Wymiana wkładki jako krok w dobrą stronę.

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1699
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#16

Post autor: winylowy_luke »

darkman pisze:
26 gru 2021, 14:52
Ta (440) znowu eksponuje wysokie tony,
Stąd pre z nastawami to konieczność:)
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#17

Post autor: MMarek »

winylowy_luke pisze:
26 gru 2021, 14:03
No właśnie czy na pewno?
Brzmieniowo?
No pewnie że tak...

I obydwie warto mieć... 8-)
Awatar użytkownika
adamik
Posty: 239
Rejestracja: 26 mar 2016, 10:54
Gramofon: PL 50L II
Lokalizacja: Uciekinier ze stolycy

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#18

Post autor: adamik »

Taki szybki reaserch i tanio nie będzie. Sama wkładka V15III to koszt ok 700/800 z przesyłką +
VN35HE 136,78 Euro czyli ok 633PLN
VN35E B-SAS 235,18 Euro czyli ok 1100PLN

Ale rozmumiem, że żadna wpółczesna wkładka z tego przedziału cenowego nie zagra na podobnym poziomie fonicznym?
Ars-Sonum Filarmonia SM, PIONEER PL 50L II, Denon AU-320, DL@304, @DL303, @DL 301 II, @DL103, Lumin T2, JMR Cantabile Jubilee
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1334
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#19

Post autor: lopek3 »

Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15171
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#20

Post autor: darkman »

Ubiegnę pytania, czym się różni? :)
viewtopic.php?t=8913
32lysy
Posty: 473
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#21

Post autor: 32lysy »

adamik pisze:
26 gru 2021, 10:41
Co do przedwzmacniacza, to podłączyłem to co miałem w szafie czyli phono analogis. Pewnie masz rację, że najpierw przydałoby się wymienić pre a potem do niego wkładkę. Wcześniej myślałem o Iskrze lub Rega, ale zagłębiwszy się w przepastne odmęty tego forum zdecydowałem, że powinien to być albo Nuda albo Buphono.
Będę zobowiązany za wszelką pomoc.
Ten phono analogis to jest trqagedia straszna i nie powinien nawet być sprzedawany jako pre gramofonowe bo brzmieniem to on przypomina megafon a nie gramofon. Rega mini to już przy nim mistrzostwo świata. Bufon-bardziej otwarty w środku i górze i ogólnie lepszy od regi mini. Iskra równa w całym paśmie i bardziej dociążona w dole- u mnie właśnie wyeksmitowała regę mini z systemu. Nudy nie słyszałem ale z opisów kolegów wynika ze to jeszcze półka wyżej więc nie ma co komentować. Ja polecę jeszcze pro jecta phono box ds. Generalnie nie ma na forum wielu zwolenników austriackiego producenta, ale akurat ten preamp jest dobry w relacji cena/jakość szczególnie że używkę można w okolicach 5-6 stów trafić. Gdybym miał go porównać to podobne granie do znanych pre kambodzy tylko bardziej poukładane. Co do szczura to w mojej ocenie drapak do ciezkiego grania. Klasyczna v-ałka z ciepłą nienaganna,delikatną górą, wycofanym słodkim środkiem i mocnym ale nie rozlazłym dołem. Ja miałem przyjemnosć odsłuchiwać chyba z oryginalnym hipereliptykiem czy mikrorage. Jesli ma być detalicznie, precyzyjnie to nie ten kierunek. No i biorąc pod uwagę tego pseudo-preampa którego masz w secie to podpisuje sie ,,ręcyma i nogyma,, że piersze co powinieneś zmienić to pre i już po tym zabiegu doznasz szoku:)
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#22

Post autor: ISOPHON »

:D :D
Czego to się człowiek nie dowie.. :D :D
Że SHURE V-15 gra nieprecyzyjnie..i nie detalicznie.. :D :D :D
Dobrze że nie jestem audiofilem :D :D
32lysy
Posty: 473
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#23

Post autor: 32lysy »

