Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

Źródła dźwięku
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#16

Post autor: pawel0777 »

Zarówno w tym przypadku :
http://allegro.pl/uchwyt-kosz-do-gramof ... 16176.html

jak i w tym:
http://allegro.pl/kosz-uchwyt-do-gramof ... 94340.html

średnica zewnętrzna tam gdzie w chodzi do ramienia to 8mm musiałbyś sprawdzić u siebie.

Z jednej strony niegłupie było by zastosowanie uchwytu typu denon wtedy włożyłbyś jakieś dłuższe bolczyki i połączył z ramieniem (oczywiście jeśli rozstaw będzie ten sam) pozostaje kwestia dobrego połączenia tak żeby było to wszystko sztywne...
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#17

Post autor: eenneell »

cimas
Posty: 43
Rejestracja: 17 mar 2012, 17:08

Re: Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#18

Post autor: cimas »

Srednica wewnetrzna mojego ramienia to 7mm, wiec kolejny problem bo standardowy headshell nawet rozmiar wejsciowki ma inny :/. Uchwyt denona musialbym przerabiac dokladnie tak samo jak ten "philipsowski" ktory juz mam. Jak bede mial troche wolnego czasu w pracy to zobacze czy nie moge sfabrykowac takiej plastikowej tulejki z kabelkami w odpowiednim ulozeniu.

Dzieki eenneell :), wyslalem juz pytanko do pana/pani od Tesnajowego ramienia o dodatkowe zdjecia i zmierznie srednicy wejsciowki. Swoja droga ktos wie czy uchwyt w Tensaiu jest ugiety pod tym samym katem co w Philipsie? Ten lacznik SME wyglada mi na standard DIN a one maja srednice sporo wieksza, ale tez sie zapytam.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#19

Post autor: eenneell »

http://allegro.pl/ramie-gramofonowe-ten ... 16754.html
Nie chodzi o same ramię tylko o męskie/żenskie połączenie headschella ;)

Kąty są (raczej) podobne/ takie same - to wynika z fizyki- )
Nic Ci nie pozostaje jak czekać na oryginał, lub ostro kombinowć ;)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2012, 09:04 przez eenneell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#20

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Kąty są (raczej) podobne/ takie same - to wynika z fizyki- porownywalem duale. B&O Tonary i jeszcze inne (No name-też ;) )
Ale długości, pozycje względem talerza itp. itd. już nie do końca. To naprawdę nie jest takie "proste i oczywiste" jakbyś sobie chciał eenneell :)

Wymiana ramienia na coś zupełnie innego raczej nie ma sensu, właśnie ze względu na geometrię/kąty.
No chyba że zamierzasz także całą budę przerabiać, to nie ma problemu i można sobie budować cały gramofon DIY :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
cimas
Posty: 43
Rejestracja: 17 mar 2012, 17:08

Re: Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#21

Post autor: cimas »

Zadnej budy nie chce przerabiac, wystarczy mi zabawy i radosci z szukania uchwytu ;). Tez mi sie wydaje ze katy moga byc rozne, bo zaleza od dlugosci ramienia i odleglosci miedzy osiami obrotu ramienia i taleza plyty. Troche bym sie zdziwil gdyby np taki philips robil "autorskie" uchwyty a trzymal sie innych standardow (wspomniane odleglosci i dlugosc ramienia). Ale moze z jakichs powodow sa takie same (katy ugiecia uchwytow)... wiec zapytalem.

Osoba sprzedajaca to ramie Tensaia na allegro powiedziala mi ze Sony i Philips razem produkowaly ramiona i headshelle, wiec poszukam tez w tym kierunku.

P.S. Wlasnie dostalem kolejnego maila od wspomnianego allegrowicza w ktorym pisze ze katy ugiecia headshelli (jesli sa ugiete) sa zawsze takie same :/. Robi wrazenie osoby ktora sie zna.... to jak juz z tym jest? Ktos wie "na pewno"? :think:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#22

Post autor: Wojtek »

cimas pisze:Osoba sprzedajaca to ramie Tensaia na allegro powiedziala mi ze Sony i Philips razem produkowaly ramiona i headshelle, wiec poszukam tez w tym kierunku.
Bzdura.
To że razem współpracowali przy tworzeniu nośnika CD nie znaczy, że wcześniej była między nimi tego typu mocna współpraca.
Nie znajdziesz gramofonu Philipsa, który wygląda identycznie jak jakiś Sony, i vice versa.
cimas pisze:P.S. Wlasnie dostalem kolejnego maila od wspomnianego allegrowicza w ktorym pisze ze katy ugiecia headshelli (jesli sa ugiete) sa zawsze takie same :/. Robi wrazenie osoby ktora sie zna.... to jak juz z tym jest? Ktos wie "na pewno"? :think:
Ja wiem na pewno, a czy reszta coś duma to nie wiem, ręczyć nie mogę.
Zresztą, jeśli facet tyle "wie" o Sony i Philipsie to ja chyba nie muszę nic więcej mówić co do jego kompetencji :)
A eenneell jest akurat znany z podejścia "bierzemy młoteczek i jakoś się to zrobi, byle grało" (z całym szacunkiem) ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#23

