Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

#31

Post autor: Piterski »

XX2 miałem pożyczona ale w torze się sporo zmieniło i już mnie tak nie urzekła była jak dla mnie zbyt sterylna, ja wiem jak to zabrzmi ale jak bym mógł to uderzył bym w TTe Kaitora Rua, słyszałem ją w akcji i gra wyśmienicie lub w Otofona Black albo Koetsu Black.
Po 20x2 był Ortofon Rohman, a obecnie jest Phasemotion PP-300, trochę jednak musiałem powalczyć z doborem headshella i tłumienia ramienia by zagrała bardziej melodyjnie nie tylko wyczynowo.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
oskier
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2021, 01:15

Re: Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

#32

Post autor: oskier »

Na razie dokonuję wymiany mojej uszkodzonej wkładki w RCM na 20x2 w wersji L. Kaitorę widziałem na audiomanikach za 6k z hakiem.
Cały czas się jednak zastanawiam, czy nie sprzedać moich zabawek analogowych i obecnego DAC w celu zakupu jakiegoś porządnego DAC i uniknięcia kolejnych stanów przedzawałowych powodowanych przez dzieci...
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

#33

Post autor: Piterski »

Myślę, że zamian na wersję niskonapięciowa jeśli masz dobry preamp gramofonowy to dobry ruch. Ja grałem na tej niskopoziomowej.
Z cyfrą to żebyś miał z tego frajdę to trzeba chyba już próbować produktów forumowego kolegi, bo fabryczne które grają na poziomie są niestety bardzo drogie. Z dziećmi zaś to czasem sprawdza się rozwiązanie jak z psami czyli płotek, za który przechodzić nie wolno i już.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
oskier
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2021, 01:15

Re: Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

#34

Post autor: oskier »

Piterski pisze:
08 wrz 2022, 11:36
Myślę, że zamian na wersję niskonapięciowa jeśli masz dobry preamp gramofonowy to dobry ruch. Ja grałem na tej niskopoziomowej.
Z cyfrą to żebyś miał z tego frajdę to trzeba chyba już próbować produktów forumowego kolegi, bo fabryczne które grają na poziomie są niestety bardzo drogie. Z dziećmi zaś to czasem sprawdza się rozwiązanie jak z psami czyli płotek, za który przechodzić nie wolno i już.
Preamp to RCM Sensor2, czy jest dobry? Dla mnie wystarczający. DAC'a mam Myteka Brooklyna i wiem, że trzeba wydać trochę więcej, aby zacząć zbliżać się do choćby mojego toru analogowego.
Kto to forumowy kolega od DAC'ów?
Dzieci niestety w wieku, gdzie płotek nie wystarcza (7-9 lat), moje własne są dość dobrze wychowane (jeżeli chodzi o szacunek do sprzętu), natomiast, kiedy dochodzi pierwiastek zewnętrzny - dzieją się cuda :doh:
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

#35

Post autor: Piterski »

oskier pisze:
08 wrz 2022, 18:45
Preamp to RCM Sensor2, czy jest dobry?
Nie jestem bezstronny poniżej zobaczysz dlaczego 8-)
Twoja wkładka tworzy z nim naprawdę dobre połączenie i łatwo Ci to przebić nie będzie.

Sporo czytałem tu o pracach kolegi Martynka, osobiście nie słuchałem jego produktów ale z tego co widzę wiele osób sobie chwali wiec pewnie warto pożyczyć i posłuchać.
viewtopic.php?f=59&t=19160
Załączniki
RCM.jpg
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
oskier
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2021, 01:15

Re: Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

#36

Post autor: oskier »

Rzeczywiście cały komplet grał bardzo sympatycznie. Widzę, że możemy założyć klub :D.
O pracach kolegi poczytam, chociaż widząc cenę z wątku, trochę wątpię, że o to mi chodzi ;).
Natomiast dziękuję za rady.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

#37

Post autor: Piterski »

Jak jest okazja to zawsze warto spróbować posłuchać. Czasem stosunek jakości do ceny takich urządzeń może zaskoczyć inna sprawa czy Ci podejdzie jego charakter.
Ja kupiłem okazyjnie cały odtwarzacz SACD Esoterica dlatego mam dwa w jednym bo może pracować jako DAC i nie mam już potrzeby poprawiania toru CD, a nawet więcej z niego korzystam niż z analogowego.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

#38

Post autor: Wojtek »

oskier pisze:
08 wrz 2022, 20:48
chociaż widząc cenę z wątku, trochę wątpię, że o to mi chodzi ;).
W sensie że kolega jest ze szkoły w której cena gra? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
oskier
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2021, 01:15

Re: Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

#39

Post autor: oskier »

Wojtek pisze:
08 wrz 2022, 21:29
oskier pisze:
08 wrz 2022, 20:48
chociaż widząc cenę z wątku, trochę wątpię, że o to mi chodzi ;).
W sensie że kolega jest ze szkoły w której cena gra? :morda:
Kilka ładnych wiosen przeżyłem na tym świecie i muszę z przykrością stwierdzić, że chciałbym, aby nie grały. :lol:
Piterski raczej RCMa też za 2tys nie kupił, no chyba że z ojcem Tadeuszem ma koneksje 8-)
Pomijając kwestie toruńskie ;) , jestem otwarty na próby, testy, zaskoczenia, czemu nie :)
Chętnie spróbuję.
Natomiast nie chodziło mi stricte o DAC pod CD, Myteka używam do Tidala i plików.
oskier
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2021, 01:15

Re: Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

#40

Post autor: oskier »

Piterski pisze:
08 wrz 2022, 21:28
Ja kupiłem okazyjnie cały odtwarzacz SACD Esoterica dlatego mam dwa w jednym bo może pracować jako DAC i nie mam już potrzeby poprawiania toru CD, a nawet więcej z niego korzystam niż z analogowego.
Można wiedzieć który model? Jakiś czas temu sprzedałem swoje CD, ponieważ myślałem, że wszystko znajdę w streamingu, albo winylu.
Niestety sporo bardzo dobrych płyt jest albo nieosiągalna tą drogą, albo oferuje kiepską jakość.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

#41

Post autor: Piterski »

K-01.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
oskier
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2021, 01:15

Re: Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

#42

Post autor: oskier »

Osz kurka wodna, tutaj to gra trochę papieru ;). Czyli jednak koneksje dobrze wyczułem ;).
Gratuluję fajnego sprzęciora, nie dziwię się, że rzadziej korzystasz z winylu.
Tak z wrodzonej ciekawości ostatni raz... Phasemation z Sensorem plus dobry winyl jest w stanie stanąć w konkury z Esoteric?
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złamana igła - ekspertyza techniczna potrzebna :)

#43

Post autor: Piterski »

Kupiłem go faktycznie trochę przez koneksje kolegi. Dlatego kupiłem go za naprawdę atrakcyjną kasę. Miałem go na odsłuchach i mimo, że bardzo mi się podobał nie sądziłem, że mogę go brać na poważnie jako cel zakupu.
Nie odstawiłem vinyla, bo gra trochę innym charakterem po prostu otwarły się przede mną inne możliwości. Staram się na vinylu mieć to co wychodziło w czasach jego świetności, rzadziej kupuje nowe rzeczy tłoczone na vinylu jeśli są tłoczone na CD jak np. ECM, lub są dostępne na SACD.
Phasemotion to dobra wkładka w pewnych aspektach mam wrażenie, że lepsza od DV20 ale stanęło na niej bo też ją kupiłem w dobrej cenie inaczej bym polował na coś z wyższej półki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