ISOPHON pisze:
26 gru 2021, 20:45
:D :D
Czego to się człowiek nie dowie.. :D :D
Że SHURE V-15 gra nieprecyzyjnie..i nie detalicznie.. :D :D :D
Dobrze że nie jestem audiofilem :D :D
Zacytuj prosze co napisałem o szczurku bo czytam trzeci raz i nie mogę jakoś takich wniosków wyciągnąć. To że piętnastka jest już legendą, nie znaczy że w każdym systemie będzie to panaceum i lek na sukces. Inna sprawa to preferencje dotyczące dzwieku które moga sie znacznie różnić oraz rodzaj muzyki .Zacytuj proszę zdanie z mojej wypowiedzi gdzie napisałem że szcur nie jest detaliczny i precyzyjny !!!
Klasyczna v-ałka z ciepłą nienaganna,delikatną górą, -nienaganna i delikatna raczej precyzyjna w mojej ocenie :)
wycofanym słodkim środkiem i mocnym ale nie rozlazłym dołem-mocny nie rozlazły czyli dobrze kontrolowany konturowy czyli precyzyjny w mojej ocenie :) Co do detalicznosci to wycofany srodek powoduje że troszke detali jednak umyka słuchaczowi. U mnie to tak zagrało i na to już nic nie poradzę :)
Jesli już miałbym być bardzo skrupulatny to zważywszy że kolega kupuje pre z obsługą mc, od razu doradziłbym zakup właśnie wkładki MC. Tutaj precyzja, detalicznosć i swoboda przekazu jest ponad wszelką dyskusją.
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1699
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#24

Post autor: winylowy_luke »

V15 do jazzu jest jak najbardziej słuszną drogą w świecie MMek.
Dodatkowo wysoka podatność igieł V15 jest słuszną drogą przypadku gramofonu Pro Ject Debut Carbon.
32lysy pisze:
26 gru 2021, 20:57
Tutaj precyzja, detalicznosć i swoboda przekazu jest ponad wszelką dyskusją.
A kolega słyszał V15 III z igłą SAS na jakimś porządnym pre?
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
32lysy
Posty: 473
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#25

Post autor: 32lysy »

winylowy_luke pisze:
26 gru 2021, 21:03
V15 do jazzu jest jak najbardziej słuszną drogą w świecie MMek.
Dodatkowo wysoka podatność igieł V15 jest słuszną drogą przypadku gramofonu Pro Ject Debut Carbon.
32lysy pisze:
26 gru 2021, 20:57
Tutaj precyzja, detalicznosć i swoboda przekazu jest ponad wszelką dyskusją.
A kolega słyszał V15 III z igłą SAS na jakimś porządnym pre?
Tak jak napisałem wczesniej, to był chyba szlif MR. Nie widzę sensu opierać założenia o argument ,,porządne pre,,czy nie, bo zawsze może trafić sie porządniejsze i tak samo wprost proporcjonalnie lepiej zabrzmi na nim wkładka MC. Nie pamietam czy słuchałem v15 na bufonie czy na iskrze, moze na CA cp2. Tak czy inaczej jeśli rozmawiamy o klasie preampa dla tej wkładki, to trzeba zwrócić uwagę że własciciel tematu bierze pod uwagę pre zbliżone do tych o których pisałem, więc jeśli kolega przyjmie że nie są porządne, to logicznym było by nie polecanie jej :) W zasadzie to nie ma o co kruszyć kopii bo tylko zaśmiecimy temat. Nie dostrzegam zbytnich sprzecznosci miedzy naszymi wypowiedziami, a jedynie w kwestii wyrażenia i odbioru jest jakieś niedomówienie :)
Ostatnio zmieniony 26 gru 2021, 22:12 przez 32lysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adamik
Posty: 239
Rejestracja: 26 mar 2016, 10:54
Gramofon: PL 50L II
Lokalizacja: Uciekinier ze stolycy

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#26

Post autor: adamik »

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie w pierwszej kolejności wymiana pre. I szczerze wierzę, że podejdzie mi któraś z forumowych konstrukcji, bo z doświadczenia wiem, że małe manufaktury czy nawet DIY mogą zawstydzić dużych producentów. Jeśli chodzi o gramofony jestem jeszcze laikiem, ale w cyfrowym torze przewaliłem kilkadziesiąt marek.

Jak będę miał już pre to wtedy napiszę czego mi jeszcze brakuje lub ewentualnie czego jest za dużo i mam nadzieję, że mi pomożecie to zniwelować wkładką.

