2M Red się kończy i co dalej?

Źródła dźwięku
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#31

Post autor: zbyszek1982 »

Wojtek pisze:
15 kwie 2021, 16:21
W sensie że 3x? Poleciałeś trochę za daleko.
Im większa podatność tym się ten współczynnik zwiększa.

AT440 ma podaną podatność 10 w skali japońskiej, a jej rzeczywista podatność w skali europejskiej to 35. Zmierzone i zweryfikowane na kilku ramionach.
To jak Denon DL301 ma podaną podatność 13 to ile będzie miał w skali europejskiej? Obstawiam, że właśnie koło 40. To jest bardzo podatna wkładka, która się nadaje na dualowskie ULM albo na coś pokroju Infinity Black Widow. A nie na chińską podróbę ramienia technicsa z masą 20 gramów w wykonaniu reloopa.

Na to ramię w relopie to tylko jakies kopyto w stylu DL103(R).
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#32

Post autor: Quarter »

Wojtek pisze:
15 kwie 2021, 16:21

Nie znoszę wątków na zasadzie "koncert życzeń", bo przy bogatym doświadczeniu frustrujące jest że nie bardzo mogę coś konkretnego doradzić, stąd wolę wyjaśniać co komu chodzi po głowie by lepiej zrozumieć faktyczne potrzeby/oczekiwania.
Coś Kolega sugerował w kontekście braków:

Cyt.:"Do tego basu jest jakby za mało, bądź jest on zbyt delikatny. Średnica i góra jest zadowalająca, może to wynika z brzmienia moich kolumn, ale na średnicę i sopran nie narzekam. Detaliczność trochę kuleje. Przestrzeń, stereo i plan sceny natomiast szału nie robią, (piszę to porównując z serwisami streamingowymi, gdzie przestrzennie potrafi się zrobić tak, że siedzę i śmieję się z radości jak małe dziecko), a w przypadku muzyki z gramofonu tej zabawy niema. I tego właśnie mi brakuje. Bas, przestrzeń, zaskoczenie i radość wynikające z różnorodności muzyki."
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#33

Post autor: Wojtek »

zbyszek1982 pisze:
15 kwie 2021, 16:27
AT440 ma podaną podatność 10 w skali japońskiej, a jej rzeczywista podatność w skali europejskiej to 35. Zmierzone i zweryfikowane na kilku ramionach.
Nie wiem kto mierzył i weryfikował, ale mimo wszystko poddaję to pod wątpliwość.
Oznaczałoby to że AT z premedytacją zawyża rekomendowany przedział nacisku swojej wkładki.
zbyszek1982 pisze:
15 kwie 2021, 16:27
To jak Denon DL301 ma podaną podatność 13 to ile będzie miał w skali europejskiej? Obstawiam, że właśnie koło 40. To jest bardzo podatna wkładka, która się nadaje na dualowskie ULM albo na coś pokroju Infinity Black Widow.
I to właśnie się nie klei, biorąc pod uwagę jak ludzie mierzą sobie rezonans tej wkładki na swoich nie ultra lekkich ramionach.

Mega podatna była Denon DL-1000. 20cu przy 100Hz. Cały przedział zalecanego nacisku zamykał się poniżej 1g.
Ale to ciekawostka przyrodnicza, więc mniejsza o to. Też nie polecam DL-301 do tego Reloopa.

Quarter:
Odniosłem się do tego właśnie. Nie wiem czy kolega oczekuje z gramofonu dźwięku "jak ze streamingu" lub lepszego, w pełnym znaczeniu tych słów. Dobrze by było wiedzieć czy takie są oczekiwania.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#34

Post autor: wojtekf »

rysiek310 pisze:
15 kwie 2021, 15:03
o Denon DL103, lub Dl103R czytałem wcześniej i też mi ona po głowie chodzi (chodziła)
DL-103R jest jakąś opcją, ale to jest inna szkoła grania. Chyba nie umiem tego dobrze opisać, ale DL-103R gra specyficznie (przynajmniej dla mnie) i pewnie warto, żebyś gdzieś posłuchał na czym to polega.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#35

