ADC INTEGRA

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sadziu1
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:39

ADC INTEGRA

#1

Post autor: sadziu1 »

Witam. Kupiłem gramofon technics sl-1600 z ADC INTEGRA/igła K8. Co to za wkładka/igła? Czy jest warta uwagi? Jakie igły do tego pasują? Zostawić czy lepiej zmieniać (czy trzeba wymienić cały headshell jeśli będę chciał wymienić wkładkę?). Będę wdzięczny za informację.
Załączniki
DSC_0199.JPG
DSC_0195.JPG
technics SL-1600 mk1 + ADC integra | sansui au-d9 | canton karat 300
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ADC INTEGRA

#2

Post autor: darkman »

Sadziu1 rozumiem, że jeszcze go nie masz? Zrób fotkę z boku ramienia - wkładka i headshell.
A .. no i odkurz trochę gościa, bo nie wygląda.
Ja bym dał normalny koszyk, a ten zostwił jako ciekawostkę integralnego zestawu, ale idź tym tropem:
https://www.vinylengine.com/library/adc ... -xlm.shtml
To jest normalne mocowanie 1/2" więc no problem.

Chyba to:
https://www.lpgear.com/product/ADC148OR.html
ale poszukaj też
https://www.lpgear.com/category/ADC.html
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ADC INTEGRA

#3

Post autor: Wojtek »

sadziu1 pisze: Co to za wkładka
ADC Integra XLM.
sadziu1 pisze: igła?
ADC RK8, do wkładki ADC K8 i kompatybilnych.
sadziu1 pisze: Jakie igły do tego pasują?
Te same co do wkładek ADC K, QLM, VLM, XLM (gradacja jakości od najsłabszych do najlepszych).
Całkiem spory wachlarz dobrych igieł do wyboru. Oryginalne RK8 można nadal dostać w dobrej cenie.
sadziu1 pisze: Zostawić czy lepiej zmieniać
Z dobrą igłą jest to bardzo dobra wkładka stąd jeśli tylko dźwięk będzie pasował to nie ma sensu zmieniać.
sadziu1 pisze: czy trzeba wymienić cały headshell jeśli będę chciał wymienić wkładkę?
Tak. ADC Integra XLM to zintegrowany headshell z wkładką (na szczęście z wbudowaną regulacją overhang).

Sam mam ADC XLM III (czyli tak jakby wersje "niezintegrowana" Twojej wkładki) i sobie bardzo chwalę (w połączeniu z igłą JICO RSX).
Nie wiem czy jest sens wrzucać do szuflady jako ciekawostkę wkładkę klasy Shure V15 III z łatwo dostępnymi igłami :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ADC INTEGRA

#4

Post autor: darkman »

Pewnie, że jest sens. Klasa wkładki ma się nijak do siły przekazu internetu i globalizacji prezentowanej/zaczytanej wiedzy.
Idę o zakład, że kolega ją wymieni, bo tak jest świat audio skonstruowany. Tu zresztą widzę sens w posiadaniu integry i nie integry. Bo jak inaczej się przekonać jak to gra i z czym porównać? :D
Obowiązują dwie zasady:
Dobry gramofon z dobrą niestandardową wkładką od razu przy zakupie = źle.
Dobry gramofon ze złą wkładką przy zakupie i takąż igłą = źle.
Źle + źle = dobrze i da się coś wymyślić. Zapewne.

ADC RK8/K8 niedroga, więc na pewno warto się zaopatrzyć.
Swoją drogą czy już na pewno wiesz, że igła jest uszkodzona?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ADC INTEGRA

#5

Post autor: Wojtek »

Dodam tylko że igły K8 są na samym dole stawki stąd mimo że to oryginał to nie są to jakieś igły wysokich lotów.
Oryginalnie nie były one montowane w XLM czy Integra XLM. Ot po prostu ktoś włożył tutaj bo pasuje i gra.

