Projekt - Telefunken S600 renowacja

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#31

Post autor: Wojtek »

mirhon pisze:
09 lut 2018, 11:43
Czego można się spodziewać po takiej wymianie?
Mocno kolorowany ("muzykalny") i mniej szczegółowy dźwięk? Większa tolerancja dla uszkodzeń?
Coś takiego :morda:
mirhon pisze:
09 lut 2018, 11:43
Wolę wprost zapytać: jakie jeszcze wkładki MC można (warto) na nim powiesić żeby było lepiej od firmowego szczurka?
"Lepiej" to mocno subiektywna sprawa.
MMarek pisze:
09 lut 2018, 12:19
Moim zdaniem porównywanie wkładki MM z MC bez sensu jest.
Dlaczego? To nie do końca tak jak z tranzystorami i lampami :)
MMarek pisze:
09 lut 2018, 12:39
Najkrócej i moim zdaniem : przy dobrze zestawionym systemie MM-ka jest z góry na przegranej pozycji.
:D ale szanuję za "moim zdaniem".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#32

Post autor: mirhon »

Wojtek pisze:
09 lut 2018, 13:30
Mocno kolorowany ("muzykalny") i mniej szczegółowy dźwięk? Większa tolerancja dla uszkodzeń?
Coś takiego
To chyba się wyleczyłem z denona... zwłaszcza w aspekcie "mniej szczególowy"
Wojtek pisze:
09 lut 2018, 13:30
mirhon pisze: ↑dzisiaj, 11:43Wolę wprost zapytać: jakie jeszcze wkładki MC można (warto) na nim powiesić żeby było lepiej od firmowego szczurka?
"Lepiej" to mocno subiektywna sprawa.
Czyli jest jak z winem (kobietami) - tj. kwestia gustu ?

Powiem tak: shure jest dla mnie (w moim setupie) ogólnie ok. - generalnie nie widzę jakiś braków, ale pytam czy nie ma wkładek MC w kwocie dajmy na to do 3k do zawieszenia na tym telefunkenie, które będą grały generalnie lepiej? Czy to tylko skok w bok a nie do przodu?
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4732
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#33

Post autor: MMarek »

Wojtek pisze:
09 lut 2018, 13:30
Dlaczego?
Wyrwałeś z kontekstu - odnosiłem się do konkretnego pojedynku: Shure V15 vs Denon DL-103R (post #24)

Moja opinia oparta o słowa Krzyśka:
ahaja pisze:
03 maja 2014, 18:33
W kwocie zbliżonej lub wyższej do/od DL103 jest ... tylko DL103.
Super szczegółów nie będzie ale muzykalność jest pierwszej klasy.

Wyżej już masz np Ortofona z nowej serii Quintet. Jak gra to zapytaj Carpentera.

Trochę więcej kosztuje AT OC9 II. Żeby ją przeskoczyć musiałbyś wydac ... ze 2-3 razy tyle. Mówię o słyszalnym progresie a nie o zastanawianiu się ...

To najtańsze opcje.

A - o MCHO zapomnij. Szkoda napędu i ramienia.

Shure - nie ma znaczenia jaki i z jaka igłą nie jest partnerem dla tych wkładek. Żadnym.
============================================================================
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#34

Post autor: mirhon »

W opisie AT OC9 II z strony tophifi "klasyczny stonowany bas", przy moich staxach obawiam się ze wyszłoby chudo.
Potrzebowałbym raczej czegoś co nie ma problemu z basem tj. ma odpowiednią energię.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#35

Post autor: Regsoft »

mirhon pisze:
09 lut 2018, 11:43
osoby, które przeszły z firmowego shure V15 type iii na denona 103r (oczywiście na s600/s500)
Nie wydaje mi się to optymalną zagrywką jeśli pasował do Szczura ... ale nie znam gramiaka ... :think:
mirhon pisze:
09 lut 2018, 11:43
jakie jeszcze wkładki MC można (warto) na nim powiesić żeby było lepiej od firmowego szczurka
Denon tak ... ale DL-301 MK2 ... :D
mirhon pisze:
09 lut 2018, 13:54
To chyba się wyleczyłem z denona...
Przemyśl 301-kę ... moim zdaniem nie zabraknie Ci szczegółów (lżejszy hipereliptyk na mniejszym nacisku) ... :dance:

