Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1590
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#16

Post autor: Szelak »

bernard z wkładką właśnie mf104 ………że wylądował na śmietniku
No nieźle.
mslaw1
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2022, 00:55
Gramofon: bernard 434
Lokalizacja: poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#17

Post autor: mslaw1 »

porównalem AT95e bo taka mialem na temat innych nie zabieram glosu bo ich nie slyszalem
sam bylem zaskoczony efektem - stad tyle wykrzykników
kupilem AT kierujac sie wlasnie opiniami i radami przeczytanymi tutaj i na innych forach
zakladalem ze bedzie zdecydowanie lepsza a na pewno nie gorsza a tutaj - ZONK !!!
Wnioski :
1 albo trafilem na bardzo kiepski egzemplarz - mozliwe
2 osoby ktore tak sie zachwycaja innymi wkladkami a nasze MF traktuja jak niewarty uwagi zlom nigdy nie zrobily czegos takiego jak ja i ulegaja magicznej sile ceny i urokowi ZACHODNIEJ lub WSCHODNIEJ - japonia technologii
a potwierdzaja to wyniki porównania wkladek ktore pare lat temu ktos tutaj zrobil - czytalem ten watek
wnioski byly bardzo jasne
cudze chwalicie ,swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1684
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#18

Post autor: winylowy_luke »

Ja robiłem, mam generator parzysty i igły oryginalne MF-100, 102 i 104. Setka to dno i metr mułu jeżeli chodzi o jakość prezentowanego dźwięku, 104 EDIT: chodziło mi o 102 - faktycznie lepiej o wiele. Jednak w bezpośrednim starciu ze zwykłą tanią m75 od Shure z igłą eliptyczną od Jico - no przepaść - nie muszę pisać na czyją korzyść. O V15 czy Empire nie wspomnę ;)
Ostatnio zmieniony 30 lis 2022, 12:38 przez winylowy_luke, łącznie zmieniany 3 razy.
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#19

Post autor: Wojtek »

Praktycznie każda AT zagra jaśniej od MF'ki i to może nie każdemu się podobać. Nie powiedziałbym jednoznacznie że AT91 czy AT95 (od środka to to samo) to jakaś zdecydowanie lepsza wkładka.

Nie bez powodu w topowych gramofonach Fonici pakowano (przynajmniej na początku) importy ze zgniłego zachodu pod postacią Shure M44 (późniejsza rewizja pierwszej Shure V15) czy ADC K8 (kumpel serii QLM/VLM/XLM), przynajmniej dopóki starczało dewiz na takie zabawy.

Jak wiemy z przekazów tu na forum ludzi którzy ówcześnie w Fonice pracowali, Shure proponował nam szerszy wachlarz wkładek, wysyłając nawet cały przekrój swojej oferty żeby nasi inżynierowie mogli sobie potestować, ale koniec końców kwestie cenowe zaważyły.
Klepanie prostszej wkładki na licencji wychodziło zdecydowanie taniej i miało dużo sensu.

Z tego co pamiętam to w NRD firma RFT zaś klepała klony Shure M75, już nie pamiętam czy na licencji czy bez, ale biorąc pod uwagę jak skłonny był Shure do licencjonowania swoich produktów - raczej bez.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mslaw1
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2022, 00:55
Gramofon: bernard 434
Lokalizacja: poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#20

Post autor: mslaw1 »

co do shure - mialem ochote ja kupic jako ideal wkladek klasy - MF - moze to niewlasciwe okreslenie ale chyba wiadomo o co mi chodzi
po doswiadczeniach ktore przeprowadzilem stwierdzilem ze najpierw bedzie MF104 a shura sobie zostawie na pozniej - nie mam nieograniczonego budzetu a plyty tez niestety kosztuja
co do at 75 - gra bardzo czysto ale wysoko w moim przypadku to pominięcie przez nia niskich i srednich bylo i jest nie do przyjecia i stereo tez waskie w porownaniu ze 104
mf100 no nie takie dno i muł - badzmy troche uczciwi - ale rewelacji nie ma z tym musze sie zgodzic
cudze chwalicie ,swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#21

Post autor: Wojtek »

Myślę że mamy zgodność :)
A Szczurki nie muszą być drogie, nawet niskie modele są fajne, polecam kiedyś się przekonać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mslaw1
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2022, 00:55
Gramofon: bernard 434
Lokalizacja: poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#22