Na ceny oryginalnych igieł XLM czy VLM (te które jeszcze pozostały) lepiej nie patrzeć... :)

Do serii Integra oryginalnie dostępne były 3 igły o oznaczeniu RXM. I, II i III.
Producent nazywał te kombinacje odpowiednio Integra XLM-I, XLM-II, XLM-III.
Nie ma to nic wspólnego ze starszymi modelami XLM, gdzie zaczęło się w latach '60tych od XLM-I, po czym później wprowadzono model II, a jeszcze później III.
darkman pisze: Klasa wkładki ma się nijak do siły przekazu internetu i globalizacji prezentowanej/zaczytanej wiedzy.
Trochę nie rozumiem. Wszyscy powinniśmy jechać na 2M Red czy jak? :morda:

Jakby kolega chciał pozbyć się "niestandardowej wkładki" to chętnie odkupię ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ADC INTEGRA

#6

Post autor: darkman »

Wojtek pisze: Wszyscy powinniśmy jechać na 2M Red czy jak? :morda:
Tego nie wiem. Gdzie wola tam droga. Ja mam swoją.
Wszyscy powinniśmy jechać na Shure V15III czy jak? :confusion-scratchheadblue:
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: ADC INTEGRA

#7

Post autor: Pawelec »

darkman pisze: Wszyscy powinniśmy jechać na Shure V15III czy jak?
zapewne nie ale dobrze gdy jest wyznacznik punktu odniesienia. Dzieki kultowi V15 III wiele osób weszło w jej posiadanie lub słuchało w takiej czy innej konfiguracji. Jest więc możliwość określenia poziomu innych wkładek, które oczywiście będą różniły się wieloma szczegółami. Jeżeli jest sygnał odnośnie poziomu porównywanej wkładki do Szczura to wiemy czy zmieniając musimy wyłożyć minimum 3 stówki czy 8 albo i więcej, a jest to różnica zwłaszcze po drenażu portfela zakupem gramiaka. Jestem zdania, że warto kupić nową igłę do każdej posiadanej wkładki i stworzyć sobie swój własny zbiór porównawczy tym bardziej, iż w takiej konfiguracji sprzętowo domowej jest to unikat na skalę światową :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ADC INTEGRA

#8

Post autor: Wojtek »

Dokładnie!

Często ludzie pytają do czego można daną, często bliżej nieznaną im wkładkę przyrównać jeśli chodzi o wartość czy "poziom".
Jeden do jednego to nigdy nie będzie, ale przynajmniej można odnieść poziom klasowy do konkurencyjnej konstrukcji.
A jeśli ta konkurencja to coś bardziej popularnego i znanego to tym łatwiej się odnieść :)

Dlatego uważam że takie wyznaczniki porównawcze są przydatne w tego typu dyskusjach.

Swoją drogą, szersza recenzja ADC XLM III w natarciu :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ADC INTEGRA

#9

Post autor: darkman »

Zatem przykład 2MRed należy uznać za nieuzasadniony faul semantyczny.
W tym kontekście powieliłem zdanie zmieniając jedynie model wkładki. Obie wzmiankowane wkładki mogą stanowić punkt odniesienia do odsłuchów. Związek wartości wkładki ze środowiskowym PR wydaje się być drugorzędny. Nic nie zastąpi dopasowania do toru i własnych odsłuchów.
Granica pomiędzy kultem, a mitem bywa zdumiewająco elastyczna.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ADC INTEGRA

#10

Post autor: Wojtek »

darkman pisze: Zatem przykład 2MRed należy uznać za nieuzasadniony faul semantyczny.
To był bardziej żart niż przykład, bo odniosłem się do "siły przekazu Internetu".
Uważam że gdyby dzisiaj na ślepo googlować "jaka wkładka" to większość wyników kierowałaby właśnie na Ortofona albo ewentualnie AT95 :)

Generalnie wydaje mi się że rozmawiamy o zupełnie różnych kwestiach teraz, a nie do końca rozumiem do czego chcesz się przyczepić :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: ADC INTEGRA

#11

Post autor: Pawelec »

darkman pisze: Związek wartości wkładki ze środowiskowym PR wydaje się być drugorzędny.
Tutaj nie ma nic do rzeczy. Odniesienie do konkretnego przykładu na temat którego juz chyba prawie wszystko powiedziano pozwala na unikanie jakże męczących semantycznych wycieczek często odbiegających od rzeczywistości ;)
darkman pisze: Nic nie zastąpi dopasowania do toru i własnych odsłuchów.
wydaje mi się, że właśnie to napisałem
Pawelec pisze: stworzyć sobie swój własny zbiór porównawczy tym bardziej, iż w takiej konfiguracji sprzętowo domowej jest to unikat na skalę światową
a może już nie wiem co sam napisałem :?
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ADC INTEGRA