Post autor: eenneell »

eenneell pisze:Nic Ci nie pozostaje jak czekać na oryginał, lub ostro kombinowć ;)
cimas
Posty: 43
Rejestracja: 17 mar 2012, 17:08

Re: Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#24

Post autor: cimas »

No wiec kobinowania nie bedzie :). Po dlugich poszukiwaniach udalo mi sie znalezc taki oto uchwyt na ebayu:
Obrazek
Juz frunie do mnie z... Korei poludniowej :D (czasem ta cala globalna wioska nawet nie jest taka zla). Zaplacilem za to ustrojstwo razem z przesylka troszke wiecej niz za reszte gramofonu, ale i tak wyszlo sporo taniej niz proponowane zamienniki. No i o ile sie nie myle headshell jest przystosowany nie tylko do wkladek Philipsa :). Osoba ktora to mi sprzedala chyba ma wiecej, bo po jakims czasie wystawila kolejna sztuke. Tak wiec ponawiam pytanie o odpowiednia wkladke... a jak tylko wroce z wyjazdu zaczne szukac wzmacniacza i kolumn :D (tak... jestem wariatem... najpierw kupilem stary gramofon bez uchwytu a teraz potrzebuje calej reszty ;) ). W domu w Polsce zostal calkiem fajny zestaw Denona z Tannoyami, ale rodzice go polubili wiec tam juz zostanie.
P.S. Wkladka tak raczej nie wiecej niz 200PLN... chyba ze za niewielka doplate jest jakis przeskok jakosciowy.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#25

Post autor: eenneell »

:D
Udało się :)
Spokojnie poczekaj jak przyfrunie z... Korei poludniowej :shock: (z północnej raczej nic nie przyfrunie...
NO! a potem będziesz sobie kombinował kombinacje wkładkowo/igłowe ;)
Na początek polecam wkładkę Schura M75- to jest (moim zdaniem) punkt wyjścia...
cimas
Posty: 43
Rejestracja: 17 mar 2012, 17:08

Re: Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#26

Post autor: cimas »

Uchwyt przyszedl :). Co do wkladki, nie za bardzo moge znalezc Schura M75. Wyczytalem w innych tematach ze Schure 97xE jest dosc podobny w brzmieniu, ale szczerze mowiac nie chce na swoja pierwsza wkladke wydawac 400pln. Moze z czasem dorosne do upgradu ;). Z "mojego" przedzialu cenowego znalazlem AT-95E lub OM 5 (ewentualnie moze byc cos nieco drozszego). Czy roznica miedzy nimi a 97xE jest duza? Generalnie jaka wkladka by podpasowala pod ramie w moim gramofonie przy zalozeniu ze slucham rockowej muzyki z lekkim odchyleniem w ciezsza strone?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#27

Post autor: Wojtek »

cimas pisze:Czy roznica miedzy nimi a 97xE jest duza?
Tak. Różnica w cenie wkładek nie bierze się "z nikąd" ;)
cimas pisze:Generalnie jaka wkladka by podpasowala pod ramie w moim gramofonie przy zalozeniu ze slucham rockowej muzyki z lekkim odchyleniem w ciezsza strone?
Skoro budżet niski, a używany Szczur aktualnie nie jest dostępny to ustrzel sobie AT-95E i po sprawie.
Ostatnio jeden użytkownik doniósł, że nawet przy oryginalnym headshellu bez możliwości przesuwania wkładki zgadza się pozycja igły tej wkładki z oryginalnymi wkładkami Philipsa :) No ale ty już nie musisz się o to martwić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
cimas
Posty: 43
Rejestracja: 17 mar 2012, 17:08

Re: Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#28

Post autor: cimas »

Dzieki za rady.
Ostatnio jeden użytkownik doniósł, że nawet przy oryginalnym headshellu bez możliwości przesuwania wkładki zgadza się pozycja igły tej wkładki z oryginalnymi wkładkami Philipsa :) No ale ty już nie musisz się o to martwić.
Moze i nie musze sie martwic ;), ale ta informacja bedzie przydatna przy ustawianiu wkladki w moim headshellu :).
wit
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2011, 16:53

Philips AF-829 - wkladka i uchwyt

#29

Post autor: wit »

ja się wkurzyłem -philipek 887 -i dorobiłem samodzielnie mocowanie wkładkie. nie jest to typowy headshel -bo jest niewymienny -nastałe. zrobiony wycięty z kawałka kątownika aku -takiego bodajże rozmiar 50x35 -czyli dość dużego -wyciete z zachowaniem geometri -według zdjęć oryginału. podłuzne otwory na wkładkę. na ramię większy otwór i wklejona rurka alu fi10 -25mm długa z kawałkiem rurki fi 12mm -celem pogrubienia ścianek. .
z ramienia gramiaka wyprute złącze i gwintowany pierścień -i mój dorobiony uchwyt po prostu nasunięty na rurkę ramienia -i zablokowany maleką śrubką.
przewody ramienia -po wyjęciu ze złącza -DELIKATNIE wyciągnięte sięgają bezpośrednio na piny wkładki.
ładnie wyszło i gra fajnie. ino jest niezdejmowalne do wymiany wkładki -wkładkę zmienia się bezpośrednio na ramieniu.

na wątku o philips 887 jest zdjęcie.
ODPOWIEDZ