Co zamiast at12e

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co zamiast at12e

#16

Post autor: Wojtek »

Ło Boże...
wiktorsam pisze:
13 paź 2019, 21:53
na co warto wyłożyć pieniążki co da ZAUWAŻALNIE lepszy dźwięk od at12 :)
AT13?
wiktorsam pisze:
13 paź 2019, 21:53
i nie będzie kosztowało majątku
Zdefiniuj majątek.
wiktorsam pisze:
13 paź 2019, 22:08
No ale ta at-20 jest warta pieniędzy?
Pewnie. Swego czasu topowy model.
wiktorsam pisze:
13 paź 2019, 22:08
Na ebay są używane w granicach 300 USD z niby dobrą igłą, ale nie wiem czy warto wyłożyć takie pieniądze.
Jeśli chcesz mieć to warto. Po tyle to chodzi, z igłą w dobrym stanie.
wiktorsam pisze:
13 paź 2019, 22:08
Może coś innego w tej kwocie będzie lepsze?
Może. Masz świadomość że dobrych wkładek jest jakiś pierdyliard? ;)

Nie powiedziałeś w sumie nic co mogłoby jakkolwiek pomóc naprowadzić Ciebie na właściwe tory ("Dźwięk jest ok").
Jak to naprostujemy to może będzie o czym rozmawiać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Co zamiast at12e

#17

Post autor: wiktorsam »

Ok. Odczuwam braki w dolnych rejestrach i małą szczegółowość w górnych. Igła w mojej wkładce to ATS-12C czyli sferyczna. Czy proponowana wkładka z forum - at-15 z igłą o szlifie shibata poprawi te niedostatki?

Swoją drogą - jestem na tym forum od 2010r i bez urazy ale wspominam je dużo lepiej za tamtych czasów, atmosfera była przyjaźniejsza. Miałem długą przerwę, wróciłem i zauważam pewną nerwowość i styl wypowiedzi bardzo podobny do tych z forum elektrody. Adminie Ciebie też zapamiętałem inaczej. Rozumiem, że pewnie można się zirytować jak słyszy się po 100kroć te same pytania, ale może zamiast się irytować olać wątek :). Nic na siłę jak to mówią.

Pozdrawiam i jeszcze raz - bez urazy :)
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co zamiast at12e

#18

Post autor: Wojtek »

wiktorsam pisze:
14 paź 2019, 00:26
Odczuwam braki w dolnych rejestrach i małą szczegółowość w górnych. Igła w mojej wkładce to ATS-12C czyli sferyczna.
OK, to wiele wyjaśnia.
wiktorsam pisze:
14 paź 2019, 00:26
Czy proponowana wkładka z forum - at-15 z igłą o szlifie shibata poprawi te niedostatki?
Powinna, szczególnie w kwestii szczegółowości. Z basem to niekoniecznie.
Zaznaczyć jednak muszę że AT-15Ea to ciut inaczej grająca wkładka od AT-15SA/AT20.
Gra to głośniej i z większym naciskiem na dół pasma i średnicę.

Ja się nie irytuję bo nie bardzo mam czym. Za to było trochę śmiechu.
Nigdy nie zrozumiem ludzi narzekających na to że CD bywa lepsze od winyla.
Bez urazy :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Co zamiast at12e

#19

Post autor: wiktorsam »

Broń boże nie narzekam :) Znam ograniczenia winyla i nigdy bezkrytycznie nie brałem do głowy tez o wyższości analoga nad zapisem cyfrowym głoszonych przez wyznawców czarnych krążków. Co innego też współczesne wydania kontra wydania, które wychodziły pierwotnie tylko na winylu - tu jestem nawet skłonny uznać, że te na czarnym krążku mogą brzmieć lepiej. Niemniej, uważam, że w moim przypadku różnica na niekorzyść winyla jest jednak za duża. Bo że będzie to się spodziewałem.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co zamiast at12e

#20

Post autor: Wojtek »

Wiesz, sferyczna igła, choćby oryginalna, to jednak jest najprostszy rodzaj szlifu. Najmniej rozdzielczy.