#12

Post autor: darkman »

Do niczego się nie chcę przyczepić.
Wyrażam swoje zdanie. Jaki jest związek czepiania się z wyrażaniem swojej opinii? Moim zdaniem pokraczny.
Trudno bowiem będzie znaleźć kogoś, kto mając nowy dla siebie gramofon SL-1600 nie ulegnie audio globalizacji widzianej przez pryzmat odniesień do innych uzytkowników tegoż sprzętu i pozostanie przy ww wymienionym heashellu zitegrowanym.
Jaki będzie wybór kolegi, okaże się w praniu.
Kwalifikowanie polemiki do czepiania się, niesie ze sobą kierunkowy pejoratyw.
Pawelec pisze: wydaje mi się, że właśnie to napisałem
No ja raczej też.
Wybór należy do kolegi. To na pewno, ale ja też już nie jestem pewien co napisałem. Zamierzeniem był obiektywizm :)
Pewnie dobrze gdy się nasz kolega wgłębi w zagadnienie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ADC INTEGRA

#13

Post autor: Wojtek »

darkman pisze: Wybór należy do kolegi. To na pewno
Tego chyba nikt nie zaprzecza i tu się zgadzamy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
sadziu1
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:39

Re: ADC INTEGRA

#14

Post autor: sadziu1 »

Dzięki za odzew.
darkman pisze:Sadziu1 rozumiem, że jeszcze go nie masz? Zrób fotkę z boku ramienia - wkładka i headshell.
A .. no i odkurz trochę gościa, bo nie wygląda.
Mam, ale przyszedł wczoraj po południu i nawet nie zdążyłem go podpiąć, nie mówiąc o czyszczeniu itd :)
darkman pisze:ADC RK8/K8 niedroga, więc na pewno warto się zaopatrzyć.
Swoją drogą czy już na pewno wiesz, że igła jest uszkodzona?
Taki mam zamiar tylko chciałem wiedzieć czego ewentualnie szukać. A w jakim stanie jest igła jeszcze nie wiem, ale z tego co poczytałem na forum to po zakupie używanego gramofonu igłę warto wymienić.
Wojtek pisze:Często ludzie pytają do czego można daną, często bliżej nieznaną im wkładkę przyrównać jeśli chodzi o wartość czy "poziom".
Jeden do jednego to nigdy nie będzie, ale przynajmniej można odnieść poziom klasowy do konkurencyjnej konstrukcji.
A jeśli ta konkurencja to coś bardziej popularnego i znanego to tym łatwiej się odnieść :)
Dlatego uważam że takie wyznaczniki porównawcze są przydatne w tego typu dyskusjach.
O to mi chodziło przy zakładaniu tematu. O określenie mniej więcej na czym stoję
darkman pisze:Idę o zakład, że kolega ją wymieni, bo tak jest świat audio skonstruowany. Tu zresztą widzę sens w posiadaniu integry i nie integry. Bo jak inaczej się przekonać jak to gra i z czym porównać? :D
Pewnie wymienię, czy raczej taj jak piszesz porównawczo kupię drugą, ale chciałem wiedzieć czy to jest konieczne teraz.
Pawelec pisze:Jeżeli jest sygnał odnośnie poziomu porównywanej wkładki do Szczura to wiemy czy zmieniając musimy wyłożyć minimum 3 stówki czy 8 albo i więcej, a jest to różnica zwłaszcze po drenażu portfela zakupem gramiaka
Racja. Pieniędzy brak :) A jakie modele w jakich kwotach (w granicach rozsądku) wchodzą w grę by kupić coś lepszego? (pytanie przyszłościowe, ale popatrzec zawsze można i być przygotowanym finansowo :))
technics SL-1600 mk1 + ADC integra | sansui au-d9 | canton karat 300
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ADC INTEGRA

#15

Post autor: Wojtek »

sadziu1 pisze: A jakie modele w jakich kwotach (w granicach rozsądku) wchodzą w grę by kupić coś lepszego? (pytanie przyszłościowe, ale popatrzec zawsze można i być przygotowanym finansowo :))
Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć bardzo szerokim strumieniem.
Z grubsza od 5-6 stówek w górę, jeśli chodzi o nówki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