Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anfindur
Posty: 67
Rejestracja: 20 sty 2018, 11:20

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#31

Post autor: anfindur »

Dzięki za ostrzeżenia.
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#32

Post autor: radziulasek »

Mam cenę. 150 zł za wkładkę z igłą i headshellem stantona oraz przesyłką.
Myślę, że to dobra propozycja?
Co sądzicie?
Załączniki
stanton (2).jpg
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1733
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#33

Post autor: jaca1970 »

Na zdjęciu widać mało szczegółów - ale niech się wypowie ktoś z doświadczeniem.
jest taki dział - jaka to wkładka ?

Jeśli wszystko jest " firmowe" a igła zagra... to chyba: " taniej to już było..."

150 z kosztem przesyłki - :clap:

pozdro
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1733
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#34

Post autor: jaca1970 »

Wojtek pisze:
26 mar 2019, 21:43
Za samo body to jest bardzo dobra cena.
A za całość ?
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#35

Post autor: Wojtek »

Wcześniej było 150 + headshell i już wtedy było dobrze.
Dzisiaj jest 150 już z markowym headshellem w pakiecie.
I jeszcze trzeba się dopytywać czy to aby dobra cena?

No ludzie kochani :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#36

Post autor: radziulasek »

Headshell jest marki Stanton, wkładka ponoć oryginalna 680 V3 igła prawdopodobnie niestety sferyczna sprzedawca nie wie o niej nic więcej. Pewnie i tak kupię nową z Wamatu lub inną jaką mi polecicie.
Cena jest za całość z przesyłką: 150 zł
Tu więcej zdjęć
Wojtku, pytanie nie wynika ze sknerstwa tylko z niewiedzy. O tym, że jest Stanton dowiedziałem się od Was 2 dni temu, a dziś jest oferta i chcę sprawdzić, czy jest ona korzystna. Twoje słowo mi wystarcza, jutro robię przelew. Dziękuję wszystkim za wspracie, doradztwo itd. Opisze obszernie jak nowa wkładka zagra na moje ucho. Pozdrawiam i jestem Wam ogromnie wdzięczny.
Załączniki
resized_20190327_174134.jpg
resized_20190327_174131.jpg
resized_20190327_174056.jpg
resized_20190327_174051.jpg
resized_20190327_174047.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#37

Post autor: Wojtek »

680.V3 miał igłę wycelowaną w DJów, stąd jak najbardziej warto ja zmienić na coś nowego i niedrogiego.
Jak się spodoba brzmienie to można myśleć o konkretniejszych zamiennikach (np. VividLine).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#38

Post autor: radziulasek »

Czy te kropki na headshellu mają jakieś znaczenie, ewidentnie wkładka zamontowana jest nierówno - duże różnice w otworach lewym i prawym. Czy to tak ma być, czy jak zwykle kalibrujemy ustawienie za pomocą szablonu Baerwalda? Nacięcia na łbach śrunek idealnie pasują do tych kropek i jestem ciekaw czy to przypadek czy nie?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#39

Post autor: Wojtek »

Kropki nie mają znaczenia.
Zawsze kalibrujemy wkładkę.
Pytaj poprzedniego właściciela czy kropkował headshell by sobie coś ułatwić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#40

Post autor: radziulasek »

OKi wkładka zakupiona, teraz najgorsze... trzeba czekać.
Aby był komplet trzeba kupić tak jak Wojtek radzi tanią igłę. Którą igłę polecacie Szanowni Koledzy do tej wkładki:

Tę:
https://north.pl/karta/xv-15-1200e-igla ... -0035.html

czy lepiej tę:

https://www.wamataudio.pl/pickering-sys ... xv-15.html
Obie japońskie i obie eliptyczne....
Tę z Wamatu masz Ty dot87. Jesteś zadowolony (poza szczoteczkę)?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#41

Post autor: dot87 »

Bez szczotki gra bardzo fajnie :) co prawda nie mam porównania z tą drugą (o ile się orientuję jest to teoretycznie wyższy model ale w przypadku zamienników może to nie mieć zbyt dużego znaczenia). Na pewno jest dość głośna (zarówno na głośnikach/słuchawkach jak i sama "igła" jest dość głośna). Co do brzmienia to już trochę napisałem wcześniej:) myślę że na początek tak naprawdę może nie byc między nimi dużej różnicy.
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#42