PS. Miałem Szczury V15 III z HE ... :?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#36

Post autor: Wojtek »

mirhon pisze:
09 lut 2018, 13:54
Czyli jest jak z winem (kobietami) - tj. kwestia gustu ?
Tak.

Osobiście nie należę do klubu osób lansujących teorię że każda MC LO jest lepsza od każdej MM czy MI.
Nie deprecjonuję też MC HO.
Wszystko jest dla ludzi.

Ale to tylko moja opinia.
mirhon pisze:
09 lut 2018, 13:54
ale pytam czy nie ma wkładek MC w kwocie dajmy na to do 3k do zawieszenia na tym telefunkenie, które będą grały generalnie lepiej? Czy to tylko skok w bok a nie do przodu?
Pewnie coś się znajdzie, ale z drugiej strony zakładam że na V15 III nie masz neoSASa czy czegoś podobnego :)
Warto pamiętać - generator to jedno, a igła to drugie.

Podrzucany przez Regsofta jogurt DL-301 mk2 z racji nowszej konstrukcji i lepszej igły gra w wyższej klasie jeśli chodzi o detale względem 103/103R.

Generalnie jak na drugą wkładkę po miesiącu czy dwóch obcowania z gramofonem to też chyba nie ma co świrować... :)
MMarek pisze:
09 lut 2018, 15:15
Wyrwałeś z kontekstu - odnosiłem się do konkretnego pojedynku: Shure V15 vs Denon DL-103R (post #24)
Nadal podtrzymuję pytanie.
MMarek pisze:
09 lut 2018, 15:15
Moja opinia oparta o słowa Krzyśka
Czyli... to tak naprawdę Krzyśka opinia, a nie Twoja :morda:
Teraz rozumiem.
mirhon pisze:
09 lut 2018, 15:56
W opisie AT OC9 II z strony tophifi "klasyczny stonowany bas", przy moich staxach obawiam się ze wyszłoby chudo.
Potrzebowałbym raczej czegoś co nie ma problemu z basem tj. ma odpowiednią energię.
Patrzysz w złe miejsce, ale fakt faktem AT obecnej generacji grają przede wszystkim jasno, a nie ciemno.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#37

Post autor: mirhon »

Wojtek pisze:
10 lut 2018, 02:13
Generalnie jak na drugą wkładkę po miesiącu czy dwóch obcowania z gramofonem to też chyba nie ma co świrować...
Masz rację, zwłaszcza że jedzie do mnie zmówiona JICO HE.
Ten denon to na ten moment trochę akademicka dyskusja, ale kiedyś zapewne dalszy krok.
Tak przy okazji czy ta wkładka (DL-301 MK2) też wymaga dociążania ramienia (oryginał w S600), jak DL103?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#38

Post autor: Wojtek »

Nie, nie wymaga.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#39

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
10 lut 2018, 02:13
gra w wyższej klasie jeśli chodzi o detale
Osobiście nie popieram tej Twojej nagonki na 103-kę i jeśli musiałbym się zdecydować na jedną wkładką na "bezludnej wyspie z PUA-7" to byłby to właśnie Denon DL-103R. Na pewno nie jest idealna a i sporo zależy od reszty toru, ale w jej kategoriach cenowych jak na razie najmniej mi "brakuje" czegokolwiek w dźwięku. W planach mam jeszcze parę testów, ale cudów się już raczej nie spodziewam :?
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3216
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#40

Post autor: Pawelec »