Post autor: wojtekf »

rysiek310 pisze:
15 kwie 2021, 15:03
Jeszcze raz wszystkim Wam dziękuję i dalej zamieniam się w słuch.
A zeznaj jeszcze w jakiej lokalizacji jesteś, to może się jakaś sesja odsłuchowa urodzi ;)
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#36

Post autor: Regsoft »

zbyszek1982 pisze:
15 kwie 2021, 15:51
Tak, na 20 gramowe ramię to świetne rozwiązanie.
Tak. Polecam. Osobiście sprawdzałem ...
Awatar użytkownika
rysiek310
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2021, 09:40
Gramofon: REloop Turn 5

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#37

Post autor: rysiek310 »

Wojtek pisze:
15 kwie 2021, 16:21
rysiek310 pisze:
15 kwie 2021, 15:03
No to się ciekawie robi
Nadal czekam na odpowiedź:
Wojtek pisze:
rysiek310 pisze:
14 kwie 2021, 19:25
Ewidentnie czegoś brakuje i wiem, że da się to osiągnąć, bo stream to potrafi.
Bardzo ciekawa teoria, biorąc pod uwagę że porównujemy winyl kontra cyfrowy streaming.
Na czym oparta?
Jeśli się nie doczekam to też daj znać, ale dla mnie takie myślenie jest kosmicznie naiwne.
Wiem, że da się osiągnąć, bo słyszę. Są przebłyski w niektórych momentach słuchania, w których robi się, jak dla mnie świetnie. Np. płyta Beastie Boys To The Mix UP gra tak, że jest o niebo lepiej niż ze stramera i na niej słychać że da się zrobić scenę która daje czystą przyjemność (radość) słuchania.
A nie oczekuję, tego żeby gramofon zagrał tak jak ze streamera, oczekuję tego żeby zagrał o wiele lepiej (chociaż zdaję sobie sprawę, że przy moim sprzęcie, może być to trudno wykonalne)
W każdym razie, na chwilę obecną stoję przed podjęciem decyzji o zakupie wkładki, mając nadzieję, że da się coś zrobić z basem i sceną.
I tyle.
Czy taka odpowiedź satysfakcjonuje Szanowny Wojtku?
Awatar użytkownika
rysiek310
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2021, 09:40
Gramofon: REloop Turn 5

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#38

Post autor: rysiek310 »

wojtekf pisze:
15 kwie 2021, 19:32

A zeznaj jeszcze w jakiej lokalizacji jesteś, to może się jakaś sesja odsłuchowa urodzi ;)
Siedlce (100km na wschód od Warszawy, 130 na północ od Lublina, 150 na południe od Białegostoku)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#39

Post autor: Wojtek »

rysiek310 pisze:
16 kwie 2021, 08:45
W każdym razie, na chwilę obecną stoję przed podjęciem decyzji o zakupie wkładki, mając nadzieję, że da się coś zrobić z basem i sceną.
I tyle.
Czy taka odpowiedź satysfakcjonuje Szanowny Wojtku?
Pewnie. Kup Goldringa 1042 lub ewentualnie niższy model.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rysiek310
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2021, 09:40
Gramofon: REloop Turn 5

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#40

Post autor: rysiek310 »

Wojtek pisze:
16 kwie 2021, 10:21

Pewnie. Kup Goldringa 1042 lub ewentualnie niższy model.
Nie jestem przekonany, czy sarkazm jest tutaj potrzebny?
Chyba, że błędnie zinterpretowałem słowo pisane, jeżeli tak, to najmocniej przepraszam.

