Pokaż mi swój headshell

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 5155
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: Górny Śląsk

Pokaż mi swój headshell

Post autor: MMarek »

Kilkukrotnie na forum przewijał się pomysł założenia wątku gdzie będziemy prezentować swoje koszyczki, na których wieszamy wkładki.

Postanowiłem ów temat rozpocząć.

Na początek Ortofon SH-4.
Materiał: aluminium
Waga: producent podaje: 9,4gr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Without Music Life is a Mistake
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 4192
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Pokaż mi swój headshell (czyli na czym wieszamy wkładki)

Post autor: SimonTemplar »

Brawo! To samo mi chodziło wczoraj po głowie jak szukałem jakiegoś fajnego nowego i sprawdzonego headshella :D
:clap:
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2851
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pokaż mi swój headshell (czyli na czym wieszamy wkładki)

Post autor: Peliks »

Audio-Technica AT D-7
Ukazały się w kolorach:
białym
żółtym
pomarańczowym
zielonym
Waga wraz z śrubkami 9,12 g
Materiał : aluminium + tworzywo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sony/Denon/Ortofon/Micro Seiki PreamPD La Hiraga Hegel H300 MC Systems M3
AT15Sa AT150MLX Denon DL-103D,301mkII Grace F-8L EMT TSD15 Goldbug Medusa Nakamichi MC1000
Ortofon Cadenza Black,Rohmann,SPU E GM Gold Pickering XSV3000 Sony XL-45 XL-55
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6691
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Pokaż mi swój headshell (czyli na czym wieszamy wkładki)

Post autor: Regsoft »

Modele Sony znaleźć można zbiorczo tutaj:
viewtopic.php?f=64&t=9839
Awatar użytkownika
slavax
Posty: 158
Rejestracja: 20 lip 2015, 22:08

Re: Pokaż mi swój headshell

Post autor: slavax »

Uchwyt z niskiej półki cenowej.
Producent:
"No name", podobno samoróbka od Kropos.
Materiał: Aluminium
Waga: 13,15g
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2851
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pokaż mi swój headshell

Post autor: Peliks »

Audio-Technica AT-MG10

Materiał : Magnesium
Waga wg producenta 10 g
Wszystkie moje egzemplarze mają poniżej 10 gram wraz z kabelkami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sony/Denon/Ortofon/Micro Seiki PreamPD La Hiraga Hegel H300 MC Systems M3
AT15Sa AT150MLX Denon DL-103D,301mkII Grace F-8L EMT TSD15 Goldbug Medusa Nakamichi MC1000
Ortofon Cadenza Black,Rohmann,SPU E GM Gold Pickering XSV3000 Sony XL-45 XL-55
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 902
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600, PS-X555ES

Re: Pokaż mi swój headshell

Post autor: mcemsi »

Peliks pisze:
15 lut 2020, 15:00
Audio-Technica AT D-7
Ukazały się w kolorach:
białym
żółtym
pomarańczowym
zielonym

Mam srebrny. Był też taki czy ktoś gorliwie zeszlifował lakier?
Uchwyt jest kombinowany z przeszczepu bo oryginał był ułamany ale do tangencjala taki daje radę.

d7-1.jpg
d7-2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 902
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600, PS-X555ES

Re: Pokaż mi swój headshell

Post autor: mcemsi »

Peliks pisze:
16 lut 2020, 11:56
Audio-Technica AT-MG10
Da sie tu regulować overhangiem?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 45284
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokaż mi swój headshell

Post autor: Wojtek »

mcemsi pisze:
16 lut 2020, 12:29
Da sie tu regulować overhangiem?
Jak widać na zdjęciu - masz 4 pozycje montażu śrubek i tyle :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
Wsparcie finansowe forum
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 902
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600, PS-X555ES

Re: Pokaż mi swój headshell

Post autor: mcemsi »

No tak , widzę. Ale jak żadna z pozycji nie przypasuje to leżymy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 45284
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokaż mi swój headshell

Post autor: Wojtek »

Owszem :) Dlatego nie każdy jest fanem tych koszyków.
Ale też są odmiany które mają regulację azymutu i overhangu (seria AT-MS).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
Wsparcie finansowe forum
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2851
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pokaż mi swój headshell

Post autor: Peliks »

Audio-Technica AT-LT13A

Materiał: Aluminium
Waga wg. producenta 13 gram.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sony/Denon/Ortofon/Micro Seiki PreamPD La Hiraga Hegel H300 MC Systems M3
AT15Sa AT150MLX Denon DL-103D,301mkII Grace F-8L EMT TSD15 Goldbug Medusa Nakamichi MC1000
Ortofon Cadenza Black,Rohmann,SPU E GM Gold Pickering XSV3000 Sony XL-45 XL-55
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 5155
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Pokaż mi swój headshell

Post autor: MMarek »

Denon PCL6

Materiał: magnez
Waga: producent podaje: 9,7gr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Without Music Life is a Mistake
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 45284
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokaż mi swój headshell

Post autor: Wojtek »

PCL-6 już ma regulację azymutu i overhangu (warto takie rzeczy dodawać oprócz wagi)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
Wsparcie finansowe forum
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 5155
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Pokaż mi swój headshell

Post autor: MMarek »

Wojtek pisze:
16 lut 2020, 13:12
warto takie rzeczy dodawać oprócz wagi
Co racja to racja.
Obiecuje poprawę... ;)

Denon PCL3

Materiał: aluminium
Waga: producent podaje: 8,5gr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Without Music Life is a Mistake