Regsoft pisze:
10 lut 2018, 11:56
jeśli musiałbym się zdecydować na jedną wkładką na "bezludnej wyspie z PUA-7" to byłby to właśnie Denon DL-103R.
Nie dane mi jeszcze było słuchać 103R na PUA-7 :cry: Ciekawe dlaczego :think:
Mam do tej wkładki duży sentyment. Podobnie jak Reg uważam, że w cenie ok 300 dolków trudno znaleźć godnego jej przeciwnika. Ja budując swój tor (buduję i modyfikuję cały czas) wieszałem różne wkładki z grupy MM, MC HO, MC LO. Wkładki MM z różnymi szlifami wprowadzają coraz to nowe elementy odsłuchowe. Zmiany w dynamice, różnice w ilości szczegółów, ograniczją lub rozdmuchują przestrzeń ....... i można by tak długo pisać. Efekt jest taki, że dość łatwo jest prawie każdą z nich scharakteryzować pod kątem tego co jest w niej fajnego, czego jest za dużo i czego jej brakuje. Fajnie byłoby z kilku zrobić jedną :idea: . Zaczęło mnie to męczyć do momentu dobrego ułożenia w moim torze Denona 103R. Mimo małowysublimowanego szlifu ta wkładka ma wszystko dobrze zbalansowane. Sączy muzykę różnych stylów w różnym -lepszym czy gorszym tłoczeniu z płyt w lepszym czy gorszym stanie, tak, że przyjemnie słuchać. Tak jest to wkładka warta "bezludnej wyspy" ;) dopóki nie zrobi się kolejnego kroku :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#41

Post autor: darkman »

Pawelec pisze:
10 lut 2018, 20:53
Sączy muzykę różnych stylów w różnym -lepszym czy gorszym tłoczeniu z płyt w lepszym czy gorszym stanie, tak, że przyjemnie słuchać.
Strzał w dziesiątkę. Nic dodać, nic ująć. Wzmiankowana wkładka DL-103R wyjątkowo zgrała się z moimi oczekiwaniami tytułem estetyki brzmienia oraz kształtowania dźwięku. Znakomicie udało się nam wespół osiągnąć, doskonale zgodny stan w zakresie oczekiwań i możliwości.
Warto odnotować, że Demon radzi sobie w równym stopniu ze starszymi tłoczeniami jak i współczesnymi, czy to oryginały z epoki czy też nowe wydania.
Miast wkładki na bezludną, zabrałbym jakąś niewiastę. Może być ładna i małomówna. Gotować nauczę sam.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#42

Post autor: Regsoft »

Pawelec pisze:
10 lut 2018, 20:53
Tak jest to wkładka warta "bezludnej wyspy"
darkman pisze:
10 lut 2018, 21:53
wyjątkowo zgrała się z moimi oczekiwaniami
Dzięki. Już się bałem, że jestem z innej planety ... :romance-grouphug:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#43

Post autor: Wojtek »

Ja nie zaprzeczam że świetny z niej all-rounder :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#44

Post autor: mirhon »

Szwankuje mi ostatnio mechanizm opuszczania ramienia. Gdy przestawiam wajche to gdy puszczam to uparcie wraca z powrotem i taka zabawa trwa aż w końcu zaskoczy.
Czy to jest coś co można samemu grzebnąć czy oddać to do fachowca? Zaznaczam ze ja mam niestety 2 lewe ręce i gramofon po zakupie przeszedł przegląd i pełen serwis u fachowca.
kot
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2019, 20:26

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#45

Post autor: kot »

Witam wszystkich, Właśnie kompletuje i uruchamiam swoje s600 i ramie, mam pytanie czy ktoś może zna oryginalne masy przeciwwagi? sam nie posiadam i muszę dobrać ew. dorobić, wydaje mi się, że były dwie stosowane , jedna do wkładek MM lżejsza? i cięższa do MC, trafiłem na informacje, że ta druga ma 176 gram, proszę o skorygowanie jeśli jestem w błędzie. czy ktoś zna podać masę tej do MM?
ODPOWIEDZ