Niestety wśród moich znajomych tor analogowy to niestety rzadkość i jak do tej pory nie miałem wiele okazji posłuchać bardzo dobrego lub wybitnego toru więc nie mam z czym porównywać. Sam do tej pory uważałem, że nie stać mnie na utrzymanie jednocześnie porządnej jakości toru cyfrowego i analogowego. Sytuacja się trochę zmieniła, bo płyty CD wyprzedałem nastawiając na HiRes i ten tor wg mojej subiektywnej opinii mam całkiem niezły, ale nie zamierzam go już rozwijać więc zostaje pole dla Winyla, bo nie da się stać w miejscu :roll:

Naturalnie dźwięk będę porównywał do tego co mam, wiedząc, że 1:1 to się tego porównać nie da. Wiem jednak, że dźwięk dobrze zrealizowanych płyt może być (subiektywnie) lepszy z czarnego krążka.

dziękuję za wypowiedź (może za długą) :doh:
Ars-Sonum Filarmonia SM, PIONEER PL 50L II, Denon AU-320, DL@304, @DL303, @DL 301 II, @DL103, Lumin T2, JMR Cantabile Jubilee
32lysy
Posty: 473
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#27

Post autor: 32lysy »

Postaraj sie pożyczyć, wziać na testy, na próbę, kupić z możliwością zwrotu przedwzmacniacz. Posłuchasz , spodoba sie to zostanie, nie spodoba sie to zwrócisz i napiszesz czego brakowało, co nie pasowało. Będzie łatwiej zawęzić poszukiwanie . To co czytasz na forum to indywidualne subiektywne odczucia. Co do pewnych spraw technicznych sprawa jakby są oczywiste. Tam gdzie dochodzą preferencje i gust powstają pewne niedoprecyzowania. Najlepszy doradca to własny słuch :) Cokolwiek na forum koledzy doradzą, będzie bardzo dobre albo znakomite. Musi jeszcze podobać się Tobie :)
Awatar użytkownika
adamik
Posty: 239
Rejestracja: 26 mar 2016, 10:54
Gramofon: PL 50L II
Lokalizacja: Uciekinier ze stolycy

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#28

Post autor: adamik »

32lysy pisze:
26 gru 2021, 22:20
Postaraj sie pożyczyć, wziać na testy, na próbę, kupić z możliwością zwrotu przedwzmacniacz. Posłuchasz , spodoba sie to zostanie, nie spodoba sie to zwrócisz i napiszesz czego brakowało, co nie pasowało. Będzie łatwiej zawęzić poszukiwanie . To co czytasz na forum to indywidualne subiektywne odczucia. Co do pewnych spraw technicznych sprawa jakby są oczywiste. Tam gdzie dochodzą preferencje i gust powstają pewne niedoprecyzowania. Najlepszy doradca to własny słuch :) Cokolwiek na forum koledzy doradzą, będzie bardzo dobre albo znakomite. Musi jeszcze podobać się Tobie :)
Trudno się nie zgodzić
Ars-Sonum Filarmonia SM, PIONEER PL 50L II, Denon AU-320, DL@304, @DL303, @DL 301 II, @DL103, Lumin T2, JMR Cantabile Jubilee
Awatar użytkownika
adamik
Posty: 239
Rejestracja: 26 mar 2016, 10:54
Gramofon: PL 50L II
Lokalizacja: Uciekinier ze stolycy

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#29

Post autor: adamik »

I jeszcze jedna wątpliwość. Czy kupując samą używaną wkładkę da się w szybki sposób zweryfikować czy nie jest uszkodzona? W końcu kilka elementów wewnątrz jest które mogły ulec zużyciu lub wręcz uszkodzeniu. Jeśli nie znam brzmienia danej wkładki to czy po zamontowaniu igły będę w stanie wychwycić sonicznie, że z wkładką jest z nią coś nie tak? Jeśli chodzi o rodzimych sprzedawców to raczej mogę zaryzykować zakup w ciemno, gorzej z zakupem za granicą. :think:
Ars-Sonum Filarmonia SM, PIONEER PL 50L II, Denon AU-320, DL@304, @DL303, @DL 301 II, @DL103, Lumin T2, JMR Cantabile Jubilee
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: Wymiana wkładaki jako krok w dobrą stornę.

#30

Post autor: ISOPHON »

:D
Nic w wkładce/generatorze nie ulega zużyciu..Co innego zespół igły..
Możesz szybko sprawdzić sprawność generatora nawet najtańszym multimetrem elektronicznym mierząc rezystancję uzwojeń cewek..
Zdarzają się uszkodzone wkładki ale nie z powodów zużycia a np. złego przechowywania,niestarannego montażu w fabryce,użyciu niewłaściwych klejów i impregnatów-wszystko zależy od konstrukcji i technologii produkcji.
ODPOWIEDZ