Technics SL-BD3D, T4P P34, jakie wkładki możliwe?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
depechemati
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:50

Technics SL-BD3D, T4P P34, jakie wkładki możliwe?

#1

Post autor: depechemati »

Witam, mam pytanie do Fachowców.
Posiadam Technicsa SL-BD3D ale niestety wkładka albo igła są w stania tragicznym. Co mógłbym założyć do tego sprzętu aby uzyskać lepszy efekt od seryjnej wkładki Technicsa?
Czy muszę wymienić całą wkładkę, czy tylko igłę? Co powinienem zrobić żeby zaczęło to grać elegancko?
Mam jeszcze problem z ustawieniem równej pracy obrotów. Nie mogę ustawić idealnie stroboskopu. Czy można jakoś to wyregulować?
Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41627
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-BD3D, T4P P34, jakie wkładki możliwe?

#2

Post autor: Wojtek »

depechemati pisze:Posiadam Technicsa SL-BD3D ale niestety wkładka albo igła są w stania tragicznym.
Musisz się w takim razie określić czy to czy to :) W większości wypadków jednak najbardziej chodzi o zużytą/uszkodzoną igłę.
depechemati pisze:Czy muszę wymienić całą wkładkę, czy tylko igłę?
Sama igła wystarczy, chyba że chcesz zmienić brzmienie gramofonu :)

Nie wiem jak wygląda kwestia pieniędzy ani innych oczekiwań (jaką muzykę to ma grać itd.), a więc ciężko gadać o konkretach.
Są Ortofony OMP, gdzieniegdzie można jeszcze dostać fajne wkładki T4P Digitrac. Można kombinować :)
depechemati pisze:Mam jeszcze problem z ustawieniem równej pracy obrotów. Nie mogę ustawić idealnie stroboskopu. Czy można jakoś to wyregulować?
To nie temat na takie dyskusje, a poza tym za mało szczegółów, bo nie wiem jak zrozumieć brak możliwości idealnego "ustawienia stroboskopu" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