Wkladki ADC - opinie

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Wkladki ADC - opinie

#1

Post autor: Robert007Lenert »

Co powiecie na temat tej wkladki: http://www.adelcom.net/ADC-K8E-Page.htm , jaka to klasa, czy warta swojej ceny?
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Wkladki ADC - opinie

#2

Post autor: Robert007Lenert »

Doprecyzuje, bo widze, ze cisza jakas nastala :) Wlasnie idzie do mnie poczta kolejny gramofon /znow Angol/, ktory ma na pokladzie taka wkladke oczywiscie z uzywana igla o nieznanym przebiegu. Poprostu zastanawiam sie czy zakupic do niej nowe igly... czy raczej wstawic inna wkladke /mam w zapasie Shure M75 oraz Shure M44/. Nigdy nie mialem w lapkach ADC i nie mam pojecia jak brzmia. Stad moje pytanie do Was.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Wkladki ADC - opinie

#3

Post autor: Robert007Lenert »

No nic. Kupie igly, potestuje. Zobaczymy jak sie bedzie spisywala.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkladki ADC - opinie

#4

Post autor: Wojtek »

Robert007Lenert pisze:jaka to klasa
Niska. Model K8 był bodajże najtańszą wkładką od ADC, ale też dość popularną.
Robert007Lenert pisze:czy warta swojej ceny?
Jakiej ceny? Jeśli pytasz o ofertę z Bluz Broz to wiedz, że mają oni strasznie zawyżone ceny na większość swojego towaru :)
Nieśmiganą starą "nówkę" dostaniesz za 30 dolków, wliczając w to fakt, że ten model wkładki i oryginalne igły są od lat już nieprodukowane, a to ma wpływ na cenę, niezależnie od klasy.
Robert007Lenert pisze:Poprostu zastanawiam sie czy zakupic do niej nowe igly... czy raczej wstawic inna wkladke /mam w zapasie Shure M75 oraz Shure M44/. Nigdy nie mialem w lapkach ADC i nie mam pojecia jak brzmia. Stad moje pytanie do Was.
Wystarczy cierpliwie poczekać aż przesyłka dojdzie i ocenić wkładkę uszami, szczególnie jeśli ma się alternatywy.

Jeśli te "nowe igły" to tanie zamienniki to i tak niezbyt odda to całość, a jedynie da jakąś aproksymację możliwości/tego co powinno być.

Wkładki ADC znane są z jakości. Podobnie jak Grado, bawili się z konstrukcją MI.
Nie wiem czy jest coś takiego jak "brzmienie ADC", raczej zależy o jakiej wkładce mówimy.
ADC XLM/VLM są wręcz legendarne. Były to wysokiej klasy wkładki o przystępnej cenie, swojego czasu.
Znana jest też seria QLM, ale to już były takie "pośrednie" modele.
Robert007Lenert pisze:No nic. Kupie igly, potestuje. Zobaczymy jak sie bedzie spisywala.
Jakbyś mógł to opisz swoje spostrzeżenia odsłuchowe :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Wkladki ADC - opinie

#5

Post autor: Robert007Lenert »

Wlasnie sobie slucham The Beatles - "Past Masters-Volume One" na igle , ktora kupilem na probe. Igla to ADC RSQ 30 oczywiscie zamiennik. Brzmienie bardzo podobne do Shure M 75 z igla N75 G II z ta roznica, ze przy tej samej podstawie basowej nieco ostrzejsza gora, ale kosmetycznie. W zasadzie mozna sie pomylic, czy sluchamy Shura czy ADC. Wkladka z igla spisuje sie ok, ale dopiero od nacisku 1,8...2 G. Ponizej lekko zauwazalne problemy z trakingiem. Dla oryginalnych igiel producent zalecal przedzial 1,5 - 3 ze wskazaniem na 2,25 jako optimal. Z moich doswiadczen wynika, ze i zamiennik najlepiej sie spisuje w okolicach od 1,8 do 2,3. Ze wzgledu na to, ze testy wypadaja pomyslnie zamowie troche lepsze igly do tej ADC K8.
ODPOWIEDZ