Denon DL-301 II

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Denon DL-301 II

#61

Post autor: darkman »

mirhon pisze:
09 maja 2018, 13:15
nie obejdzie się bez odsłuchu
Truizm oczywisty. :) Zapewne to najlepsza droga. Kolejny truizm.
mirhon pisze:
09 maja 2018, 13:15
Jeśli ten Denon gra delikatniej ale proporcjonalnie do całości to raczej nie będzie problemu,
Ale z czym? Bo to raczej i bardzo opisowy wątek MMarka w ww temat. Z tego co czytam, autor wątku nie ma żadnego problemu z ta wkładką.
mirhon pisze:
09 maja 2018, 13:15
jakiś efekt (jak to bicie szkła
Coś Pan tak z tym szkłem? ;) Są i inne szkła:
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Denon DL-301 II

#62

Post autor: mirhon »

darkman pisze:
09 maja 2018, 13:28
Coś Pan tak z tym szkłem? Są i inne szkła:
Tam to najlepiej słyszałem i ta wybiórcza kompresja bardzo mnie drażniła.
Przekaz robił się taki trochę bezpciowy... Generalnie przy tym Heglu o którym pisałem wyżej to nie byłem w stanie spokojnie posłuchać praktycznie żadnej płyty Floydów czy Marillion a wkur.. sięgało zenitu gdy puszczałem Heńka
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Denon DL-301 II

#63

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze:
09 maja 2018, 10:59
Wszyscy jej użytkownicy – jeśli słuchali innych wkładek - zapewne doskonale wiedzą
Nie wszyscy ... :laughing-rolling:
mirhon pisze:
08 maja 2018, 12:58
Nigdy nie słuchałem MC
Czas posłuchać … jak wrzucasz tysiące w Korga to parę stówek za test nie powinno zaboleć (sprzedasz jak się nie sprawdzi z niewielką stratą) … :think:
mirhon pisze:
08 maja 2018, 12:58
wkładki MC grają delikatniej
Ale rasista … setki różnych MM (o różnicach na samych igłach nie wspominając) i MC z kompletnie różnym brzmieniem a tu takie "okrągłe" tezy … :roll:
mirhon pisze:
09 maja 2018, 09:43
To nie jest świrowanie.
Też tak kiedyś robiłem (akumulatorowa nagrywarka DSD). Tylko po osiągnięciu pewnej ilości płyt winylowych i porównaniu pewnej ilości sprzętu jakoś się już nie chce bawić w zgrywanie i testowanie. Ale faktycznie w pewnych przypadkach może to mieć jakiś sens … :?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Denon DL-301 II

#64

Post autor: Myszor »

Mirhon ja ci powiem tak...imho v15 nie ma startu do dl103r zatem trop którym idzie mmarek jest git.
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Denon DL-301 II

#65

Post autor: mirhon »

Na jednym z forum przeczytałem:

Mniej znana wkładeczka MC. Chyba już nie produkują, ale jeszcze dostępna.

Denon DL-301 II Phono Cartridge Specifications
- Type: Moving coil
- Output voltage: 0.4mV
- Frequency response: 20Hz-60kHz
- Recommended load impedance: Over 100 ohms
- Channel balance @ 1kHz: < 1db
- Channel separation @ 1kHz: > 28dB
- Stylus tip: Special elliptical solid diamond with 0.07 x 0.14 mm rectangular cross section
- Compliance: 13 x 10-6 cm/dyne
- Recommended tracking force: (1.4g +/- 0.2g)
- Color: Gold/Black
- Weight:6 g

Na papierze fajnie.

Zalety:
-Niski "surface noice"
-Dobry tracking
-Zrównoważone brzmienie, milo się słucha
-Cena/Jakość

Wady:
-Nie ma pier***nięcia
-Dość płaski charakter grania w porównaniu do brata DL103

I właśnie ten brak pier*** mnie martwi. Dodam że nie uważam aby Shure v15 III grała z przesadzonym pier***
Porównywałem szczurka z cyfra i nie mam mu nic do zarzucenia. Jednocześnie jak czytam ze v15 nie ma startu do tych denonów a nie raz przeczytałem o łagodnym graniu tych ostatnich to chyba można mieć pewne wątpliwości.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Denon DL-301 II

#66

Post autor: blispx »

i owszem V15III nie ma startu do 103, do 301 to nie wiem- pewnie też. V15III to najbardziej przeceniana wkładka w historii, fajnie gra z oryginalną igłą tak na poziomie SAS ale i tak odstaje od jogurta
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Denon DL-301 II

#67

Post autor: mirhon »

Co to jest ten jogurt :oops: czytałem już o tym w kilku postach i dalej nie jarze
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Denon DL-301 II

#68

Post autor: darkman »

mirhon pisze:
09 maja 2018, 22:14
Co to jest ten jogurt
Szatan nie kogut czyli Demon.
mirhon pisze:
09 maja 2018, 21:52
Na jednym z forum przeczytałem:
Audiomaniacy, post: tomasz+pianista.
Nie ma powodów do anty tudzież reklamy forum audiomaniaków = lubimy się i mamy wielu kolegów.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Denon DL-301 II

#69

Post autor: zelazny »

Mirhon Danone (jogurt) --> Denon --> jogurt. :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Denon DL-301 II

#70

Post autor: darkman »

Nieprawda, Jo Gór .. czyli Jożin z Bażin. Demon!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Denon DL-301 II