Post autor: radziulasek »

Dziękuję DOT87. Zamawiam te igłę z Wamatu. Jak tylko przyjdzie wkładka, i wszystko skalibruje to posłucham i dam znać jak tam na moje ucho.
Nacisk po demontażu szczotki ustawić na 1.6 grama a ze szczotką 2.6 grama? Dobrze zrozumiałem?
Szablon mam z Wamatu taki jak na zdjęciu? Będzie dobry do ramienia S kształtnego w SONY?
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim.
Załączniki
szablon.jpg
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#43

Post autor: radziulasek »

Witam ponownie wszystkich, pora późna, ale na gorąco pragnę się podzielić wrażeniami.
Dziś przyszła wkładka oraz igła. Wkładkę kupiłem Stanton 680v3 a igłę tę z North, bo Wamat chwilowo nie miał.
Okazało się, że kropki na headshellu to fabryczne znaki ustawcze. Ja ustawiłem według szablonu i wyszło mi prawie tak jak te znaki.
Teraz kolej na wyważenie, ustawiłem tak jak pisaliście 1.6 g. Szczotkę zdemontowałem bo siała jakieś nieczystości i przydźwięk. Niestety na wstępie przykra niespodzianka: igła uderzyła o brzeg płyty przy starcie. Okazało się, że winda w gramofonie jest za nisko. Telefon do nieocenionego Pana Zbyszka, poszukiwanie śrubki imbusowej, wreszcie bardzo żmudna regulacja. Już myślałem że się poddam, bo albo igła było za nisko albo w ogóle nie chciała opaść na płytę. Wreszcie udało się znaleźć takie miejsce, gdzie igła było tuż na płytą i zaczęła łagodnie opadać na nią.
Przesłuchałem już 2 płyty na nowej wkładce. Mam swoje przemyślenia.
1. Tak jak radziliście, Stanton 680v3 jest dużo głośniejszy niż AT 95e. Duży plus, bo teraz do słuchania w zupełności wystarcza godzina 11 na wzmacniaczu zamiast 14.
2. Wkładka generuje ładny dla mnie dość analityczny dźwięk ale jest przy tym dość ciepła. Wysokie nie gorsze niż w AT 95e, poprawił się też dół.
3. Niestety wraz ze wzrostem czułości wkładki znacznie bardziej słychać na niej trzaski i szumy, mimo, że słuchałem dwóch świeżo umytych płyt.
4. Mam wrażenie, że ta wkładka ma gorszą stereofonię od At95e. Nie wiem to dopiero dwie płyty ale jakby japońska wkładka, lepiej i wyraźniej separowała kanały i więcej się działo w poszczególnych kanałach gdy to ona gra ale może to tylko pierwsze wrażenie.

Podsumowując: jestem zielony jak trawa i nadal guzik wiem o gramofonach. :(

Bardzo poproszę Was jeszcze o porady:


1. Nie wiem czy dobrze wyważyłem ramię: czy ma znaczenie gdzie stoi waga? Ja ją kładę na talerzu zamiast płyty? Czy 1.6 g bez szczotki to dobra wartość dla tej wkładki plus igła z NORTH?
2. Strasznie trudno wyregulować było windę, już się bałem, że coś zepsułem. Czy to normalne, że małych ruch i już igłą nie opuszcza się na płytę?
3. Nie wiem, czy dobrze wyregulowałem wkładkę, niby w obu punktach linie są równoległe do czoła wkładki, ale dziwi mnie, bo w headshellu Sony z AT 95 obie śrubki są równiutko w otworach - przerwa jest taka sama a w Stantonie, aby uzyskać równoległość, trzeba było wkładkę skręcić i śruby mają różne ułożenie w otworach - jedna jest bliżej czoła niż druga?

Dziękuję za doradztwo i polecenie Stantona z namiarami na sprzedawcę. W sumie jestem zadowolony, słychać progres w stosunku do AT 95e. martwi tylko wzrost szumów i zakłóceń.
No nic trzeba kilka godzin posłuchać.
Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedź na moje pytania.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#44

Post autor: Wojtek »

To jest ta sama igła (Wamat i North) więc jeśli Wamat skądś ma info że 1.6g to tego bym się trzymał póki co.