Sytuacja jest jaka jest. Gramofon jest wiadomy, ramię wiadome, budżet wiadomy, oczekiwania wiadome.
Jedyne czego potrzebuję to opinii doświadczonych graczy pomagającej mi w podjęciu decyzji co w takim, konkretnie zakreślonym uniwersum jestem w stanie osiągnąć i za pomocą jakich wkładek.
Dzięki dyskusji zacząłem rozważać Sumiko Moonstone i Goldringa, a kilka dni temu nie miałem pojęcia o istnieniu tego pierwszego, a drugiego nie brałem kompletnie pod uwagę, bo wydawał mi się brzydki. :lol:
Wysłuchanie kilku opinii użytkowników jest dla mnie bardo cenne i kształcące i poszerza moją optykę na zagadnienie. Z czego jestem bardzo zadowolony.
Chyba że forum zostało założone z inną myślą, niż dzielenie się opiniami i doświadczeniem? Ale, o tym niestety nic mi jeszcze nie wiadomo.

W każdym razie, ciągle mam oczy i głowę szeroko otwartą na wszelkie propozycje. Skoro mam uczyć się na błędach, to lepiej na cudzych, niż na własnych.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#41

Post autor: Wojtek »

Jaki sarkazm?

O większości omawianych modeli było już sporo napisane na forum. Wyszukiwarka stoi otworem.

Sumiko wychodzą mimo wszystko drogo względem tego co sobą reprezentują. Dlatego suma sumarum z perspektywy cena/jakość pomagam w podjęciu decyzji i mówię o jednym modelu, a nie o X modelach (a mógłbym, tylko nie widzę w tym sensu na tym etapie).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#42

Post autor: Quarter »

rysiek310 pisze:
16 kwie 2021, 11:04
Wojtek pisze:
16 kwie 2021, 10:21

Pewnie. Kup Goldringa 1042 lub ewentualnie niższy model.
Nie jestem przekonany, czy sarkazm jest tutaj potrzebny?
Chyba, że błędnie zinterpretowałem słowo pisane, jeżeli tak, to najmocniej przepraszam.
Nasz Admin potrafi być czasami sucho-konkretnie-precyzyjny w swoich radach, więc - na ile zdążyłem już poznać - to nie był sarkazm tylko dobra rada :)

Pod którą zresztą się podpisuje i do dziś żałuję, że nie kupiłem Goldringa jak był dostępny w UK za 1300 zł. Pozwolę sobie na sugestię, że jak już tego Goldringa powiesisz i dobrze skalibrujesz ( :!: ), to następnych kroków w poprawianiu brzmienia szukałbym w pozostałych elementach toru.

Daj znać na co się zdecydowałeś i oczywiście jakie doznania po kupnie (z marginesem czasu na "wygrzanie" nowej wkładki).
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#43

Post autor: MMarek »

zbyszek1982 pisze:
15 kwie 2021, 16:27
To jest bardzo podatna wkładka, która się nadaje na dualowskie ULM
Hmm...
Uniwersalność (pomijam tutaj doskonały moim skromnym zdaniem z niej uzyskany dźwięk) Denona DL-301 jest fakt imponująca, ale myślisz, że aż tak?... :think:
Awatar użytkownika
rysiek310
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2021, 09:40
Gramofon: REloop Turn 5

Re: 2M Red się kończy i co dalej?

#44

Post autor: rysiek310 »

Wojtek pisze:
16 kwie 2021, 11:23

Sumiko wychodzą mimo wszystko drogo względem tego co sobą reprezentują. Dlatego suma sumarum z perspektywy cena/jakość pomagam w podjęciu decyzji i mówię o jednym modelu, a nie o X modelach (a mógłbym, tylko nie widzę w tym sensu na tym etapie).
No i już wiem, że będę kupował Goldringa. Z tego co czytam, to bardzo wrażliwy jest na poprawną kalibrację, a skręca się go na nakrętki więc będzie trochę zabawy.
Ponadto przeczytałem gdzieś tutaj, żeby na koszyku nie oszczędzać i że Ortofon SH-4 jest przyzwoity, więc kupując wkładkę i koszyk w budżecie założonym początkowo powinienem się zamknąć.
Bardzo Wam dziękuję za rady i podpowiedzi.
Gdy już Goldring zawiśnie dam znać.
ODPOWIEDZ