Jeśli czujesz że brakuje Tobie dołu pasma to można też pomyśleć o jakiejś wkładce Shure.

Nagaokę MP-110 też warto poznać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Co zamiast at12e

#21

Post autor: wiktorsam »

Ok, dzięki za odpowiedzi. Zamówiłem Nagaokę, zadecydowała dobra dostępność i fakt, że wkładka jest nowa. Zobaczymy czy mi podejdzie :).
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
petro74
Posty: 171
Rejestracja: 11 gru 2010, 17:07

Re: Co zamiast at12e

#22

Post autor: petro74 »

Winyl wcale nie gra gorzej od CD. Trzeba trochę pracy nad własnym sprzętem, żeby dopieścić. Jak Ci się znudzi Nagaoka, spróbuj Ortofona - warto pochylić się nad OM 30. Jest w miarę uniwersalna, chyba że masz "ciężkie" ramię.
petro74
Posty: 171
Rejestracja: 11 gru 2010, 17:07

Re: Co zamiast at12e

#23

Post autor: petro74 »

Ja bym jeszcze pokombinował, żeby jednak wpiąć Rotela
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Co zamiast at12e

#24

Post autor: wiktorsam »

Na zmianę wzmacniacza nie ma szans, nie mam na niego miejsca. I serio - nie wzmacniacz jest tu problemem. Wzmacniacz kupiłem jako kompaktowe rozwiązanie do sypialni, postanowiłem go przetestować i porównać do mojego rotela. Do testowania wzmacniacza mam skonstruowane proste urządzenie na przekaźnikach które w ułamek sekundy przełącza zasilanie kolumn z jednego wzmacniacza na drugi, dzięki czemu dokładnie mogę wyłapać różnice w jakości dźwięku i serio - temu chińczykowi niczego nie brakuje, co zresztą potwierdzają testy w internecie. Dlatego po tym teście bez żadnych obiekcji uczyniłem go moim podstawowym wzmacniaczem na chwilę obecną :). Serio,rozwój audio również idzie do przodu i rozwiązania cyfrowe potrafią naprawdę zabrzmieć bardzo dobrze. Dla ciekawych test po francusku - ale dobrze się czyta po przetłumaczeniu przez google:

http://audiobidules.blogspot.com/2018/0 ... p-bon.html

Co do ramienia to nie wiem czy mam ciężkie ;) Może Wojtek coś podpowie :).
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co zamiast at12e

#25

Post autor: Wojtek »

Saba PSP-250 to lekko-średnie ramię, jak u Technicsów.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
petro74
Posty: 171
Rejestracja: 11 gru 2010, 17:07

Re: Co zamiast at12e

#26

Post autor: petro74 »

Czyli rzeczwiście Shure mogloby być - jeżeli ktoś lubi łagodny dźwięk i ten specyficzny bas - ja tak :D
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Co zamiast at12e

#27

Post autor: wiktorsam »

Witam ponownie.
Wkładka doszła, zamontowana wstępnie na oryginalnym headshellu. Po pierwszych odsłuchach gra to przyjemnie, dużo lepsze niskie rejestry, zejście jest takie jakie powinno być. Nad górą jednak nadal można by trochę popracować ;). Niemniej słucha się tego przyjemniej niż starej wkładki.

Zauważam jednak jeden problem przy montażu - może to jest pole na poprawę jakości dźwięku? Wkładka jest znacznie wyższa i chyba cięższa niż oryginalna Audio Technica. Już na oko widać, że nie jest równolegle do płyty - przez swoją wysokość jest delikatnie pochylona. Na chłopski rozum chyba musiałbym zmienić headshell na lepiej pasujący do jej wysokości żeby to skorygować? Możecie coś doradzić?

Albo podnieść ramię, nie wiem tylko czy jest możliwość ...

Dzięki i pozdrawiam
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Co zamiast at12e

#28

Post autor: wiktorsam »

Spojrzałem na service manual i jakąś szansę widzę na dodanie podkładki dystansowej pod ramię. Jutro na spokojnie coś pokombinuję. A tak po dalszych odsłuchach jest znacznie lepiej niż na AT12e
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
ODPOWIEDZ