Pokaż mi swoją wkładkę

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#376

Post autor: Merrick »

darkman pisze:
20 lis 2017, 11:57
Już kilka HO wydało mi się bardzo interesujacymi w odsłuchu, mimo obiegowych opinii, że szkoda na nie czasu (opinie nie moje - zaczytane zaledwie :lol:, a zasłyszane co innego jednak, ..ale co ja tam wiem).
OK. Porównać mogę tylko do Ortofon LM 20, OM 30 i 2M red. Tylko takie mam. Miałem jeszcze kiedyś AT i jakiegoś Concorda. W chwili obecnej " wygrzewam " opampa Staccato OS-OpAmp" i nie chciałem od razu wymienić opampów i wkładki jednocześnie. Oczywiście skrobne coś na temat Excela
Załączniki
DSC_2421.JPG
Staccato OS-OpAmp
Staccato OS-OpAmp
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#377

Post autor: MISSE »

Do szczęścia brakuje jeszcze tylko kilku modeli :lol:

Są warte zachodu i ceny jeszcze w miarę normalne :shhh:
Załączniki
3x pickering.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#378

Post autor: Wojtek »

Ano są :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
PhantomLord
Posty: 243
Rejestracja: 23 wrz 2016, 08:48
Gramofon: SABA PSP 250
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#379

Post autor: PhantomLord »

Ktoś z kolegów komentował wygląd Philipsow GP 4xx MK2 z igłami MK3, więc pomyślałem że podzielę się jeszcze moja nową ślicznotką :mrgreen: .

Czyż nie jest piękna? Korpus blado-brazowo czarny, obudowa igły fioletowa, no idealne połączenie :D .

Przechodząc do rzeczy:
Body: Nagaoka MP-11
Igła: Nagaoka JN-P200
Brzmienie: ładne ;) . Na poważnie to zbyt mało jeszcze słuchałem, żeby się rozpisywać, ale już od pierwszego opuszczenia na płytę uśmiech nie schodzi mi z gęby. Góra szczegółowa, ale nienachalna, dół mocny i sprężysty i ładnie klarowny a średnicą gitary pięknie kopią. Bardzo dynamiczna wkładka co mi bardzo odpowiada, a brzmienie jest przyjemnie pełne powietrza, czego brakowało mi w PH-111QD na Philipsie GP400 MK2. Nie wiem jak to opisać, wkładka niczego nie koloruje ani nie podkreśla a jednocześnie jest bardzo szczegółowa i sprawia wrażenie, że dźwięku jest pełno.

Narzekałem na śledzenie ścieżki przez igłę JN-P110, przy JN-P200 ten problem nie występuje i w porównaniu z shibatami astatica do Philipsow GP 4xx ten prostszy szlif nie odstaje w temacie śledzenia ścieżki.

Reasumując - połączenie godne polecenia, mimo że może nie jest to idealne dopasowanie, bo to jednak nie body MP-200. Finansowo banku nie rozbija bo MP-11 można do stówy dobrych polskich złotych znaleźć, a JN-P200 w granicach $130 przy zakupie z Japonii.
Jestem pewien, że można taniej znaleźć inne opcje, nie gorzej brzmiące, ale po wtopie z NOSami PH-104QD chciałem znaleźć opcję z igłami na bieżąco produkowanymi.
2017-12-15 10.33.51 1~01.jpg
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#380

Post autor: MISSE »

za niewielką dopłatą mogłeś się rzucić na JN-P 500 i ciekawe jaki wyraz twarzy by pozostał na stałe :lol:

https://www.ebay.pl/itm/Nagaoka-Replace ... SwuWJZfXD6

nawet jakbyś zapłacił vat i cło to i tak ciężko coś lepiej trafić
Awatar użytkownika
PhantomLord
Posty: 243
Rejestracja: 23 wrz 2016, 08:48
Gramofon: SABA PSP 250
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#381

Post autor: PhantomLord »

MISSE masz oczywiście racje, tylko u mnie wyglądało to tak: hmm mam kasę na JN-P110, ale może by tak dołożyć na 150? No dobra to kupuje 150, no chyba że dołożę do 200... A niech tam, kupuje JN-P200 :D

Moje konto nie wytrzymałoby dłuższych takich dywagacji :mrgreen:

Inna sprawa to czy jest duży sens pakować pięćsetkę do generatora MP-11? Nie lepiej polować na wyższy generator?
Oczywiście rozumiem zalety lepszego szlifu niezależnie od generatora, ale pytanie powyżej naprawdę mnie ciekawi.

