wkładka 25um i nowe płyty mono

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: wkładka 25um i nowe płyty mono

#31

Post autor: darkman »

blispx pisze:
02 mar 2023, 21:35
pewnie na pewno to kwestia pre na kościach bardziej,
No raczej, ale też ciągle mi się nie chce ściągać obudowy i pogrzebać :lol: , no bo wiesz jak to w życiu priorytety.
Raytheon super się wpisują. Mulasy tak, ale wiesz przecież, ja lubię RFT brzmieniowo.
Myślę, meślę, ale to znowu zawracanie dupy z SUT, już mnie to zmęczyło prawdę mówiąc.
Nie tak dawno gadaliśmy z Mietkiem @Amiku i ustaliliśmy jedną opcję. Jesteśmy zmęczeni już zmianami i zaczynamy słuchać :D Tak po prostu.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: wkładka 25um i nowe płyty mono

#32

Post autor: blispx »

no ale mówię Muły ale do ANK dopiero poczujesz ducha epoki ;)

czy ja wiem czy aż takie zawracanie dupy z SUT.. kupujesz raz a porządnie Lundka, olać jakieś Denony, Ortofony i inne cuda
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wkładka 25um i nowe płyty mono

#33

Post autor: Wojtek »

Jak ktoś wie że będzie używał już tylko jednej wkładki MCLO to czemu nie ;) Drogie to nie jest, a dobre ponoć.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: wkładka 25um i nowe płyty mono

#34

Post autor: blispx »

nieprawda, LL1678 pozwala obsłużyć tyle wkładek że te w/w mogą mu tylko podskoczyć, Denka którego ma Darek łyka bez popitki a jak mu przyjdzie ochota na SPU 0.18mV także nie pogardzi, nawet na MPU CG25 1.5mV zagra
Załączniki
ee20.png
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wkładka 25um i nowe płyty mono

#35

Post autor: Wojtek »

OK, skrót myślowy zrobiłem niepotrzebnie, ale dobrze wiedzieć ze są też modele Lundków z jakąś regulacją, myślałem że to zwykle takie trafa szyte na miarę bez przełączników na różne tryby.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: wkładka 25um i nowe płyty mono

#36

Post autor: blispx »

bo Lundki to trafa same, do tego jeszcze musisz zanabyć płytki, dipswitche aby mieć regulację ale sumarycznie nie wychodzi drożej jak 1kpln, to śmiech na sali taka cena no i pozwala obskoczyć chyba wszystkie LO na rynku albo zdecydowaną większość.. no i jeszcze raz napiszę te trafka są znakomicie ekranowane można obudowę wystrugać nawet drewnianą czego nie można powiedzieć choćby o trafach w np. takim T-20
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wkładka 25um i nowe płyty mono

#37

Post autor: Wojtek »

No wiem że taniocha. Kiedyś zanabędę to sobie porównam do swojej kolekcji vintage SUTów.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: wkładka 25um i nowe płyty mono

#38

Post autor: darkman »

Blis SPU to ja sobie mogę powiesić co najwyżej na jądrach. :lol: Zalety Lundiego wiadomo, znam. I tak się pewnie skończy.
Ale to znowu zmiany, bo całość to Misse ogarnie z płytkami itd, a obudowę sobie sam wydziargam. Nie o to mi jednak idzie. Demona po prostu lubię i ma u mnie specyficzne zastosowania jakby też kierunkowo wymuszone jego doborem pod rodzaj płyt, który przesłuchuję.
Teraz przeszedłem na AT33/2 i pewnie kilka miesięcy będzie grała bez zmian. Dość nawet czaruje i jest fajnie. Tak na prawdę to bym potrzebował drugi gramofon lub ramię, ale to jakieś szaleństwo zupełnie, choć obiektywnie najlepsze rozwiązanie.
Na ANK mam pewien pomysł i zapewne będę Marka prosił o realizację, no bo jak inaczej?
Na razie to mi szkoda nowej AT33 na wielorakie płyty i musiałem wrócić chwilowo na woła roboczego z tępym szlifem, ale on jest jak Himars do zadań specjalnych. :lol:
Jak już mnie ten rodzaj ascezy umęczy w ciągu dni, to po prostu wracam z przyjemnością do CD i gram to co kocham najbardziej. Kameralistykę klasyczną. Odpoczywam.
Piotr__
Posty: 103
Rejestracja: 28 sty 2022, 18:42
Gramofon: własny sklejak
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wkładka 25um i nowe płyty mono

#39

Post autor: Piotr__ »

No kolega ostatnio zmęczony życiem dlatego rzuca hasłami i niech wnikają dociekliwi. Co do środkowej kolumny to ciekawy pomysł, ale w stereo jak zrobił to lata temu Tetsuo Nagaoka.
Ja do mono mam "stereo": po 2 ja5101 na każdą stronę + siemens. JA5101 to wymarzone głośniki dla mono i dla zmęczonych życiem - w stereo nie budują znanej nam sceny więc nie ma się co upierać, ale mało kto i tak słuchał - moda na hi-end zabiła ciekawość i odrzucamy wszystko z góry co nie wpisuje się w schemat rywalizacji i dużej kasy, tak jest i z tymi yamahami - zepsute wielkie klamoty i na śmietnik.
"Więc..... Niektórzy ludzie chcą zniekształceń, aby ich instrumenty brzmiały lepiej. Inni chcą minimalnych zniekształceń, aby wyraźniej słyszeć zniekształcenia z instrumentów. Muzyka jednego człowieka jest hałasem innego człowieka......."
ODPOWIEDZ