Jeśli chcesz korzystać ze szczotki to musisz dodać 1g siły nacisku, czyli w sumie 2.6g :)
Pewnie tego nie zrobiłeś i miałeś "przydźwięk i nieczystości", kiedy w rzeczywistości igła miała trudność by utrzymać się w rowku (bo pędzelek ją "unosił").
radziulasek pisze:
03 kwie 2019, 00:04
3. Niestety wraz ze wzrostem czułości wkładki znacznie bardziej słychać na niej trzaski i szumy, mimo, że słuchałem dwóch świeżo umytych płyt.
Coś za coś.
radziulasek pisze:
03 kwie 2019, 00:04
4. Mam wrażenie, że ta wkładka ma gorszą stereofonię od At95e. Nie wiem to dopiero dwie płyty ale jakby japońska wkładka, lepiej i wyraźniej separowała kanały i więcej się działo w poszczególnych kanałach gdy to ona gra ale może to tylko pierwsze wrażenie.
Jest to możliwe, biorąc pod uwagę parametry obydwu generatorów + porównywalnej klasy igły (oryginalna ATN95E oraz tani Stylus Co. Japan do Stantona).
radziulasek pisze:
03 kwie 2019, 00:04
czy ma znaczenie gdzie stoi waga?
No raczej :)

Nie wiem jaką masz wagę, ale punkt mierzenia powinien być mniej więcej na wysokości płyty położonej na macie gramofonu.

Nie wiem też czy będziesz w stanie ze swoją wagą wyważyć igłę z zamontowanym pędzelkiem.
radziulasek pisze:
03 kwie 2019, 00:04
Czy 1.6 g bez szczotki to dobra wartość dla tej wkładki plus igła z NORTH?
Nie wiem - tak podają więc chyba tak. Generalnie gdzieś pomiędzy 1.5g, a 2g myślę że będzie bezpiecznie (bez szczotki) :)
Oryginalna igła Pickering D400 (od XV-15/400) miała zalecane 1.5g.
radziulasek pisze:
03 kwie 2019, 00:04
2. Strasznie trudno wyregulować było windę, już się bałem, że coś zepsułem. Czy to normalne, że małych ruch i już igłą nie opuszcza się na płytę?
Taka przypadłość tego gramofonu. Nie rozumiem pytania.
radziulasek pisze:
03 kwie 2019, 00:04
3. Nie wiem, czy dobrze wyregulowałem wkładkę, niby w obu punktach linie są równoległe do czoła wkładki, ale dziwi mnie, bo w headshellu Sony z AT 95 obie śrubki są równiutko w otworach - przerwa jest taka sama a w Stantonie, aby uzyskać równoległość, trzeba było wkładkę skręcić i śruby mają różne ułożenie w otworach - jedna jest bliżej czoła niż druga?
Zauważyłeś pewnie że punkty montażowe wkładki jak i pozycja igły są różne między tymi dwiema wkładkami?
No właśnie.
Ot przyczyna różnych punktów montażowych na headshellu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Następca AT 95e do gramofonu Sony PS 4300

#45

Post autor: radziulasek »

Wojtku dziękuję Ci za odpowiedź.
1. Wagę mam zwykłą elektroniczną i trudno mi ją położyć tak by była równo z płytą. Jak zdejmę talerz jest za nisko więc położyłem ją na talerzu czyli jakiś centymetr wyżej bo taka jest grubość wagi.
2. Chodziło o to że jak poluzowałem śrubkę imbusową to porusza się tylko banan i ialbo go można było podnieść albo opuścić. Jak podnosiłem to ramię nie opuszczało się na płytę a jak opuszczałem igła haczyła. Czy to normalne że ta regulacja jest taka trudna?
3. Szczotkę zdemontowałem zatem nacisk 1.6 g jest ok.
4. Posłucham porównam i nie wiem czy nie wrócę jednak do At95.
Serdecznie dziękuję za porady i wskazówki Tobie i innym Kolegom.
ODPOWIEDZ