Wkładka do Philips F1030/45

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Oscar
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:45
Lokalizacja: ŁDZ

Wkładka do Philips F1030/45

#1

Post autor: Oscar »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, jako że jest to mój pierwszy post chciałem wszystkich przywitać i prosić o pomoc, gdyż w winylowym temacie jestem zielony :)
ostatnio rodzice przypomnieli sobie o starym gramofonie, którego postanowiłem odkopać z piwnicy. Jest to Philips F1030/45 stereo audio center, nie wiem dokładnie z jakiego roku jest ale wiem że jest z czasów kiedy w Polsce były jakieś inne fale radiowe niż w RFN ;o tata mojej dziewczyny pożyczył mi masę różnych płyt od Chopin'a przez KATa i TSA do "Like a virgin" :D tylko zastrzegł że muszę kupić wkładkę... Na stronie oficjalnej Philipsa nie ma ani słowa o gramofonach, konsultant odesłał mnie do jakiegoś serwisu, z stamtąd do innego działu a facet powiedział, że nie ma żadnych instrukcji ani części.
Zatem proszę o pomoc albo namiar na jakiś dostępny na rynku substytut.
Pozdrawiam!
Oscar
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:45
Lokalizacja: ŁDZ

Wkładka do Philips F1030/45

#2

Post autor: Oscar »

Rozumiem, że z tym Philipsem to beznadziejny przypadek :) Mam pytanie jak sprawdzić czy igła nie zniszczy płyt (to dla mnie bardzo ważne)? Jak to określić? Albo może polecicie co mam z nim zrobić? Czy sprzedać czy odstawić z powrotem do piwnicy bo nie ma szans go sprzedać? :)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Wkładka do Philips F1030/45

#3

Post autor: eenneell »

Może wklej kilka fotek tego cuda :?:
Wkładki etc też ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41626
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Philips F1030/45

#4

Post autor: Wojtek »

Nie spotkałem się jeszcze z takim modelem Philipsa, a nawet Internet jest co do niego głuchy.
Jesteś pewien, że dobrze odczytałeś model?

Z tego powodu trudno cokolwiek powiedzieć o wkładce i igle, skoro sam gramofon jest enigmatyczny.

Może to jest jakiś zestaw jeszcze z czasów lampowych?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