wkładka do Universum 6000 - pomożecie... :-)

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mr Smile
Posty: 60
Rejestracja: 10 kwie 2012, 12:17
Lokalizacja: opole
Kontakt:

wkładka do Universum 6000 - pomożecie... :-)

#1

Post autor: Mr Smile »

hej

myślę że przydałoby sie wymienić w moim Gramofonku igiełkę :-)
co możecie doradzić do tego sprzętu?
I czy wymienia się wkładkę, czy igłę?

Teraz jest Dual DN165E - dobra jest? i czy na taka samą wymieniać, czy na coś innego?
Obrazek

nie mam najmniejszego pojęcia o tym jakie wkładki do mojego gramofonu pasują itd...
smile for everyone
Luc_b
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2012, 11:12

wkładka do Universum 6000 - pomożecie... :-)

#2

Post autor: Luc_b »

Pasują półcalowe. Ja w swoim mam AT-VM8, ale to już staroć.
Luc_b
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

wkładka do Universum 6000 - pomożecie... :-)

#3

Post autor: eenneell »

Twoja wkładka to Ortofon OM i igła choć DN165E też Ortofon ;) z takim" Dualem" się nie spotkałem; Wiem bo mam i OrtofonaOM i Duala TKS45E!
Niezłe, ale SHURE M75 lepszy...
Przyjdzie Mr Wojtek i zapewne rozwinie profesjonalnie temat :)
Awatar użytkownika
Mr Smile
Posty: 60
Rejestracja: 10 kwie 2012, 12:17
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Re: wkładka do Universum 6000 - pomożecie... :-)

#4

Post autor: Mr Smile »

mam taką cicha nadzieję że rozwinie, to coś się nauczę w temacie...

na moje wkładce z drugiej strony jest napisane DUAL

patrzyłem na ceny, to tak powyżej 200zł, a gramofon z tą wkładką za 120 kupiłem :-)

jak rozpoznać czy wkładka nadaje się do wymiany, czy jeszcze nie?
smile for everyone
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

wkładka do Universum 6000 - pomożecie... :-)

#5

Post autor: kielek »

Ogólnie to zużywa się igła a nie wkładka,gdyż to ona ma styczność z płytą(zazwyczaj :) )Wkładkę się wymienia,by podnieść sobie "jakość słuchania".Jeśli kupiłeś gramofon z używaną wkładką to należy przyjąć,że może być już zajechana igła i należy pomyśleć o wymianie(analogicznie jak w zakupionym używanym aucie wymieniasz rozrząd itp).Zazwyczaj bardziej opłaca się kupić przyzwoitą wkładkę,niż szukać zamiennej igły do posiadanej wkładki(przynajmniej wiesz jaką masz wkładkę i igłę, i zaczynasz od zerowego przebiegu).Do cen wkładek,igieł przewyższających wartość twojego gramofonu to się przyzwyczaj,bo taka podstawowa wkładka AT-95 kosztuje ok.100zł,a w miarę dobrze grające wkładki to koszt ok.300-400 zł.Igła zależnie od jej traktowania spokojnie wytrzyma kilkaset godzin grania a jej zużycie po prostu usłyszysz (spadek jakości dźwięku przy odtwarzaniu).
Nie obraź się,ale w innym wątku bierzesz się za budowę profesjonalnej myjki do płyt a warto by było poczytać to forum(i nie tylko) o podstawach" zabawy w winylomaniaka".
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka do Universum 6000 - pomożecie... :-)

#6

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Twoja wkładka to Ortofon OM i igła choć DN 165E też Ortofon ;)
Teraz to może i jest Ortofon OM, ale kiedyś to był Ortofon/Dual ULM 65E ;) Stąd i igła DN 165E.
Chociaż może i ówcześnie Ortofon już wypuścił serię OM/LMA. Raczej tak.

Tak czy siak, body Dual ULM 63/65/66/68 i Ortofon OM są jednakowe, tak więc można spokojnie zastosować w tej wkładce igłę do Ortofona OM.
Oryginalna igła DN 165E to coś pomiędzy Ortofonowską 5E i 10, ale bliżej do tej drugiej.
Ortofon nadal ma w swojej ofercie oryginalne igły DN 165E ;)

Z dostępnością oryginalnych igieł do Ortofonów OM w Polsce jest ciężko. Łatwiej dostać całą nową wkładkę.
Królują tanie zamienniki od Wamata, które mają się nijak do oryginałów (choć eenneell kiedyś napisał, że brzmią tak samo i że te od Wamata to oryginały ;) ).

kielek już wystarczająco wyjaśnił o co chodzi w wkładkach i igłach w kontekście wymiany :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

wkładka do Universum 6000 - pomożecie... :-)

#7

Post autor: eenneell »

eenneell pisze:Przyjdzie Mr Wojtek i zapewne rozwinie profesjonalnie temat :)
A nie mówiłem :!: :D
Wojtek pisze:Królują tanie zamienniki od Wamata, które mają się nijak do oryginałów (choć eenneell kiedyś napisał, że brzmią tak samo i że te od Wamata to oryginały ;) ).
Nie zgadzam sie z tym "nijak" :) bo jest to zbyt radykalna/negatywna ocena- różnią się ;)
Co do reszty; to poznałem sposób wyciaganie wniosków przez Admina i przedstawianie w sposob zmieniający intencje piszącego... :(
No ale cóż; ani Admina, ani forum się nie zmieni :D :D
PS
Nijak to sie mają do np MMC 20E (choć to też zbyt radykalna ocena :D
ODPOWIEDZ