To jak Nagałoka gra utwierdza mnie w przekonaniu, że zostanie na dłużej, więc pińćsetka z lepszym generatorem jest gdzieś tam na horyzoncie.
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#382

Post autor: MISSE »

:clap: :clap: :clap:

pochwalam rozumowanie ale cena jaką trzeba zapłacić w EU odstrasza
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#383

Post autor: MISSE »

Wczoraj po powrocie do domu otworzyłem paczkę z wkładkami które wróciły z remontu

Muszę porozmawiać z Panem z Trójmiasta który wykonał bardzo dobrą pracę i uzdrowił wszystkie wkładki. Postaram się zaprosić tego Pana na forum, ponieważ jest dobry w tym co robi i na pewno będzie to bardzo korzystne dla wszystkich mających ciekawe wkładki MM, MI, MC np. bez igieł :dance:

Pionner 5MC - tania wkładka MCHO z wymienną igłą(sferyk) otrzymała nowy eliptyczny diament i jestem bardzo mile zaskoczony jak tania wkładka potrafi super zagrać
Pozostałe wkładki podobnie :whistle:
Załączniki
po naprawie.jpg
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#384

Post autor: zbyszek1982 »

Ta niebieska to co to?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#385

Post autor: darkman »

A ja w kwesti tej złotej, Marek "5"co? Bo refleks światła jest, :roll:
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9605
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#386

Post autor: Cracker »

Złota to Empire 2000 E/III
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#387

Post autor: MISSE »

góra od lewej
Pionner MC5, Empire 2000E/III(celne oko Crakera), Jogurt(Denon 103 z niskim numerem seryjnym)
dół od lewej
Pickering XSV 4000, Ortofon MC20
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#388

Post autor: Wojtek »

Generalnie chyba nie ma co robić tajemnicy - razem z Markiem odkryliśmy zdolnego retippera z Trójmiasta.
Marek pierw kupił od niego wkładkę, nieświadomy że jest najprawdopodobniej po retipie, a nie oryginał. Pomogłem mu połączyć kropki.
Zdecydował się spróbować, przesłał ww. wkładki do oceny i ew. remont, a teraz przyszedł czas na ocenę rezultatu :)
darkman pisze:
17 gru 2017, 09:14
A ja w kwesti tej złotej, Marek "5"co? Bo refleks światła jest, :roll:
To właśnie ta którą miałem Tobie pożyczyć przy okazji :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#389

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:
17 gru 2017, 14:58
razem z Markiem odkryliśmy zdolnego retippera z Trójmiasta
Niesamowite, że jeszcze dziś tacy artyści istnieją i to tak blisko :o

Czy MM też się łapie na taką operację? Z miłą chęcią dałbym do zrobienia moją 207.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#390

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:
17 gru 2017, 15:19
Czy MM też się łapie na taką operację?
MISSE podał listę wysłanych wkładek. Wystarczy sprawdzić czy to same MC czy nie :morda:
Obywatel pisze:
17 gru 2017, 15:19
Z miłą chęcią dałbym do zrobienia moją 207.
Znając Twoje podejście do "stanu igły" i wskazywania "problemów" tam gdzie ich nie ma to z całym szacunkiem nie chciałbym od Ciebie przyjmować wkładek do roboty. Szczególnie tej Twojej pechowej zakichanej EPC-207 do której "nie da się" dobrej igły dostać, a co dopiero dorobić :morda:

Przy czym ogarniać retipping do wkładek gdzie fajną igłę dostaniemy w cenie niższej lub równej kosztom retippingu... sami rozumiecie ;)
Sztuka dla sztuki.

Nie chciałbym też żeby rozkręcała się tu w wątku akcja "ja też ja też!" czy też żeby każdy z ubitą wkładką teraz gnębił o kontakt.
Spróbujemy namówić artystę do dołączenia do forum - wtedy pewnie przedstawi ofertę ze szczegółami.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