#71

Post autor: Wojtek »

mirhon pisze:
09 maja 2018, 21:52
I właśnie ten brak pier*** mnie martwi. Dodam że nie uważam aby Shure v15 III grała z przesadzonym pier***
Porównywałem szczurka z cyfra i nie mam mu nic do zarzucenia. Jednocześnie jak czytam ze v15 nie ma startu do tych denonów a nie raz przeczytałem o łagodnym graniu tych ostatnich to chyba można mieć pewne wątpliwości.
Wiesz że każda opinia jest jak dupa, prawda? :morda:

Myślę że jak ktoś na lajcie zbija w jedną kupę igły typu SAS, eliptyczne i sferyczne to można mieć generalnie duże wątpliwości co do wartości takiego zdania :morda:

Ale to nie wątek o DL103 (na szczęście :morda:)

IMHO jeśli szukasz "mocnego brzmienia" (w sumie ciągle się gubię czego tak właściwie szukasz) to DL301II nie jest stosownym adresem.
Ona po prostu nie jest pod tym kątem strojona :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Denon DL-301 II

#72

Post autor: darkman »

Wojtek pisze:
10 maja 2018, 08:33
(w sumie ciągle się gubię czego tak właściwie szukasz
No ja też się zgubiłem. Dlatego kontestuję w zasadzie, bo nie bardzo wiem o co chodzi w sumie?
Sam pryzmat 'sumy' toru będzie tu miał niebanalne znaczenie i oczywiście należy o tym pamiętać.
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Denon DL-301 II

#73

Post autor: mirhon »

Wojtek pisze:
10 maja 2018, 08:33
w sumie ciągle się gubię czego tak właściwie szukasz
Zrównoważonego brzmienia.
Puśćcie sobie cokolwiek np. z repertuaru Watersa i zadajcie sobie pytanie jak to będzie brzmieć gdzie każde dynamiczne wejście gitary, perkusji, wokalu czy czegokolwiek będzie sztucznie złagodzone (w stos. do reszty), nic nie "zakłuje w ucho", jak dla mnie nie przekaże emocji.
Z tego powodu np. nie byłem w stanie słuchać na Staxowych Lambdach w starych wydaniach tj. do SR-404. One wszystko przekazywały muzykę w taki grzeczny sposób. Po pierwszych zachwytach kiedy miałem Staxy SR-404 po jakimś czasie zacząłem czuć że coś jest nie tak i to był właśnie dla mnie ten "brak impaktu", dynamiki czy zwał jak zwał - grały zbyt lekko, eterycznie, nienaturalnie. Zamiana na SL700 była dla mnie miodem na uszy...
Kto porównywał te 2 modele to będzie wiedział o co mi chodzi.
Stąd (tak mi się wydaje) niektórzy klasyfikują wkładki MC (niektóre?) jako lepsze do spokojnego jazzu czy innego tzw. audiofilskiego plumkania a nie koniecznie dobre np. do rocka progresywnego
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Denon DL-301 II

#74

Post autor: Regsoft »

mirhon pisze:
10 maja 2018, 14:55
będzie sztucznie złagodzone
Nic takiego nie występuje. Masz gotową tezę, do której wracasz jak bumerang niezależnie od tego co inni piszą. Sorry. Być może są kiepskie MC jak i dobre MM ale to co napisałeś to jak dla mnie jakaś bzdura. Mam kilka MC i przynajmniej drugie tyle MM. Zdecydowanie sugerowałbym Ci sprawdzić Denona MC. Tym bardziej, że V15 III jak dla mnie nie jest niczym specjalnym (delikatnie mówiąc). I na pewno nie nazwałbym jej zrównoważonym brzmieniem (przynajmniej na igle HE z North). Wszystko to jednak są subiektywne opinie oparte nie tylko na konkretnych upodobaniach, ale i tym co do brzmienia wnosi pozostały sprzęt. Dlatego musisz to sprawdzić sam i na własnym sprzęcie. Mam MC które wolę użyć do kameralnych realizacji akustycznych mam i takie które u mnie lepiej sprawdzają się w muzyce rockowej (większość przykładów o których pisałeś mam i słucham chętnie). Na pewno nie braknie emocji czy dynamiki (zwróć uwagę na mniejszą bezwładność igły). Nie nakręcaj się zbyt mocno na daną tezę bo wmówić sobie można niemal wszystko. Czasem dopiero ślepe testy w locie je weryfikują. Możesz śmiało brać 301 II i posłuchać. Nie mogę mieć 100% pewności, że Tobie się spodoba bo na pewno mam inne założenia w stosunku do brzmienia, ale kategorycznie nie zgadzam się z próbą generalizowania, że do muzy o której piszesz lepszy jest MM. To jakieś kompletne nieporozumienie. Mógłbym próbował przekładać kwestię szlifu na pewne aspekty odsłuchu winyli ale przyzwoite MC (z odpowiednim PRE/SUT) to coś co musisz spróbować. Pewnie, że MC ma wady, ale w zasadzie wszystkie sprowadzają się do kwestii kosztów tego rozwiązania 8-)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Denon DL-301 II

#75

Post autor: Myszor »

mirhon pisze:
10 maja 2018, 14:55
cokolwiek np. z repertuaru Watersa i zadajcie sobie pytanie
Przyjacielu, wszystko jasne, szukasz dobrej wkładki MC :)
Niepotrzebnie zmyliłeś mnie tym metalem.
mirhon pisze:
10 maja 2018, 14:55
"zakłuje w ucho",
Bier ATOC9. Idzie górą.
Regsoft pisze:
10 maja 2018, 17:37
V15 III jak dla mnie nie jest niczym specjalnym
Howgh. Sucha taka.
ODPOWIEDZ