT95e siedzi już na miejscu :)
czekam jeszcze na przedwzmaka... już się nie mogę doczekać :)
denree
Posty: 39
Rejestracja: 04 paź 2013, 21:08

Dual 704 - headshell i wkładka?

#10

Post autor: denree »

pewnie dla pytajacego to juz nieaktualne ale zamieszcze odpowiedz by skompletowac watek (sam przed chwila bojac sie polamac ustrojstwo meczylem sie z wypieciem uchwytu wkladki z headshella - odpowiedz znalazlem na anglojezycznym forum).
ten czarny element trzymajacy wkladke siedzi w headshellu na zatrzask. trzeba go popchnac do tylu i pociagnac do dolu. jest opor po czym slyszymy klik i mamy wypiety element. ja mialem tak samo w tk 134.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Dual 704 - headshell i wkładka?

#11

Post autor: MISSE »

za niewielkie pieniądze można dokupić m91ed z koszyczkiem + igła eliptyczna np. z WAMAT i frajda dużo większa niż AT95(cena podobna)

a na niemieckim eBay możesz trafić okazyjnie Shura V15III L-M dedykowanego do tego gramofonu

np. M91 bez igły
http://www.ebay.de/itm/Shure-Magnetsyst ... 1c39aa7f11

np.V15III
http://www.ebay.de/itm/Shure-V-15-Typ-I ... 1e840fa235

Możliwości bez końca. Warto kupować z koszyczkiem ponieważ cena samego koszyczka to o koło 50-100zł. Można też kupić koszyczek z wkładką Ortofona.

Mam takiego samego Duala i kilka koszyczków z wkładkami ale każdy ma inne ucho więc najlepiej samemu próbować.
denree
Posty: 39
Rejestracja: 04 paź 2013, 21:08

Dual 704 - headshell i wkładka?

#12

Post autor: denree »

razem z misse odkopalismy trupa... :)
ciekawe te twoje linki (szczegolnie drugi mi sie podoba) ale sprzedawca nie wysyla do polski zdaje sie :( a u nas wlasnie znalazlem v15iv za... 1200pln (kup teraz) : http://allegro.pl/wkladka-gramofonowa-s ... 33965.html
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Dual 704 - headshell i wkładka?

#13

Post autor: motown »

denree pisze:razem z misse odkopalismy trupa... :)
ciekawe te twoje linki (szczegolnie drugi mi sie podoba) ale sprzedawca nie wysyla do polski zdaje sie :( a u nas wlasnie znalazlem v15iv za... 1200pln (kup teraz) : http://allegro.pl/wkladka-gramofonowa-s ... 33965.html
No bez jaj - mocno używana Shure V15 IV za 1200 zł? Taniej wyjdzie nowiutka M97xE/SAS...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Dual 704 - headshell i wkładka?

#14

Post autor: MISSE »

Często licytuje na eBay gdzie nie ma wysyłki do nas, ale staram wybierać aukcję gdzie można płacić PayPal.

Po zakończonej aukcji można się dogadać ze sprzedającym.

Działa jeszcze nigdy nie miałem problemu

Cena na allegro jest z innej planety :doh: :hand: :think:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 704 - headshell i wkładka?

#15

Post autor: Wojtek »

Czy ktoś tutaj szuka w ogóle wkładki do 704 czy tylko tak sobie wrzucać linki do ofert? :)
motown pisze:Taniej wyjdzie nowiutka M97xE/SAS...
A jeszcze taniej AT-91, ale co z tego? :)
MISSE pisze:Po zakończonej aukcji można się dogadać ze sprzedającym.

Działa jeszcze nigdy nie miałem problemu
Lepiej uzgodnić to przed zakończeniem, bo po to się można przejechać, mimo PayPala itd.

Cena tej Shure V15 IV faktycznie nierealna. Facet chce chyba ugrać to na tej zasadzie, że rzadko się to u nas trafia.
600 złotych max, mimo pudełek itd. Igła nie stanowi tu wartości dodatniej bo już nadaje się do wymiany.
Z tym NOSem też śmiesznie, bo skoro od początku koleś jechał na nieoryginalnej igle... to to już od początku nie był NOS :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