Post autor: mslaw1 »

na pewno skorzystam z rady - wiem ze nie sa drogie - dlaczego ??? - sa w zasiegu - pytanie w jakim stanie??
ci ktorzy posiadaja jeszcze mf orginaly troche przeginaja z cena ale co zrobic?????
104 w tym momencie traktuje jako wzorzec
a poniewaz za tydzien ( mlody mnie juz atakuje o sprzet ) pozegnam sie z drugim gramofonem wiec chce zdarzyc z moimi próbami
a jak sie wkurze to kupie trzeciego bernarda
pytanie co zona zrobi jak to zobaczy?? ta perspektywa mnie najbardziej niepokoi
cudze chwalicie ,swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#23

Post autor: Wojtek »

Do Szczurków jest tona igieł zamienników, od tańszych po droższe, także tu nie ma za bardzo problemów.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mslaw1
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2022, 00:55
Gramofon: bernard 434
Lokalizacja: poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#24

Post autor: mslaw1 »

jakos nie ma zaufania do zamienników - pare razy sie sparzylem
czasami jest ok a czasami totalna porazka - strata pieniedzy i jeszcze wiecej nerwów
jak nie ma innego wyjscia to trudno ale czasami warto szukac i placic i plakac nawet na EBAY
z zamiennikami to jest 50% szans ze trafisz dobrze
chyba ze faktycznie jest to uznany producent to ok ale sporo to jakies dziwne firmy krzak
chyba tutaj ktos zamiescil zdjecie siedziby Stylus japan w holandii
potrudzil sie i po adresie znalazl zdjecie firmy????????????
blaszany barak wygladajacy jak moja szopa - raczej nie budzilo zaufania co do jakosci
ale tak wyszlo z adresu
cudze chwalicie ,swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1684
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#25

Post autor: winylowy_luke »

Do Shure najlepiej brać igły od Jico. Są najbliższe oryginałom. Polecam :)
Poza tym jest wiele nowych wkładek MM dostępnych od ręki w PL gdzie każda z nich zagra lepiej niż jakakolwiek MFka (poza 2M Red :morda:).
Dobrać odpowiednią do ramienia i niech gra muzyka.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2022, 10:46 przez winylowy_luke, łącznie zmieniany 1 raz.
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1590
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#26

Post autor: Szelak »

mslaw1 pisze:
11 lis 2022, 23:30

a jak sie wkurze to kupie trzeciego bernarda
pytanie co zona zrobi jak to zobaczy?? ta perspektywa mnie najbardziej niepokoi
To masz obeznaną żonę :shock: :o
Moja nie ma pojęcia, i nie rozpoznaje gramofonów, które co jakiś czas zmieniam na półce.
mslaw1
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2022, 00:55
Gramofon: bernard 434
Lokalizacja: poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#27

Post autor: mslaw1 »

moja tez sie nie zna ale liczyc umie i slepa nie jest
byl jeden ,sa dwa moze bedzie trzeci - przy dwoch nic powiedziala ale trzeci? - trzeba bedzie wieczorem przemycac
a co bernardów - domyslam sie dlaczego maja kiepska opinie - uciazliwa regulacja -zabawa na 2 godziny
i dosc latwo przedobrzyc
patrzylem na shura - sama wkladka jest bez problemow w zasiegu , nie wiem jak igly
i pytanie 75 czy wyzej
cudze chwalicie ,swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#28

Post autor: Wojtek »

mslaw1 pisze:
13 lis 2022, 18:22
i pytanie 75 czy wyzej
A to już zależy od budżetu :) Im wyższy model tym droższa wkładka i droższe igły.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mslaw1
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2022, 00:55
Gramofon: bernard 434
Lokalizacja: poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#29

Post autor: mslaw1 »

najpierw szukamy celu a pozniej placzemy i placimy
pytanie tylko czy naprawde warto zeby nie bylo powtorki z AT95 - nie ujmujac jej i nie wkurzajac jej zwolenników - uczciwie dalem jej szanse drugi raz i NADAL NIE ( specjalnie regulowalem bernarda dla niej - ale bylo dobrze
wysokie ladnie ale dól - nedza , waskie stereo - jest owszem ale gorsze niz 104
104 nadal górą
trzeci juz jest -na razie nikt nic nie zauwazył :dance:
cudze chwalicie ,swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#30

Post autor: wiktorsam »

mslaw1 pisze:
16 lis 2022, 00:02
najpierw szukamy celu a pozniej placzemy i placimy
pytanie tylko czy naprawde warto zeby nie bylo powtorki z AT95 - nie ujmujac jej i nie wkurzajac jej zwolenników - uczciwie dalem jej szanse drugi raz i NADAL NIE ( specjalnie regulowalem bernarda dla niej - ale bylo dobrze
wysokie ladnie ale dól - nedza , waskie stereo - jest owszem ale gorsze niz 104
104 nadal górą
trzeci juz jest -na razie nikt nic nie zauwazył :dance:
Nikogo nie wkurzysz, bo tu raczej nie ma zwolenników AT95.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
ODPOWIEDZ